Léto, kdy jsem zkrásněla ekniha

Příběh o dospívání, prvních láskách, zmatení z vlastních citů i o nepříjemnostech, které provázejí dospívání, je určen čtenářkám od 12 let, jež si v sympatické, vtipné a svérázné Belly najdou kamarádku, které dokonale rozumí, protože prožívá podobné osudy jako ony.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214387/leto-kdy-jsem-zkrasnela-214387.jpg 4.1288

Léto / Letné lásky Belly 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno (ekniha)

Kniha Léto, kdy jsem zkrásněla

Sixtinka144
předevčírem

Jenny Han naprosto miluji. Četla jsem od ní dvě předešlé série a z obou jsem byla nadšená. Tuto sérii jsem odkládala ze dvou důvodů, první byl ten, že jsem na tuhle sérii slyšela poněkud špatné recenze a ohlasy, že je kniha vůbec nebavila a byla to slátanina. A druhý byl ten, že už mi není třináct a bála jsem se, že už knihu tolik nedocením. Naštěstí všechno bylo v pohodě :D Kniha je kraťoučká, takže je to spíš taková jednohubka, já ji přečetla asi za tři hodiny a prostě jsem si ji jen užívala. Příběh krásně odsýpá a ano, není to žádná světoborná literatura plná vzdělávacích materiálů, ale to jsem po ní ani nechtěla. Občas je fajn vzít do ruky jen nějakou oddechovku a dát si pauzu od složitého fantasy :D Takže já knize dávám 4.5/5 a učitě si přečtu i další díly.

Kiki481
28.12.2020

Čekala jsem že mě kniha bude bavit, ale bohužel ne. Knihu jsem si přečetla z důvodu, že jsem od stejné autorky četla jinou knihu, která mě dost bavila. Kniha byla krásně napsaná to ano, ale příběh mi přišel takový, že jsem se v něm nevyznala. Kamarádka tuhle knihu taky četla a měla stejný názor jako já. Další díl mám doma, ale přečtu si ho možná tak, že bych neměla co číst. Věřím že někoho tahle kniha bude bavit, ale já mezi ně nepatřím.

whiolet
24.12.2020

Jednoduchý příběh pubertální holky co řeší první lásku a celkově svoje city ke klukům ve svém okolí. Příběh se s citem dotkne i silnějšího tématu,což je rakovina, a je celkem zajímavé jak se k tomu hlavní hrdinové knihy postaví.
Pro mě to byla taková jednohubka, kterou si nejspíš za měsíc pamatovat nebudu.

petulkapeta
08.10.2020

pěkny oddechovy přiběh o divce a letě,klucich...

tadobra
12.09.2020

nezaujalo me to.

Sarah11
05.09.2020

Milá oddechovka, která vlastně není takovou oddechovkou jako jste si zprvu možná mysleli. Celé to působí tak nevinně, ale stále máte někde ve skrytu duše pocit, že tady něco nehraje a to vás nutí číst dál.
Občas mi dělalo problém se zorientovat, když autorka volně přeskakovala v čase, ale později už vám to ani nepřijde.
Co ale umí autorka bravurně, je vykreslení pocitů. Knížka si na nic nehraje, postavy si nemyslí to, co by si měly myslet a nedělají to, co měly dělat, ale dělají chyby, říkají špatné věci a myslí si přesně to, co bychom si pravděpodobně mysleli taky, jen si to nechceme přiznat a možná se za to i stydíme.
Nejvíce jsem si zamilovala Suzannu, to je člověk, kterého by měl mít v životě každý.
Celkově jsem spokojená. Není to sice knížka, která by mi nějakým způsobem změnila život, ale zároveň to není ani úplně bezduchá romantika, což by se možná podle sladké obálky a názvu nabízelo.

Knihomolka506
28.08.2020

první kniha, kterou jsem od autorky četla  jako teen. mě se celkem líbila hlavně to jak říká,  že to nejlepší se děje v létě..  to bychom asi nemohli říct letos: -(

Bílámiška
28.07.2020

Knížku jsem si sehnala jako čtení k vodě a nic lepšího se tam víc nehodilo :). Myslím, že do plážového domku v Cousins Beach bych se mohla vracet úplně v pohodě každé léto jako Belly.
Nejlepší postava byl asi Jeremiah, i když mi přišel trochu jako chudák utištěný mladší bratr, co by si zasloužil víc pozornosti, bylo mi ho líto.
Jediné co mi vadilo, že Belly, hlavní hrdinka, byla na první pohled dost podobná Laře Jean, na druhý samozřejmě už ne, ale svým přístupem a myšlenkami mi ji dost přípomínala.
A jestli knihu vybíráte podle popisu na zadní straně obalu, nenechte se zmýlit, zase takový happyend na konci není :D