Tma a prázdnota

Tma a prázdnota https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151568/bmid_tma-a-prazdnota-0dn-151568.jpg 4 197 39

Rozpadající se mrakodrapy Temného Města jsou jedním z mála útočišť živých lidí ve světě plném oživlých mrtvých. A budoucnost se zdá být ještě pochmurnější než přítomnost… Poslední bašta civilizace se hroutí a zároveň s ní se hroutí i Anniny dosavadní jistoty. Na pozadí umírajícího světa prožívá lásku, zklamání a sžíravé vnitřní konflikty. Shledává se se svou dlouho ztracenou sestrou, s přítelem, kterého milovala, ale který se změnil, a také se záhadným mladíkem, jehož výjimečnost je darem i prokletím zároveň. Anna by chtěla žít, ale zatím se jí daří stěží přežívat. Podaří se jí najít samu sebe i bezpečné místo, kde by mohla naplnit své sny?... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

The Dark and Hollow Places , 2011

Karoli282
16.11.2014 5 z 5

Nádherná kniha se skvělým obsahem. Skvělý ústřední pár.
Nejlepší knížka z trilogie, i když i ostatní díly byly skvělé.

French.Paris
12.08.2014 5 z 5

Ze začátku se mi zdála kniha zvláštní,pak se vše mění. Opravdu krásné a napínavé čtení :)

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Skvělé :o) Od série jsem čekala spíše oddychové čtení s dystopickými prvky - ale opak je pravdou :o) Celá série se četla doslova sama a musím říct, že mě moc bavila a řadí se mezi mé oblíbené knížky :o)

Dandulka
18.03.2014 5 z 5

Ten konec byl vážně úchvatný a napínavý až do konce! Skoro jsem se bála, že to celé Annah nepřežije, ale celá série končí nadějí na lepší časy a tak by to mělo být!

Lika
15.02.2014

Krásná :3

zuzca.h
10.02.2014 3 z 5

Ze všech dílu byl tendle rozhodně nejslabší :(začátek se hodně táhnul, ale poslední třetina knihy nabrala aspoň trochu spád :)

MischelleSs
02.02.2014 4 z 5

První a druhý díl byl lepší. Tenhle mi přišel takový už jen na rychlo splácaný.:/

frukeška
24.01.2014 2 z 5

Kniha mě zklamala. Dala bych jednu hvězdu, ale na konci to konečně bylo zajímavé a napínavé, takže proto dvě hvězdy. Těšila jsem se, jaké to bude skvělé čtení, ale nebylo. První a druhý díl byli o třídu dvě výš :)

Minniesimilci-3
18.01.2014 3 z 5

Knížka mě zklamala. Po druhém dílu jsem čekala něco legendárního, ale ne :/
Pořád se tam jenom řešili vztahy, párkrát je napadli verbíři, párkrát nečistí/mudo/prašivci. Anna mi přišla taková nejrozumnější, docela sympatická, ale jako ona bych se v jejím případě nechovala. Jsem ráda, že to skončilo dobře a snad Gábi tu vesnici nakonec postavila :D

AnetaB
13.01.2014 4 z 5

Tahle kniha je pro mě první ze série.Nejdřív jsem uvažovala jak to vlastně je : kdo jsou verbíři,je temné město Manhathan,co bylo za protektorátu a podobobně.Ale pak mě kniha pohltila a všechno se vysvětlilo..Jsem na straně 250 a zatím skvělé..Těším se na závěr

rusalka1
11.01.2014 5 z 5

Z celej trilógie najlepšia časť. Jediné čo ma trošku zaskočilo bolo ako Annah na konci oslovila Catchera (povedala mu Mojko). Tak milo, slovensky... zaujímalo by ma z akého anglického slovíčka to prekladateľ preložil. :D A tiež je dosť nešťastne preložený slovenský názov knihy: Temné diery... to tam fakt nesedí, český preklad je omnoho lepší.
Celou knihou sa nesie posolstvo života a krásne vidno ako sa menia charaktery postáv. Stále tam však nájdeme pár nedoriešených vecí (ja by som si ešte priala pokračovanie... ako by začali budovať ich nový život a podobne). A zaujímavé bolo ako sa Annah ZRAZU vďaka láske (asi) prestala zaujímať o svoje jazvy.. veď spočiatku myslela stále iba na ne a bola kvôli nim celá čudná...

deedulka
25.12.2013 5 z 5

Závěrečný díl napínavé trilogie mě nadchl. Hlavní hrdinka je pro změnu Anna, žijící v Temném Městě, která se snaží splynout s okolím a přežít. Střetnutí s dlouho ztracenou sestrou, kamarádem a nově objevená láska k cizinci, ale také sobeckost, krutost a touha přežít za jakoukoliv cenu ze strany verbířů. Houževnatost hlavních hrdinů a touha nevzdát se a bojovat s nepřízní osudu mě až udivovala. Od knihy jsem se jen těžko odtrhávala, byla napínavá skoro po celou dobu a příběh byl zajímavě napsaný. Donutí vás to zamyslet se hlouběji nad důležitými otázkami a smyslem života. A taky nad otázkou, jestli je to vážně závěrečný díl, protože konec byl vlastně takový začátek. :)

elisabetth
01.11.2013 3 z 5

V předchozích částech jsem měla problém s tím, že mě nebavil začátek, ale konec jsem doslova hltala. Začátek Tmy a prázdnoty mě bavil hodně. Začetla jsem se docela brzo, když pominu to, že jsem na to neměla moc náladu, ale poslední část mě moc nebavila. Přišlo mi to trochu zdlouhavé a zbytečně natahované - může to být tím, že jsem tu knížku chtěla už co nejdřív dočíst, protože jsem ji musela vrátit do knihovny.
Hlavní hrdinka Anna byla ale ze všech tří hlavních hrdinek pro mě nejlepší a nejnormálnější. A nebyla tak ufňukaná. Kromě toho, že fňukala, že není pěkná, ale mít jizvy na jedné půlce těla, to by fňukala každá první. To, že je Anna schopná se o sebe postarat sama, jsem jí věřila. Mary a Gábi moc ne, ale Anna byla v tomto ohledu asi nejlépe napsaná.
Jinak jsem moc nepochopila, proč se nesnažili nějaká ta mrtvá města s hromadou nečistých vypálit. Vypadalo to tak, že na ně ten oheň platí stejně jako na živé. Chápu, že to nemohli udělat u Temného města, když potřebovali zásoby, ale u jiných? Jen je tam prostě nechali a to mi přijde fakt nesmyslné. Pokud jsem to ale špatně pochopila a oheň je nečistým úplně ukradený, tak se autorce omlouvám.
Tma a prázdnota byla čtivá a napínavá kniha. Bavila mě hodně. Podle mě ale je na stejné úrovni jako předchozí části. Proto ty tři hvězdičky.

Samozřejmě si nemohu nechat jednu poznámku jen pro sebe: Bude další díl?

Bublushka
29.10.2013 5 z 5

Něco tak skvělého jsem dlouho nečetla. Celá trilogie je skvělá a každý díl je skvělý svým způsobem jako jeho hrdinky.
Tento díl jsem přečetla nejrychleji a nejvíc na mě zapůsobil, ale skvělé jsou všechny. Dá se v něm pochopit smysl života. Autorka píše skvěle a hrdinky se chovají realisticky. Všichni jsou moc sympatičtí a až do konce ji musíte fandit. Dýchate s nimi. Nádherná kniha, hodně silná a přečtu si jí určitě ještě mnohokrát. Vřele doporučuju. Je to něco skvělého

bookcase
25.10.2013 3 z 5

Prolítla jsem jen proto, abych měla celou sérii přečtenou :). Nejvíc se mi stejně líbil první díl.

Desire_Lydon
19.10.2013 3 z 5

Tento díl se mi líbil nejméně. Sice mi byla Anna z celé trojice hlavních hrdinek nejsympatičtější, taková odvážná a rozumná, jenže... Štvalo mě, že se dobrou polovinu knihy, kdy se na scéně objevil Elias a Gábi, řešili jenom vztahy mezi sebou. Ona má ráda jeho, jenže on má rád jinou a místo toho se do ní zamiluje někdo jiný, jenže oni spolu být nemůžou a tak dále.
Na začátku mi trvalo, než jsem se do toho dostala. Způsob, kterým autorka píše, dokáže sice navodit neuvěřitelně depresivní a pochmurnou atmosféru, kdy vlastně není naděje, že přežijete, ale prvních 30 stran bylo utrpení. Závěr mi přišel docela odfláknutý, ale jsem ráda, že to skončilo dobře. Celkově to byl dobrý díl, ale v porovnání s ostatními už tolik ne

Ruxandra
21.08.2013 5 z 5

Jednoznačně je tento třetí díl nejlepší. Je zde více napětí i dějových zvratů než v předchozích a i když je příběh trochu předvídatelný, vaší pozornost si udrží. Nejsem si akorát jistá, zda jsem spokojená se závěrem, možná jsem čekala něco víc...

muchomurka
14.08.2013 4 z 5

Skvělá knížka, přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh se mi líbil, byla jsem napnutá, jak to celé dopadne. Jen v jednu chvíli se to táhlo - když pořád Anna koumala, že nechala sestru v tom lese a že musí utéct z toho ostrova, kde nyní jsou. V tuto chvíli to vázlo, ale vůbec nic to neubíralo na napětí. Knížka má celou dobu spád a to i přesto, že má skoro 400 stran. Což velmi oceňuji. Jen bych snesla ještě několik málo stránek, přišlo mi, že konec byl dost utnutý.
Co mě ale donutilo k přemýšlení bylo, že [spoiler] když Anna šla, lezla tím tunelem metra, jeslti bych dokázala taky takto bojovat...

SafiraDarkfire
08.05.2013 5 z 5

Úžasné zakončení trilogie. :)

zombie pro dívky americké romány fantasy romány postapokalyptické romány

Carrie Ryan
americká, 1978
2011  73%Les rukou a zubů
2012  81%Vlny zmítané smrtí
2013  84%Tma a prázdnota

Kniha Tma a prázdnota je v