Mrazivé ticho

Mrazivé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143970/bmid_mrazive-ticho-Jcg-143970.jpg 4 439 109

Magnetofonová nahrávka končící náhlým, nesnesitelným tichem. To je všechno, co Janovi po mladším bratrovi zůstalo. Před třiadvaceti lety Sven beze stopy zmizel. Tu noc havaroval za záhadných okolností i otec obou chlapců. Ani jeden z případů se nikdy nepodařilo objasnit. Když se Jan vrací na místo svého dětství, minulost ho opět začne dohánět. Mysteriózní sebevražda mladé ženy ho přivede k odhalení hrůzného tajemství.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Kalte Stille , 2010

happy-smile
02.02.2019 4 z 5

Líbilo se mi to. Kniha měla mysteriózní atmosféru. Autor rozehrál hned několik záhadných událostí, které bylo třeba objasnit, a toto tajemno z knihy dýchalo. Musím ále přiznat, že ostatní knihy od Dorna byly lepší. Člověk měl nervy více na pochodu. I tak je to ale pro fanoušky jasná volba.

Nazli
18.01.2019 4 z 5

Čtivé s dobrým závěrem.

NymphMaeve
23.08.2018 3 z 5

Oproti prvnímu dílu (Spouštěč) slabé. Zápletka nic moc, hodně mrtvých najednou, až se tomu věřit nechce a kdo za tím stojí, na to jsem přišla těsně za polovinou knihy (měla jsem dva tipy, ale jeden z nich byl správný) a nebylo ani těžké si domyslet jak a proč. Takže překvapení na konci se víceméně nekonalo. Je to škoda, potenciál tématu docela velký, bohužel ne plně využitý :( Velká škoda a docela zklamání.

micha-ella
17.08.2018 2 z 5

Já k tomu vlastně nemám moc co říct, snad jen - příliš strojený, kostrbatý příběh, taková umělohmotná lžička z Německa.

allyce
13.04.2018 3 z 5

Pro mne mnohem lepší než Spouštěč. Prostředí psychiatrické kliniky většinou nezklame, minulé i současné vraždy a nevysvětlitelné sebevraždy si zaslouží být objasněny, takže jsem s chutí obracela stránku za stránkou, které byly opravu čtivé.
Mrazivé ticho není žádná "bomba" mezi knihami, ale bavila mě.

Gaeberys
25.03.2018 3 z 5

Čte se velmi dobře, není tam přehršel postav, na který mám poslední dobou "štěstí", je to z příjemného prostředí (resp.thriller z psychiatrického prostředí je prostě příjemný :-) ). Co mi vadí, tak je dnešní móda toho, jak je cool, když se každou chvíli někdo pomočí, pokadí nebo poblije, nevím, proč se tomu dnes klade takový důraz, ale zbytečné popisování toho, že se to stalo, moc nezajímá. A tady v té knize furt někdo blije...
Závěr byl jako kulometná palba, při které vám autor najednou sype z rukávu tucet podivných náhod a jednoho superhrdinu k tomu, takže za něj palec dolů. Samotný pachatel až takovým překvapením nebyl.
Dojem z knihy ve mně asi nezůstane nijak dlouho. Lepší průměr a určitě to není ztráta času.

Nixa
14.03.2018 4 z 5

Ze začátku trochu pomalejší rozjezd, ale nakonec to bylo tak napínavé, že jsem nemohla knihu odložit. Konec byl překvapivý. Do dalšího dílu se pustím co nejdříve.

Ainslee
28.02.2018 4 z 5

Narozdíl od prvního dílu, tady mi trvalo delší dobu se začíst a pochopit mentalitu jednotlivých postav. I tato kniha ovšem nezklamala a konec byl velmi překvapivý.

Zoy
19.02.2018 5 z 5

Opět velmi dobře napsaná kniha autora, který již má v mé knihovně své místo. Sice bylo v knize pro mne tentokrát hodně mrtvol, ale co se týče ostatního nedá se tomu nic vytknout. Psychiatrie je prostě skvělý obor na napsání thrillerů a ještě autorem, který tomu viditelně rozumí a ví o čem píše. Jsem moc ráda, že mě ještě čeká jedna kniha od autora.
A konec v této knize? Překvapující. Většinou mám instink na vraha, ale tentokrát jsem se netrefila ani omylem. Doporučuji přečíst

Dandy1
14.01.2018 3 z 5

Začátek je výborný. S přibývajícím počtem mrtvých můj zájem upadal. Konec je opravdu překvapivý. Jako by byl spisovatel sám psychiatrický pacient. Jinak by to nemohl vymyslet.

Šánka
09.12.2017 4 z 5

Tajemný, mrazivý a krásně napínavý thriller, místy s mysteriozním nádechem. Stejně jako 1. díl - Spouštěč, je celý příběh umocněný prostředím psychyatrické kliniky, takže opět správné psycho. Autor nezapře, že prostředí důvěrně zná, ta atmosféra je výborně vykreslená.
Tip na toho ,, kdo" mi tentokrát (bohužel) vyšel, ale to,, proč "bylo perfektním zakončením všech dějových linek a pro mne překvapivým rozuzlením.
Třetí díl již čeká, ale já si teď dám něco příjemného na zklidnění :-).

Len2očka
07.12.2017 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora,hned první stranou mě zaujala a do poslední strany mě bavila.Perfektní čtení.

harena
21.09.2017 4 z 5

V jednu hodinu v noci dočten děsivý příběh z psychiatrické kliniky. Ponurá atmosféra, napínavé, čtivé a na konci hodně překvapivé. Detektivka s psychologickým podtextem - nakonec Dorn mnoho let pracoval na psychiatrické klinice. Od začátku jsem si byla jistá, že znám pachatele, což mně při čtení vůbec nevadilo, protože příběh drží čtenáře stále v napětí, ale ono to nakonec stejně bylo úplně jinak. Teď si dám trochu oddech a pak se pustím do posledního dílu. Chcete-li se trochu bát, dejte se do Wulfa Dorna.

Ďumbierka
15.09.2017 4 z 5

Veľmi dobre napísaná kniha, miestami som sa nútila do čítania, ale asi to bolo daným životným obdobím, ale kniha ako celok bola veľmi napínavá, tajomná a skvelá. Mám doma aj ďalšie dve od Wulfa Dorna, už sa do nich len pustiť :).

konicekbily
27.08.2017 5 z 5

Moc pěkně napsáno, komplikované klubko vztahů několika obyvatel maličkého městečka je postupně rozmotáváno, aby ve finále bylo vše vysvětleno a uvedeno na pravou míru. Povedlo se to!

Veronika2017
08.08.2017 5 z 5

Výborná kniha, čtivá. Mám ráda tohoto autora.

SakuraLuci
29.07.2017 4 z 5

Zajímavé čtení, mám ráda prostředí psychiatrické kliniky. Doporučuji

invocation11
18.07.2017 3 z 5

Stejné prostředí, noví hrdinové, nové psychózy a traumata. Líbily se mi občasné narážky na předchozí díl. Oproti Spouštěči za mě sice trochu slabší, ale pořád dobré čtení. Závěrečné odstavce s kazetou naprosto parádní - mrazivé, nabývající nového, až mytického rozměru... Dorn ty konce zkrátka UMÍ a čtenáři nezbývá než tiše vychutnávat.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Stejný jak Spouštěč. Skvělá čtení.

Jitkarka
23.06.2017 5 z 5

Stejně jako Spouštěč. Super čtení. Pořád jen nechápu, proč u nás nevycházejí i další autorova díla. Já bych koupila určitě všechny :)

psychiatrické léčebny německá literatura thrillery psychologické thrillery zmizení lidí

Wulf Dorn
německá, 1969