Mrazivé ticho

Mrazivé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143970/bmid_mrazive-ticho-Jcg-143970.jpg 4 440 109

Magnetofonová nahrávka končící náhlým, nesnesitelným tichem. To je všechno, co Janovi po mladším bratrovi zůstalo. Před třiadvaceti lety Sven beze stopy zmizel. Tu noc havaroval za záhadných okolností i otec obou chlapců. Ani jeden z případů se nikdy nepodařilo objasnit. Když se Jan vrací na místo svého dětství, minulost ho opět začne dohánět. Mysteriózní sebevražda mladé ženy ho přivede k odhalení hrůzného tajemství.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Kalte Stille , 2010

iveta3689
08.07.2016 3 z 5

Nijak zvlášť mě nechytla. Na odložení to není, dočetla jsem ji, ale nadšená nejsem. Celkově pochmurná atmosféra, děj neutíkal, je zde popsáno možná až zbytečně moc osudů pacientů.

JajaCZ
05.07.2016 5 z 5

Síce som bola troška sklamaná koncom knihy, ktorý niektoré veci nevysvetlil, ale čítala sa dobre.

soukroma
02.07.2016 3 z 5

Pro mě nekonečná nuda a depresivní kupení lidských tragédií v rodině hlavního hrdiny i mimo ni (sebevraždy, zmizení, pedofilie, psychická narušení aj. hrůzy) - do třetiny knihy se autor přitom vůbec nedostal ani k samotné práci na klinice (krom podivné terapie na své osobě), ani ke slibovanému zkoumání smrti jedné ženy. 50%

nikol2178
29.06.2016 5 z 5

Pěkná kniha. :-)

milunka21
16.06.2016 4 z 5

Po dlouhé době na mě padl čas únavy,který vy čtenáři asi dobře znáte,a bohužel zrovna na to doplatila tahle kniha.Ale to ještě neznamená že se mi nelíbila,jen hold mi to trvalo dýl než jsem se začetla a než jsem ji přečetla. :-) Od autora jsem již přečetla Temné šílenství a toto je druhá,bohužel jsem udělala chybu,protože Mrazivé ticho předchází Temnému šílensví a celou dobu co jsem četla knihu mi to docela vadilo.Takže bacha na to. :-) Jinak kniha se mi četla moc dobře,byla zas dost napínavá a zase dost překvapující konec.Aspon pro mě. :-D Celou dobu jsem si myslela že vim kdo je pachatel,a ono ne no. :-d Je vidět že Dorn psát umí,takže si musim pak sehnat i třetí knihu,jen nevim jestli zvládnu čekat až bude ve výprodeji jako předchozí dvě.

kniznistranky
11.06.2016 5 z 5

Moje první setkání s tímto autorem a byla sem opravdu mile překvapena. Už po přečtení prvních pár řádků mě zaujal autorův styl a během dalších stránek a kapitol mě Wulf Dorn jen ujistil v tom, že jeto styl a vyprávění si mě naprosto získali. Svým vyprávěním vás naláká, vzápětí pevně chytne a uvězní mezi písmenka ve své knize a nepustí za nic na světě! Moc dobré čtení a ke konci to byla opravdu jízda a já byla moc zvědavá, jak to teda nakonec dopadne. Můj první typ mi nevyšel ale s druhým typem jsem se už trefila :D ...Bylo to opravdu parádní čtení a moc ráda si od autora přečtu ještě něco dalšího, protože W. Dorn si mě získal a už teď můžu říct, že stal jedním z mích oblíbených spisovatelů!

tomas2582
09.06.2016 5 z 5

"Kdy už konečně půjdeme domů?"
No, touhle knihou si mě Dorn upoutal a další dvě jeho knihy ze mě udělali jeho věrného čtenáře.

PeM
25.05.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila. I přes to, že autor přidávala pořád nějaké postavy během příběhu, dokázala jsem udržet nit (jsem na sebe pyšná :-) ) a ve finále celý příběh byl díky tomuto o to zajímavější...jen posledních pár stránek, kdy "člověk, co to vše způsobil" vše "doznával", jsem si pořád říkala "tak kurňa, kde je ten Sven?"....no, udržovala jsem si pořád jiskřičku naděje...doporučuju...chystám se na další autorovu knihu :-)

šipek
13.05.2016 4 z 5

Dle hodnocení zde na databázi knih velice slušný thriller. Naprosto s hodnocením souhlasím. Je to mé první setkání s tímto autorem a určitě ne poslední. Do poslední chvíle čtenář netuší kdo je vrahem a co za vším bylo.

bara9550
29.04.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, chystám se od autora přečíst i další tituly. drží vás napnuté od začátku do konce. pochmurná atmosféra, pro fanoušky detektivek a thrillerů... naprostá bomba

martina4041
19.04.2016 5 z 5

Prvni setkani s tim to spisovatelem mela jsem divni pocit zda se mi kniha bude libit, ale velmi me chytla a na jeden zatah jsem precetla pres pul knihy! Velmi se mi libilo prostredi lecebny. Konec me posadil. Cekala jsem nekoho jineho!

ThomasRuhe
12.03.2016 3 z 5

Knize nemůžu upřít záhadný až tajemný příběh. Svůj díl na tom má Janovo pátrání po zmizelém bratrovi, dále samotná psychiatrická klinika a několik podivínských postav a jejich chování.
A právě proto mě překvapil můj správný tip na hlavního padoucha zhruba ve 2/3 knihy. Škoda, protože závěrečné odhalení pachatele mi vysvětlilo pouze jeho motivy ,které Dorn odhalí až při konečném přiznání.

Michaela01
06.03.2016 5 z 5

Naprosto úžasná a promyšlená kniha.Konec je opět ohromě překvapivý a já se rozhodně nenudila.U Wulfa Dorna snad nuda ani nikdy nehrozí.Tohle je jedna z mála knih,při jejímž čtení opravdu mrazí v zádech.Doporučuji! :-)

TessaJean
06.02.2016 5 z 5

Naprosto fantastický mrazivý thriller, plný napětí a zvratů. Z knihy jsem maximálně nadšená a určitě si ji jednoho dne přečtu znovu! Kniha Temné šílenství se mi líbila o malinko víc, ale i tak mě autor opět nezklamal a já jsem nemohla přestat obracet stránky!

Rade
17.01.2016 3 z 5

Ze začátku se rozvíjelo jako výtečná napínavá detektivka s psychologickým podtextem. Jak přibývaly nehody, sebevraždy, vraždy, jak se to zamotávalo… už to pak nebylo ono.

fis.rena
31.10.2015 5 z 5

Vskutku mrazivé čtení jak počtem mrtvých,důvodu jejich skonu,tak prostředím a atmosférou celého příběhu. Tento styl psaní se mi velice zamlouvá, 3x hurá tomuto počinu :)

alexis818
16.10.2015 5 z 5

Velmi pěkný,napínavý příběh,mohu jen doporučit.

vsvobo
23.09.2015 3 z 5

Zajimavá kniha, přestože měla spád a četla se rychle, už jsem ji chtěla mít z krku. Něco mě vadilo, možná deprese všechn postav a příšerně depresivní atmosféra celé knihy. Ale i přesto dobře napsaná detektivka.

dominika2585
16.09.2015 5 z 5

Skvělá knížka, autorovi se podařilo příběh pořádně zauzlovat. Moc se mi líbilo, že kdo je vrah opravdu poznáte na konci knížky, a ne že to tak nějak celý příběh tušíte. Knížku jsem přečetla jedním dechem a mohu jí jen doporučit :)

Pingina
17.08.2015

Kniha pěkná napínavá,jenom už jsem se v těch vraždách trochu ztrácela,ale bezpochyby lepší kniha než druhý díl.

psychiatrické léčebny německá literatura thrillery psychologické thrillery zmizení lidí

Wulf Dorn
německá, 1969