Léto, kdy jsem zkrásněla

Léto, kdy jsem zkrásněla https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214387/mid_leto-kdy-jsem-zkrasnela-214387.jpg 4 486 96

Příběh o dospívání, prvních láskách, zmatení z vlastních citů i o nepříjemnostech, které provázejí dospívání, je určen čtenářkám od 12 let, jež si v sympatické, vtipné a svérázné Belly najdou kamarádku, které dokonale rozumí, protože prožívá podobné osudy jako ony.

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha ?

The Summer I Turned Pretty , 2009

Wimmerka
26.07.2022 3 z 5

No na to jak jsem si užila všem klukům, tohle teda za mě nic moc...
Všechny kapitoly a i věty jsou hrozně krátké, zní to tak hrozně uťáple a vše je předkládané spíš jako fakta. Je zde hodně vyprávění z minulosti a myšlenek a naproti tomu hrozně málo děje. Dost jsem se ztrácela v tom, jak vlastně ubíhá čas. Knížka je prokládána vzpomínkama na minulost, kdy je hlavní hrdince Belle třeba 11 nebo 13 let, no rozhodně mi nepřijde, že by se na ten věk postavy chovaly. Zároveň je také hrozně na přesdržku, už dlouho se mi nestalo, že by mi hlavní postava tak moc neseděla jako právě Belle.
Kdybych neměla ráda nedočítání sérií, tak už asi ani nepokračuju, ale dám tomu ještě šanci a snad budou další díly lepší

gg3
24.07.2022 2 z 5

Průměrná letní romanťárna, ale milá :)

TeriLin1111
23.07.2022 4 z 5

Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla, a to sice perfektní oddechovku na pláž. Není to nic světoborného, ale rozhodně na vás dýchne letní atmoška. Hlavní hrdinka se rozhodně ne vždy chovala fajnově, ale o to víc mi přišla realistická, a to hodně oceňuju, vzhledem k tomu, že většina hrdinek v YA knihách a v tomto věku se většinou chová až moc vyspěle. Ta romantika mi byla v celku ukradená, prostě jsem si užívala tu atmosféru, a jsem spoko.

DejSemTuKnihu
18.07.2022 3 z 5

Letní odpočinková knížka, která se rychle čte a neurazí.
Postavy byly celkem v pohodě. Jeremiah fajn, sympatický kluk, Conrad "bad boy", který je nakonec jako vždy v pohodě a Belly, která mě občas štvala a byla pro mě tak nevýrazná, že kdyby byl příběh psaný erformou, tak si budu myslet, že hlavními postavami jsou právě Conrad a Jeremiah.
Ještě uvidím, jestli se pustím i do dalších dvou dílů, jelikož si nejsem jistá jestli mě to bavilo natolik, aby jo.. Ale upřímně si neumím představit, co tam budou další dva díly dělat.
3,5/5*

Cassandra_H.
09.07.2022 1 z 5

K téhle knize jsem se rozhodla hlavně proto, že osobně velmi fandím milostným trojúhelníkům. Nikdy předtím jsem nepřečetla žádnou z autorčiných předešlých knih a po tomhle otřesném propadáku to ani udělat nehodlám.
Koncept celé knihy by mohl být sám o sobě i docela zábavný, ale to jak ho autorka zpracovala je na můj vkus až moc primitivní a příběh se v podstatě odvíjel všemi různými směry jen ne tím romantickým.
Fakt, že je Belly zamilovaná do Konráda byl celý úplně špatně. Protože to, že to byl předem daný fakt bylo asi to jediné, co to mohlo být. Belly ho prostě milovala. Choval se k ní jako kretén, byl v celé knize asi tak jen ve třetině a nic moc se stejně ani nestalo.
Nebýt mého osobního pravidla, že knihy které začnu číst většinou dočtu, tak by tahle kniha skončila zavřený po dvacáté stránce.

Kuxka
11.06.2022 4 z 5

Nebylo to nic hlubokomyslného nebo náročného, romantická oddechovka. Líbilo se mi to, ačkoli ze začátku jsem přemýšlela, jestli to neodložím, nakonec to však bylo milé čtení. Do dalších dílů už se asi nepustím.

Knihomolka97
31.05.2022 3 z 5

Autorku znám díky sérii Všem klukům, které jsem milovala. Četla jsem všechny tři díly a bylo to moc fajn romantické sladké čtení.
Léto, kdy jsem zkrásněla jsem si chtěla už dlouho přečíst, nuž dostala jsem se k tomu až teď. Myslím, že kdybych ji četla o pár let dříve, byla bych víc nadšená. Už nejsem cílova skupina, je to příběh rozhodně pro mladší čtenářky.
Nemůžu určitě upřít čtivost a styl vyprávění. Přítomnost se střídala s minulostí, což se mi líbilo. Příběh jako takový mě bavil, vrátila jsem se o pár let zpátky a zavzpomínala na staré dobré časy. Krásně na mě taky dýchla atmosféra léta. :)
Problém knihy pro mě ale byla hlavní hrdinka Belly. Nedokázala jsem se do ní vžít, byla ufňukaná, užalovaná a nelíbilo se mi její chování k její mamce. Jasně, je skoro o 10 let mladší než já, ale ne, prostě ne. :)
Taky jsem nechápala, co přesně na Conradovi vidí.. za mě byl totiž takový nevýrazný, moc se neprojevoval.. vůbec ho nepovažuji za "bad boye". Oproti němu Jeremiah mě zaujal mnohem víc svou osobností a celkově chováním. Takové zlatíčko.
V příběhu se objevil ještě jeden týpek, který se mi taky docela zalíbil.. Takže to bylo celkem zamotané. Kniha řeší i poměrně závažnější témata, která prostě k životu patří...
3⭐️/5⭐️ a další díly rozhodně nevynechám. Moc se těším na adaptaci, která podle ukázek nevypadá vůbec špatně.

Marthas
26.03.2022 1 z 5

No tahle kniha nebyla rozhodně nic pro mne. Od autorky jsem již pár knih přečetla. A přestože jsem třeba ze série "Všem klukům, které jsem milovala" sama nebyla moc odvázaná, řekla jsem si, z důvodu nedostatku vhodnější četby, že dám Jenny Han zase jednou šanci. Přece jen některé její věci se mi i líbili. Tohle bylo ale horší. Překlad mi neseděl, korektura byla slabá, některé postavy napřesdržku, situace a jejich vyústění umělé a ten konec, ten už byl fakt insta, chemii tam z jedné strany fakt nevěřím. Podle obálky, která se mi jediná líbila, bych přece jen čekala trochu jinou knihu. Takhle závažná témata by si zasloužila lepší zpracování. A některé autorky to opravdu umí. A myslím, že i sama Jenny to umí lépe. Podotýkám, že opravdu nepatřím mezi cílovky. Náct už mám dávno za sebou, přesto se ale svým způsobem stále cítím duchem mladá a věřím, že jinak to nebude alespoň, co se četby týče nikdy. Knihy pro mladé mám ráda, ráda je čtu a i se snažím k nim být tolerantní. Tady to nejde. Přesto, co jsem ale výše napsala a to převážně z výše zmíněného důvodu, jsem se rozhodla, že tenhle příběh nebude poslední ze série, co přečtu. Možná jsem sadomasochistka anebo to je tím, že se mi tu válí ještě druhý díl. Takže uvidíme, zda to bude lepší. Pokud ne._.

Makůvka
23.03.2022 4 z 5

Moc pěkná, pohodová knížka, plná slunce, přátelství a lásky, protkané ale i vážným tématem. I když je březen, úplně jsem cítila ty letní paprsky a vůni moře. Tato kniha je určena pro mladé a to já už dávno dávno nejsem, ale i tak se mi moc líbila.

Miška935
06.03.2022 5 z 5

Kniha se mi nesmírně líbila, byla ctiva a kapitoly krátké. Ikdyz bych řekla, ze to je čtení pro mladé, tak tady mi to nevadilo a hltala jsem každou stranu.

houdkic
13.02.2022 3 z 5

Potrebovala jsem neco jednodussiho u ceho si odpocinu a nebudu muset moc premyslet. Tahle prijemna a ctiva knizecka to na 100% splnila.

Knihomollla
20.11.2021 3 z 5

Knihu jsem se rozhodla přečíst z důvodu, že jsem v listopadových pochmurných dnech měla chuť na lehkou romantickou knížku u které se pobavím a zvednu náladu. A to se opravdu povedlo.

Když jsem knihu otevřela, měla jsem co dělat, abych se od ní odtrhla. Jednoduchý a čtivý styl jakým autorka psala si prostě získal mé srdce. Řekla bych, že je důležité při čtení neřešit každou druhou větu a prostě to jen přejít a užívat si příběhu. Sama jsem se u knížky nasmála. Dokonce jsem se musela pozdě v noci, asi dvacet stran před koncem od knihy odtrhnout, abych dalšího dne nebyla chodícím zombíkem.

A i když člověk už po prvních pár stránek ví, kdo s kým skončí, přiznejme si od romantiky snad nikdo nečeká nepředvídatelnost. Knížka byla v podstatě o krásném ničem a i když mě některé postavy vytáčeli (že ano Conrade a Belli), svůj účel to splnilo a já poté měla sluníčkovou náladu a nemohla se dočkat dalšího dílu.

KayaSimi
07.11.2021 3 z 5

Příjemná letní oddychovka, ale nenadchla mě až tak, jako má první přečtená kniha od Jenny Han- Všem klukům, které jsem milovala, ale více měne vpořádku.

terakera
01.09.2021 2 z 5

Protože jsem od Jenny Han už četla sérii ''Všem klukům'' tak jsem si myslela že by mi tato triologie také sedla ovšem jsem se mýlila. Příběh se skládal ze samého klišé, pláže, letní party a celkově to bylo poskládané jako dokonalé léto. Léto kdy jsem zkrásněla mi taky připadá jako strašný název, já se omlouvám ale co to je, kdyby to bylo aspon Léto kdy jsem konečne vyspěla protože to by hlavni hrdinka Belly potřebovala, vyspět. Chová se jak 10ti leté děcko, je drzá, nerozhodná, dětinská, myslí si o sobě jak je dospělá a jak může zapadnout mezi skupinu kluků. Je to kniha o ničem a četla se více než rychle. Doporučuji mladším čtenářům....

KajkaMicinka
17.04.2021 5 z 5

nádherná knížka, mám ráda příběhy které se odehrávají v létě

Kostka_ledu
13.03.2021

Tuhle knižní sérii jsem četla ještě před - díky filmovému zpracování zřejmě známější - sérií s Larou Jean, která mi ale nesedla a k srdci nepřirostla (možná proto, že jsem ji četla až v jednadvaceti).
Tuhle knihu jsem poprvé četla asi v patnácti... Teď, když jsem se náhodou dozvěděla, že se chystá seriál, jsem najednou dostala náladu si příběh připomenout.
Hlavní hrdinka mě v prvním díle štve pořád stejně jako kdysi. Dětinská, chvílemi opravdu nesnesitelná... Jenže je to patnáctiletá holka. Ruku na srdce - kdo z nás byl v patnácti rozumný a uvědomělý? Kdo z nás neměl nějaké ty adolescentní nešvary a choval se úplně ukázkově?
Knížka jako taková je opravdu čtivá, a to jak v originále, tak v českém překladu. I když je to young adult oddechovka, představuje i těžší témata a ukazuje, že ne vždycky je všechno zalité sluncem...
Nemusí to sednout každému, ale za mě dobré. Jenny Han psát umí.

Sixtinka144
14.01.2021 5 z 5

Jenny Han naprosto miluji. Četla jsem od ní dvě předešlé série a z obou jsem byla nadšená. Tuto sérii jsem odkládala ze dvou důvodů, první byl ten, že jsem na tuhle sérii slyšela poněkud špatné recenze a ohlasy, že je kniha vůbec nebavila a byla to slátanina. A druhý byl ten, že už mi není třináct a bála jsem se, že už knihu tolik nedocením. Naštěstí všechno bylo v pohodě :D Kniha je kraťoučká, takže je to spíš taková jednohubka, já ji přečetla asi za tři hodiny a prostě jsem si ji jen užívala. Příběh krásně odsýpá a ano, není to žádná světoborná literatura plná vzdělávacích materiálů, ale to jsem po ní ani nechtěla. Občas je fajn vzít do ruky jen nějakou oddechovku a dát si pauzu od složitého fantasy :D Takže já knize dávám 4.5/5 a učitě si přečtu i další díly.

Kiki481
28.12.2020 2 z 5

Čekala jsem že mě kniha bude bavit, ale bohužel ne. Knihu jsem si přečetla z důvodu, že jsem od stejné autorky četla jinou knihu, která mě dost bavila. Kniha byla krásně napsaná to ano, ale příběh mi přišel takový, že jsem se v něm nevyznala. Kamarádka tuhle knihu taky četla a měla stejný názor jako já. Další díl mám doma, ale přečtu si ho možná tak, že bych neměla co číst. Věřím že někoho tahle kniha bude bavit, ale já mezi ně nepatřím.

whiolet
24.12.2020 3 z 5

Jednoduchý příběh pubertální holky co řeší první lásku a celkově svoje city ke klukům ve svém okolí. Příběh se s citem dotkne i silnějšího tématu,což je rakovina, a je celkem zajímavé jak se k tomu hlavní hrdinové knihy postaví.
Pro mě to byla taková jednohubka, kterou si nejspíš za měsíc pamatovat nebudu.

petulkapeta
08.10.2020 3 z 5

pěkny oddechovy přiběh o divce a letě,klucich...