Lev a vtáčik

Lev a vtáčik https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468384/bmid_lev-a-vtacik-5ya-468384.png 5 91 25

Dojímavý príbeh o tom, čo je skutočné priateľstvo. Jedného jesenného dňa nájde lev vo svojej záhrade zraneného vtáčika. Keď jeho kŕdeľ odletí za teplom, lev sa oňho rozhodne postarať. Vtáčik sa pomaly lieči a spolu prežívajú jedinečné chvíle. Pomaly sa medzi nimi rodí skutočné priateľstvo. Vtáčik však musí na ďalšiu jeseň odletieť so svojím kŕdľom. Čo bude s levom a ako dopadne ich priateľstvo? Upozornenie: V knihe autorka zámerne ponechala niekoľko strán prázdnych.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Ikar (SK)

Le lion et l'oiseau , 2013

Akvabela
24.04.2023 4 z 5

Dojemná knížka o přátelství. Krásné ilustrace a minimum textu. Dětem se moc líbila.

Renduleee
23.04.2023 5 z 5

Skvela kniha, krasne ilustrace

TerJac
17.08.2022 5 z 5

Toto byla opět nádhera. Děkuji za příběh plný lásky, přátelství a očekávání. Moc pěkné!

Lili2020
22.05.2022 5 z 5

pěkný příběh i obrázky.

Covenant
04.03.2022 5 z 5

Pro nejmenší ideální. Pěkné obrázky přes celou stránku, málo textu a kupodivu, ne až tak krátký děj, jak většinou u těchto titulů bývá zvykem.

Vknihách
03.01.2022 5 z 5

Opäť jedna krásna detská knižka z vydavateľstva Stonožka.
Prednedávnom sme čítali, ak sa to tak dá nazvať, keďže knižka mala naozaj minimum textu, detskú knihu Tukoni. Okrem toho že sú krásne graficky spracované obe, majú spoločné aj to, že neoplývajú "zbytočným" textom. Knižka je odporúčaná pre detičky od troch rokov a text je naozaj iba vodítkom a objasnením toho,čo na obrázkoch je,aby si detičky samé dorozprávali príbeh o Levovi a ranenom vtáčikovi,pretože na obrázkoch sú tak krásne detaily, že proste text naozaj nie ani potrebný. Táto knižka sa mne osobne veľmi páčila,aj keď text chýbal,tu naozaj nebol potrebný. Smutný, dojímavý príbeh plný nádeje, krásneho priateľstva so šťastným koncom.

capricornus
05.12.2021 5 z 5

Kamarádství proti přírodě.

Briv
23.11.2021 5 z 5

* Půjčovala jsem ji našemu synkovi v knihovně a když jsem ji poprvé listovala, tak mě obrázky hodně zaujaly, překvapily prázdné stránky a říkala jsem si, jak na to asi bude reagovat náš kluk. Měl asi necelých 2 a půl roku.
Když jsem mu ji "četla" a komentovala obrázky, tak na něm bylo vidět, jak to prožívá, úplně ho to vzalo za srdce. Prožíval ptáčkovo zranění, to jak je lev smutný, když ptáček odletěl a pak ta radost na závěr, až mě to normálně dojímalo. Knížka tak pohladí na duši, moc krásná. Doporučujeme.

zazvorek
03.08.2021 5 z 5

Vždy mě moc potěší, když děti zaujme poetická, krásně ilustrovaná kniha, pochopí její příběh a chtějí si ji číst a prohlížet opakovaně. Uchovávám si tak aspoň na chvíli dojem, že mají vkus, empatii a cit pro krásno (než to rozbije nějaká Disneyovka) :-D Tahle je chytila hned stejně jako mě. Příběh se dá vyprávět daleko za obzor ilustrací. A ty jsou úplně nádherné.

broskev28
28.05.2021 5 z 5

Holčička-prvňačka si ji vypůjčila z knihovny jako první knížku spolu s Horskou cestou. Obě vracela o týden později na našem pravidelném knihožroutském potkávání, očička rozzářená a velká spokojenost. Textu pro prvňáčka akorát, ilustrace úžasně milé a hladící. Zamyšlení nad příběhem a pohoda nad obrázky přilákají i dospěláka.
Tak si to krásně užijte, vy malí i vy velcí, a nejlépe společně!

ramoni
14.03.2021 5 z 5

Po rozbalení knihy a prvním prohlédnutí jsem se trochu vyděsila, že to bude u syna propadák. Přestože jsem předem věděla, že tam má být málo textu a jednoduché ilustrace, tak ta úspornost až strohost mě zaskočila, hodně stran, bílých stran, čistota až prostota. Nicméně 1,5 letému synovi se kniha moc líbí, pro něj znamená přehlednost, srozumitelnost, jemu známá zvířátka, známé činnosti, základní emoce, prostě pro batolecí věk zásah do černého. Myslím, že kniha bude velmi dobře využitelná i v předškolním věku, příběh může vyprávět samo dítě podle ilustrací, dají se na něm rozebírat pocity postav, rozvíjet empatie.

Bustedka
17.05.2020 5 z 5

Když obrázky řeknou víc, než slova...

lucie3725
12.05.2020 3 z 5

Půvabná záležitost, ale asi jsem se nějak přemotivovala a zkrátka čekala víc. Mezi obrázkovými knihami znám dost lepších.

m.zirhut
20.06.2019 5 z 5

Opravdu oblíbená knížka u našich dětí.

Mikius88
08.06.2019 5 z 5

Upřímně, je mi 20, ale tahle kniha je naprosto luxusní :D příběh je natolik srozumitelný, že jej pochopí malé dítě, ale může se líbit i dospělým. Jednoznačně doporučuji :D

baja
14.11.2018 5 z 5

Když jsme si knihu přinesli z knihovny a já ji jen tak prolistovala, říkala jsem si, že je tam opravdu hodně málo textu a asi to bude propadák. Ale dcera ( necelé 3 roky) ji naprosto zbožňuje. Hned napoprvé jsme ji musely čist asi 4x, a jako top čtení vydržela opravdu dlouho. Libí se i nám, rodičům. Krásné ilustrace a opravdu milý příběh..

Alíša236
07.11.2018 5 z 5

Velice milá a poetická knížka, která vybízí k vypravování i jen podle obrázků, text ani není třeba. Baví obě mé školkové děti.

Lodestar
02.05.2018 5 z 5

Myslím, že by stačilo pozorně sledovat ilustrace, na nichž je příběh postaven. To minimum textu, které v knize najdete, celý příběh ale krásně posiluje. Je to smutné a dojemné a máte lítost, strach i radost. Jsou vztahy na jednu kávu, jednu noc nebo jednu zimu. A nebo taky na celý život... ?

Nay
01.03.2018 5 z 5

Krátký, převážně obrázkový příběh, který Vás zahřeje nejen díky krásným ilustracím krbového ohníčku. Nebezpečný picture book u nějž hrozí, že jej budete chtít domů. :)

Fallen
10.01.2018 5 z 5

Krásná kniha, která dojme hlavně dospělé.