Bez tebe to není léto

Bez tebe to není léto https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159632/bmid_bez-tebe-to-neni-leto-v3U-159632.jpg 4 343 57

Dva bratři. Jedna opravdová láska. Léto už nikdy nebude takové jako dřív. Belly strávila dosud každé léto svého života v domě na pláži v městečku Cousins. Jenomže teď se všechno změnilo. Když už to téměř vypadalo, že s Konrádem, svou osudovou láskou, přece jen začne chodit, nakonec skončila jen se zlomeným srdcem. A teď ji čeká vůbec první léto doma, ve městě. Bez pláže, bez oceánu a hlavně bez těch, které má po své rodině nejraději na světě — bez Susanny, bez Jeremiáše a samozřejmě i bez Konráda. Nejlepší Bellyina kamarádka Taylor má spoustu náhradních prázdninových plánů („Vždyť i tady jsou super kluci! A bazén taky, no ne, Belly?“). Jenomže pak jednoho dne zazvoní Belly mobil a Jeremiáš jí oznamuje, že Konrád zmizel. Všechno napovídá tomu, že odjel do Cousins. Proč? Co ho k tomu přimělo? A tak se Belly s Jeremiášem vydávají na záchrannou misi do tolik milovaného letního domu. Zažije sedmnáctiletá Belly nakonec jen další léto plné naděje a trápení, které jí její láska ke Konrádovi přináší? Nebo se ho už konečně dokáže vzdát a zařídit si vlastní život?... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Jota

It's Not Summer Without You , 2010

petulkapeta
10.10.2020 4 z 5

Pokračování se mi líbilo vic nez predchozi dil...

Sarah11
05.09.2020 3 z 5

Druhý díl měl dobře našlápnuto, bohužel sklouzl k něčemu, co jsem úplně nechtěla. Dost situací se opakovalo stále dokola, Belly se občas chovala přehnaně hystericky a kopala kolem sebe. Ale ten element, co mě štval, nebyla ve finále ani tak Belly jako spíš Conrad - toho jsem měla nutkání profackovat, aby se probral, a ta holka bláznivá za ním stejně pořád lezla!
Co se mi ale líbilo u prvního dílu, zopakuji i tady - autorka umí naprosto skvěle a reálně popsat, jak se postavy cítí a umí krásně vyzdvihnout rodinné vztahy se všemi strastmi i radostmi.
Kniha se netočí jen kolem romantiky, ale je o hledání sama sebe, odpuštění a smíření. A co mě překvapilo - ten název má úplně jiný význam, než jsem si zprvu myslela.

Bílámiška
14.08.2020 3 z 5

Druhý díl byl prostě... Zvláštní. Zaprvé mě překvapila uvítací tragédie na začátku, za druhé mi děj nepřišel kdovíjak výrazný. Ano, konec byl zajímavý a naladilo mě to na třetí díl, ale tak poutavé jako Léto, kdy jsem zkrásněla to nebylo.
A naposled... Víme, že s Camem to nebylo úplně ono, ale kam se ten klučina poděl? Že by úplně zmizel z děje?

Ocásek
01.08.2020 3 z 5

Kniha je pokračováním Léto, kdy jsem zkrásněla. První díl je pro mě dobrou letní oddechovkou a druhý díl byl v mnoha ohledech podobný tomu prvnímu.
První díl je celý psaný z pohledu Belly, ale ve druhém máme i kapitoly psané z pohledu Jeremiaha. Děj začíná gradovat, mámu tu i mnoho zvratů a propracovanější vztahy mezi postavami. Na začátku mi vadily retrospektivní pasáže, trochu jsem se ztrácela a musela jsem přemýšlet, co bylo předtím a co bylo potom, ale postupně jsem si zvykla.
Celkově je Bez tebe to není léto určitě lepší než první díl, ale série Všem klukům je bohužel někde jinde. I tak se časem pustím do třetího dílu, protože mě zajímá s kým Belly nakonec skončí.

Verunka926
22.07.2020 3 z 5

Mě prostě baví číst tyto oddechové knížky. Nebyla jsem akorát moc spokojená, s kým Belly na konci knížky skončila. Jelikož je ale ještě třetí díl, doufám, že se to změní...

KateTheBlogger
07.07.2020 4 z 5

Mne prostě Jenny Hanová baví. Sice nejsem cílová skupina, ale je to pěkné oddechové čtení.

Garous110
06.05.2020 4 z 5

Další super oddechovka

parvitas
08.03.2020 3 z 5

(SPOILER) Príbeh ok, viac sa mi páčila jej knižná séria s listami (Všetkých chalanom...). Ako letná oddychovka výborná. Vŕta mi ale v hlave, úplne na konci... koho si to nakoniec zobrala?

Mybooks
11.01.2020 5 z 5

Krásné pokračování první dílu. Jednoduše řečeno, každé léto má svůj příběh a zážitek. Taky bych si přála, aby se takovéhle vysněné léto objevilo i mně.

Sariklen
21.09.2019 3 z 5

Lepší jak první díl, rozhodně. Gradace, zvraty, propracovanější vztahy... Jen mě mnohdy hrozně vytáčela hlavní postava, Belly. Její chování je často nesmyslné, nelogické a hysterické. Uvidíme, jak si povede poslední díl, jestli bude pokračovat v křivce vzhůru.

Zlatinka.Emilly
20.08.2019 5 z 5

Moc pěkná knížka, mrzí mě, že jsem zatím neměla příležitost přečíst si první díl této trilogie, nemám ho, ale už se těším na závěrečnou knihu. Spisovatelka má vytříbený jazyk, celá kniha se čte velice lehce a spontánně. Musí být super mít takovéto přátelství, jaké měla Belly s Konrádem a Jeremiášem. Dlouholeté kamarádství přerůstá v lásku, jen jsem zvědavá, který pak to nakonec z obou bratří bude. Doporučuji k přečtení.

makul
27.07.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih! ❤

prcek19
24.07.2019 4 z 5

Přečteno za necelý den a jelikož už tuto autorku znám, tak přesně vím, co od ní čekat a to splnila i při druhém dílu této série..jen mě docela překvapil konec, ten sem opravdu nečekala, ale o to víc se těším na poslední díl..oddechovka na léto jak dělaná, takže kdo hledá knihu na léto, tak tuto sérii doporučuji

Fallen_angel
08.07.2019 3 z 5

Nějak tak jsem čekala, že to bude lepší než ten první díl, ale žádná sláva. Bylo to roztomilé, a ano, i trochu smutné, ale autorka má na víc. Rozhodně to není její nejlepší kniha. Lepší recenze u mě na profilu, tak se mrkněte.
3/5

SknihouVrukách
28.04.2019 4 z 5

Kniha je pokračovaním knihy Povedz, že ma miluješ. Kniha Povedz, že ma miluješ bola pre mňa oddychovka a Bez teba to nie je ono tiež. Akurát sa mi zdalo trošku slabšia, taký typický druhý diel. Strašne sa mi v knihe páči prostredie. Jenny Han vie veľmi dobre písať, má taký ten "čtivý" štýl písania. Postavy boli fajn, ale neboli moje obľúbené. Hlavná hrdinka bola dosť iná ako v jednotke. Dosť mi vadilo skákanie z prítomnosti do minulosti. Začiatok je taký smutnejší.

Jajibloguje
02.04.2019 3 z 5

Bez teba to nie je ono je fajn kniha. Oddychová a milá. Je pravda, že ju skôr čítam hlavne kvôli tomu, že ju napísala Jenny Han a že už som čítala prvý diel a som zvedavá ako dopadne. Nevadia mi retrospektívne vsuvky, tie sú super, ale dej sa posúva dopredu veľmi pomaly. To najpodstatnejšie sa deje až po dlhej dobe. Belly sa vplyvom situácie zmení na adolescentnú klamárku, ktorá si nevie vybrať...
Myslím, že keby som sa mala druhýkrát vrhnúť do tejto série, už to neurobím. Ale koho zaujíma podobný koncept alebo si chce pri čítaní oddýchnuť a zbytočne nič neriešiť, môže siahnuť aj po tomto kúsku. Nie je to však kniha, ktorá by ma nadchla a nadšene ju odporúčala všetkým. Dúfam, že tretí diel zmení trochu môj názor a dočkáme sa konečne prepracovanejšieho deja už od začiatku knihy (pretože ak sa to hlavné stane zase na posledných stranách, budem veľmi sklamaná).

Abnička
10.07.2018 5 z 5

Triologie Léto je zkrátka určená výhradně na léto!
A já celou tuhle sérii můžu číst klidně každé léto a vůbec mě neomrzí.
Tenhle druhý díl, jak u většiny sérií bývá nebyl jen doplňující nebo vycpávkový.. Troufám si říct, že mnohem lepší.. Mám ho mnohem raději než první, tady, v tomto díle to začíná nabírat na obrátkách! Hlavně co se týče vztahů.
Ikdyž vím, jak to dopadne stejně tady u tohoto dílu nikdy nevím, na čí jsem straně!

Bettybook
26.05.2018 4 z 5

Co se týče dějové linky, bylo to o chlup horší než první díl, ale co se týče romantické linky... Tam to tak gradovalo! Jiskřilo to mezi oběma páry, ale já už mám jasno, komu budu fandit... V poslední knížce budou pohledy Konráda, tak jsem zvědavá, co se tomu komplikovanýmu klukovi honí hlavou. A taky to má pěkně vygradovat, takže jsem zvědavá. Vážně zvědavá.

silvinka12
10.04.2018 5 z 5

Krásné pokračování série. Vše je stále nejasné jak to skončí. Chvilku fandím Konrádovi, pak ale chvilku Jeremiášovi. Postavy jsou skvělé a hlavní hrdinka je moc super( Lara Jean je ale stejně pořád nejlepší:))
V prvním dílu jsem ale cítila trošku uvolněnější atmosféru a krásné slunečné léto, v tomto dílu se ta atmosféra trochu ztratila.

Lucijáš276
02.11.2017 3 z 5

Tato kniha se mi líbila, ale celkem dost mě tam štvala vzpomínková pasáž ohledně maminky Konráda a Jeremiáše.. Nemám ráda smutnou minulost. Každopádně žádnou jinou výčitku nemám. :)