Temné šílenství

Temné šílenství https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219545/bmid_temne-silenstvi-FPT-219545.jpg 4 442 121

Kytice růží bez odesílatele. Dárky před domovními dveřmi. Dopisy za stěrači... Neznámá žena zavaluje psychiatra Jana Forstnera milostnými vyznáními. Jan se zpočátku domnívá, že jde o nevinné horování některé z jeho bývalých pacientek. Potom ho však jistý novinář požádá o pomoc v případu psychicky narušené osoby a zanedlouho je publicista zavražděn. Jan poznává, že se dostal do hledáčku nebezpečné šílenkyně. A že jeho pronásledovatelka se nezastaví před ničím...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Dunkler Wahn , 2011

Sudin
21.07.2019 5 z 5

Moje první kniha od autora a hodně se mi líbila. Temné zákoutí nemocné mysli mě bavilo číst, ale měl jsem lehký pocit že už jsem to někde viděl nebo četl. Každopádně si přečtu autorovy další knihy.

Eulenleiterin
14.07.2019 4 z 5

Bezesporu nejslabší díl série, neb mu chyběl onen nezaměnitelně nekompromisní šmak Dornových knih. Celý příběh byl takové našlapování kolem a poslední stránka přišla dříve, než jsem stihla postřehnout, že už by mi měla zatuhnout krev v žilách. Lehce zklamaná jsem však pouze proto, že jsem si u tohoto autora zvykla na luxus nadstandardního temného psycha, které u mě hned tak nemá konkurenci.

petrzel
14.07.2019 5 z 5

Kniha výborná a napínavá.

hey123
30.06.2019 5 z 5

Prvni kniha od tohoto autora. Kniha me velmi pozitivne prekvapila. Dnes se nedalo delat snad nic jineho,nez si cist u vody :) takze jsem se do ni pustila a precetla jednim dechem.
Dej se postupne zacal stavat vice a vice napinavym,az do samotneho konce jsem netusila,kdo je vrahem.
Oddychove cteni,ve kterem neni milion jmen a postav. Jen jsem v teto knize nalezla plno pravopisnych chyb,coz me prekvapilo.

MartyManCZ
18.05.2019 4 z 5

Zase sem se bavil a nechal vodit za nos :) Jeho knihy sou takovy divny, nic nic a pak nejde přestat se čtením :) V autorovi se podle mě odráží ten doktor. Vše vystavěné s chirurgickou přesností...ale funguje to a to je důležité. V pohodě thriller

Nazli
03.03.2019 4 z 5

Hodně se mi to líbilo. Po prvním a druhém díle to neztratilo náboj. Naopak mi přišlo, že vše nabralo otáčky a řítilo se ke konci, kterého jsem se zprvu obávala.

Katulinka69
20.02.2019 3 z 5

Super čtení.

Tynule
22.12.2018 2 z 5

Mám velice ráda knihy od Wulfa Dorna, ale asi jsem čekala mnoho oproti dvoum předchozím dílům. Kniha je čtivá i napínavá, ale chybí mi tam ta jiskra jako například u Spouštěče kdy jsem se bála, když jsem šla na toaletu večer. Jistě jo nechci nikam odložit a v mé knihově se již nachází autorova novinka a velice se těším až na ní dojde řada.

C.Skilark
15.12.2018 2 z 5

Jediné, co na knize zaujme, je bohužel pointa. Tu si ale autor "vypůjčil" z jedné nejmenované novely, která patří k nejlepším hororovým dílům minulého století.

certik003
02.11.2018

Přestože knížka byla čtivá a přiměřené napínavá, čekala jsem jí trochu děsivější. Asi proto, že je z prostředí psychiatrické léčebny. Kdo je pachatelka mě překvapilo, tohle se autorovi dost povedlo a potěšil mě i ten epilog.

NymphMaeve
08.10.2018 4 z 5

Napínavé, naprosto nečekaný konec i celé rozuzlení. Moc se mi to líbilo. Byla jsem napjatá, měla jsem chvílemi strach a nedokázala jsem vůbec odhadnout, co za vším vězí. Jen škoda, že ne vše bylo v závěru objasněno. Jinak ale moc povedené dílo, po Mrazivém tichu příjemné překvapení. Bohužel mi celou knihu kazily dojem pravopisné chyby a bylo jich tam požehnaně - asi v první třetině knihy jsem napočítala 3 chyby na 5 stranách - od KK na to nejsem zvyklá, velká škoda.

Jack Bauer
15.07.2018 3 z 5

Po zdlouhavém začátku se kniha pěkně rozjela a pak se četla sama, ale velké napětí či strach v ní nebyl. Možná mě tak nenadchla proto, že jsem nečetl předchozí díly z lesní psychiatrické kliniky. Konec byl takový divný, dost přitažený za vlasy. Asi dle komentářů jsem očekával něco jiného, četl jsem mnohen napínavější a děsivější knihy. Nebýt toho divného konce hodnotil bych víc. Přesto si rád opět něco přečtu od tohoto autora.

Vampiras
04.06.2018 3 z 5

Velmi pomalý rozjezd s naslednou gradaci.I kdyz byl Thanner jakozto postava vazne dobre vymyslen; bohuzel musim uznat,ze Spoustec jimz jsem zacala seznameni s W.D. me naprosto nadchnul a latka tak je velmi vysoko.Za tento titul davám 3,5 bludišťáka :-P

Iva B.
09.04.2018 5 z 5

Tak to byla jízda!!!

Nixa
22.03.2018 5 z 5

Velmi čtivě a napínavě napsaná kniha. Ze začátku jsem se opět musela do děje dostat, ale potom už jsem otáčela stránku za stránkou a hltala každé slovo. Konec mě malinko zklamal, ten byl totiž trochu slabší, ale i tak jsem z knihy nadšená a autor se zařadil mezi mé oblíbence.

jakub5497
20.03.2018 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora. Jaká studenta psychologie mne velmi zaujalo propojení psychopatolologie a detektivního žánru. Děj vcelku plyne, ale z příběhu šlo určitě vyšťavit více napětí. 4.5/5

wlado
05.03.2018 4 z 5

Zmiešané pocity. Určite psycho triler, no autor nevyužil (až na záverečnú scénu) možnosti, ktoré mu téma ponúkala. V knihe chýba napätie, dej síce pekne plynie, no to je všetko.

allyce
25.02.2018 5 z 5

Skvělé, skvělé !!! Příběh, který chytne a nepustí. No a ten závěr... třešnička na dortu.

Zoy
21.02.2018 5 z 5

Volné pokračování knihy Mrazivého ticha Vás vtáhne do děje okamžitě a nenechá Vás vydechnout. Bomba, jako všechny jeho knihy. Mám velmi ráda prostředí psychiatrie a ještě autora, který naprosto ví, o čem je řeč a píše naprosto skvělým způsobem. Tato kniha je bravurní, během knihy jsem si byla jista, kdo by mohla být Jana, ale na druhé straně jsem si říkala, bylo by to moc jednoduché pro každého čtenáře a autor to přece nenechá dopustit. Potřebuje nás mít v neustálém napětí, skoro až do konce knihy, kdo je vlastně tajemná Jana. Takže jak jsem již psala, Bomba. Autor se velmi rychle zařadil mezi mé špičky a teď mohu jen tiše doufat, kdy vyjde další jeho kniha. DOPORUČUJI

efka.saf
12.02.2018 5 z 5

Musím použít slova, která tu již zazněla, ale TOHLE BYLA FAKT NESKUTEČNÁ JÍZDA!! Ale nemyslím jízdu na řetízkáči nebo na labutích, ale něco jako je horská dráha Kingda Ka v New Jersey! Už po pár stránkách jsem měla pocit, že se řítím rychlostí 200 km/h a jak jsem otáčela další a další stránky, rychlost se stále zvyšovala, až jsem dojela do konce doslova vyflustlá z podoby! Fakt skvělé!

Osobně jsem neměla pocit, že by v této knize byl zdlouhavý rozjezd, jako je tomu u řady podobných knížek. Právě naopak, již na prvních stránkách jsem byla vtáhnuta do dění a chtěla jsem vědět, co že se to v úvodu vlastně stalo. V každé další kapitole mi bylo předhozeno něco málo, co upoutalo mou pozornost a co zvyšovalo rychlost mé jízdy na dráze. Celé téma stalkingu mi přišlo nesmírně zajímavé, ale taky neskutečně děsivé. Šílená představa, že existuje někdo, kdo zná každý váš krok a pomalu i frekvenci vylučovacích procesů, zatímco vy nemáte absolutně ponětí, kdo to je a ani jak to zjistit. A co teprve, když vám ten člověk začne ničit váš dosavadní a pracně vybudovaný život? Pro mě teda strašná představa, kterou Dorn rozpracoval dokonale.
Kdo byl onou pošahanou stalkerkou samozřejmě bylo zajímavé a překvapující, pro mě byla ale rozhodující především atmosféra celé knihy, která byla budována opravdu mistrně. V knize se objevila i řada velmi zajímavýh myšlenek, které zde byly nejednou citovány a které mi budou v hlavě ještě dlouho doznívat.

Za mě tedy úchvatně děsivé čtení, které mohu doporučit nejen všem podobně laděným cvokům jako jsem já :), ale i těm, kteří chtějí nahlédnout do těch nejzvrácenějších zákoutí lidské mysli.

psychiatrické léčebny německá literatura thrillery

Wulf Dorn
německá, 1969