Dítě číslo 44

Dítě číslo 44 https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242949/mid_dite-cislo-44-93L-242949.jpg 5 2271 514

Lev Děmidov série

Strhující kriminální příběh s reálným pozadím zasazený do Sovětského svazu 50. let minulého století. Brutální stalinský režim udržuje všechny občany ve strachu a přikazuje jim věřit, že socialistické společnosti se podařilo zcela vymýtit zločinnost. Mrtvý chlapec nalezený u železniční trati v Moskvě proto nemohl být zabit, jak tvrdí jeho příbuzní. Příslušník ministerstva státní bezpečnosti Lev Děmidov splní rozkaz nadřízených a pomůže zatajit fakta, začnou v něm však hlodat pochybnosti. Brzy poté se společně s manželkou Raisou ocitnou ve vyhnanství na Urale. Zdá se však, že k vraždám dětí dochází i tam… Román Dítě číslo 44 vychází ze skutečného případu sériového vraha Andreje Čikatila. Byl přeložen do 36 jazyků, nominován na 17 mezinárodních cen (mj. Man Booker Prize) a ověnčen sedmi z nich. Filmovou verzi – natáčení proběhlo v létě 2013 v Česku – produkoval Ridley Scott, v hlavních rolích se představí Tom Hardy, Gary Oldman a Noomi Rapaceová, známá ztvárněním Lisbeth Salanderové ve švédských adaptacích thrillerů Stiega Larssona.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Child 44 , 2008

Tulenik
17.06.2012 5 z 5

Brutální a syrová exkurze do hrůz totality ještě umocněná morbidním případem psychopatického vraha. A aby toho nebylo málo, zlehka se kniha dotýká i tématu partnerských vztahů a jejich různorodých pout. Brrrr, husí kůže Vás při čtení rozhodně neopustí. Doporučuji k přečtení všem, kteří tvrdí, že za totality bylo líp. Ještě jednou - brrrrr.

Moňula7
14.05.2012 5 z 5

Od této knihy jsem se nemohla odtrhnout. Od začátku až to konce jsem byla v šoku knížka není vůbec nudná žádná část. Vřele doporučuju :D

kusma
06.03.2012 3 z 5

První část knihy je povedená - popisuje opravdu drsnou dobu, plnou nejistoty a snahy přežít. Neuvěřitelný kult osobnosti, strach lidí, děsivý přístup státu ke svým občanům - na to je dobré nezapomínat. Kniha je to drsná. Závěr knihy se ale podle mě nevydařil. Pointa mě nepřesvědčila. Úplný konec? Vzhledem k předchozímu ději mi nepřišel věrohodný. Ale je pravda, že o té době nemám moc velké povědomí.
Každopádně je kniha dobře a čtivě napsaná.

pamica
20.02.2012 4 z 5

Pěkně drsná knížka-zajímavý detektivní kousek. Pěkně bez obalů vypsané tehdejší poměry obyčejných lidí. Můžeme být rádi, že jsme se do té doby nenarodili. Knihu doporučuji!

Enolain
09.11.2011 4 z 5

Knizka vas opravdu vtahne a nepusti. Bez zadnyh zbytecnosti a nudnych kecu;] Doporucuji.

Mareckin
28.09.2011 5 z 5

Hodně dobrá kniha !! DOPORUČUJI !!!

marinada
14.09.2011 5 z 5

Kniha je skvělé napsaná, neustále mě udržovala v napětí. Konec je sice trošku překombinovaný, ale i tak musím dát plný počet bodů.

Aries
26.07.2011 5 z 5

Kniha mě upoutala hned od prvních stránek, doporučuji

dalimoni
02.07.2011 5 z 5

Fascinující čtení, velmi zajímavý příběh a skvělý popis děsivé doby tuhého režimu Sovětského svazu, vřele doporučuji přečíst, děj Vás strhne, popis tuhé totality Vás ohromí, opravdu to stojí za přečtení.

Slečna L.
17.06.2011 5 z 5

Ač nejsem fanynkou kriminálních příběhů, po přečtení tuto knihu řadím na jednu z předních příček svého žebříčku nejlepších knih, které jsem kdy přečetla. Přečetla jsem ji jedním (zatajeným) dechem. Dokonce jsem se bála vyjít ze svého pokoje na chodbu, příběh mě vážně pohltil a já žila strachem z Andreje.

Můj velký obdiv patří i autorovi, který ve svém velmi nízkém věku dokázal vytvořit něco tak velkého! Žádné slovo navíc, děj má neustálý spád už od prvního slova a na každé stránce najdeme několik překvapujících a nečekaných událostí. Doufám, že pan Smith připravuje další podobná díla.

Zuzaa
27.05.2011 5 z 5

Moje oblíbená knížka! Realistický, napínavý, parádní román z drsného prostředí. Prvních asi 20 stránek jsem s knihou bojovala a uvažovala o tom že ji odložím, ale vyplatí se, se prokousat dál. I půl roku po přečtení na tuto knihu vzpomínám a čekám kdy příjde podobně skvěle šílené čtení.

Lamanai
19.04.2011 3 z 5

V prvních dvou třetinách jedinečné čtení. Skvěle podchycené a vykreslené reálie a beznaděj. Pak se ale kniha překlopí do překombinované roviny, v některých momentech se náhle se objeviší naděje přelije až do naivity a konec je bohužel v zajetí patosu. I přesto moc doporučuji, i kdyby vás to mělo jen přivést k další literatuře a pramenům :-)

habakkuk
13.04.2011 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala. Napínavá od začátku až do konce. Je to tip knihy, která se dá přečíst jedním dechem.

Joges
21.03.2011 5 z 5

Pravda, "Dítě číslo 44" je poněkud morbidní, mrazí z něj v zádech, přesto je to mimořádné dílo. Obdivuji autora, který podle podobných událostí vystavěl a napsal tento působivý a dechberoucí příběh. Kniha mě upoutala hned od prvních stránek, takže jsem ji zhltal během dvou dnů.