Válečný soud

Válečný soud https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187587/mid_valecny-soud-fui-187587.jpg 4 56 3

Legie prokletých série

Další v podstatě autobiografická příhoda válečného veterána zavádí čtenáře na daleký sever, někam na sovětsko-finskou hranic, do opuštěných hlubokých lesů a zasněžených plání, za nimiž již končí civilizovaný svět. Dále se táhne jen zmrzlá tundra a ledové kry severního moře. Avšak krvavá válka nezná žádných hranic, a i v těchto ledových pustinách provádějí německé jednotky diverzní operace. Prostý voják má však jediný cíl - přežít, a k tomu využívá svého umění zabíjet. A pokud se vojáci obou stran fronty přece jen domluví, vše zmaří hlupáci v zájmu nesmyslných ideologií. Už nejde o pravdu a spravedlnost ani před válečným soudem. A voják, který ničemu nevěří, musí střílet na své kamarády, odsouzené válečným tribunálem. Třetí vydání.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Baronet

Court Martial , 1979

Kubajzz
08.04.2019 4 z 5

Pěkné čtení, líbila se mi.

kalinka99
17.11.2018 3 z 5

Opravdu mám ráda autora, ale tahle kniha mi dělala problém. Některé pasáže byly nudnější nebo jsem se lehce zamotala. Každopádně na něj nezanevřu a určitě se pustím do dalšího dílu.

rabor
21.01.2015 2 z 5

Na to, že autor přeskakuje místem i časem jak se mu zachce, jsem si již zvykl z předchozí knihy, přesto mi tento díl nesedl. Mám radši vážnější a reálnější notu a tenhle díl až na drobné výjimky byl zatraceně odlehčený, jako kdyby si Hassel řekl, že z těch rádoby humorných zbytkú co mu zústávaly při psaní stranou, protože byly moc blbé, zkusí splácnout ještě jednu knihu. Koncentrace nudy a blbostí v knize se vyskytujících překročila pro mě únosnou mez i s ohledem na to, že jde o prúměrné tramvajové čtení.

"Zamával svým kalašnikovem nad hlavou…" – kalašnikovem? A proč ne rovnou laserem naváděnou raketou? Za druhé světové války přece byly běžné. (myslel jsem, že pochybil překlad, ale to bych překladateli tentokrát křivdil)

druhá světová válka (1939–1945) dánská literatura války

Sven Hassel (p)