Legie prokletých

Legie prokletých https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301793/bmid_legie-prokletych-Il6-301793.jpg 4 174 28

Legie prokletých série

Osudy malé skupiny příslušníků Hitlerova tankového pluku odehrávajícího se uprostřed pekla východní fronty, kde lidskost a čest přehlušil řev tanků a bojových letadel, zvuk hvízdajících kulek, zoufalý křik umírajících a vše ovládla nesmírná touha přežít... V obnoveném Československém spisovateli vydání první.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Český spisovatel , Československý spisovatel

De Fordømtes Legion , 1953

Bolomsson
26.02.2018 4 z 5

Velice poutavě napsané dílo od prvních stránek, až po jeho samotný konec. Myšlenkové pochody autora a jeho filozofické úvahy z fronty jsou popisovány opravdu přesvědčivě a i když jsem také názoru, že je v knize opravdu až příliš velké množství dramatických událostí na jednoho jedince této zběsilé války, tak tuto nesmyslnou válku líčí opravdu stylem, že i věčný cynik se při jeho čtení mnohdy musí zamyslet nad tím, jak těžké to na frontě muselo být z pozice obyčejného vojáka, který jen musel přijímat rozkazy a "držet hubu a krok".
První kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetl a jak se zdá, tak další budou následovat, protože útrapy války, její nesmyslnost a krutost autor umí popsat skutečně mistrně.

Badger
04.02.2018 4 z 5

První polovina knih mě tolik nebavila protože sem již dříve četl Vládu pekel a proto jsem popisované věci již znal, ale další část je samozřejmě výživná a četla se jedním dechem.
Je to kniha plná akce, která jde fofrem kupředu od jednoho k druhému takovým tempem, že nejspíš ani nebavit nemůže.

pazdy15
01.11.2016 4 z 5

O tomto autorovi vůbec nepochybuji, opět velmi slušná kniha, co se čte "tři čtvrtě dechem" - Kdybych měl napsat jedním dechem, tak bych chtěl číst trošičku více dialogů. Ale jinak velmi povedené :)

Ivinho
27.09.2016 5 z 5

Opět lze pochybovat, že Hassel opravdu zažil všechno co zde v knize psal. Ale tato kniha je jiná než mnoho předešlých. Autor tentokrát mnohem více filozofuje a mnohem více nechává v příběhu vyniknout své já. V této knize jde hlavně o Svena Hassela, který, ať už zažil všechno nebo nic z toho co napsal, je v této knize autentičtější a naléhavější než kdy dřív. Oproti jiným knihám, je Legie prokletých suverénně nejdepresivnější.

Tuto knihu od Hassela čtěte rozhodně jako poslední, nebo jako jednu z posledních. Rozhodně s ní nezačínejte!

Ptah25
10.05.2016 4 z 5

Opravdu zajímavé čtení o WW2, ale stejně jako ostatní se tu nemůžu ubránit dojmu, že to jsou posbírané historky ostatních kamarádů z fronty, ač s převahou vlastních zážitků, stále je to neuvěřitelné, hodně smutné a hodně depresivní čtení...časem jistě budu pokračovat v dalších knihách od autora, ale tato kniha na mne silně zapůsobila, musím si dát pauzu s podobnou literaturou

pupak13
27.07.2014 4 z 5

Kontroverzní autor - jedná se podle mne patrně o skutečné zážitky sebrané od různých vojáků wehrmachtu a zpracované v jedné knize - určitě to nejsou zážitky samotného autora - to by bylo příliš náhod na jeden vojenský život. I když je v knize místy spousty zbytečného filozofování, tak si člověk udělá obrázek o strašných bojích na východní frontě.

fan_tomas
28.12.2013 4 z 5

Působivá kniha, která jestli je opravdu podle skutečných zážitků, tak ještě víc u mě zabodovala.

astroweb
29.06.2013 5 z 5

Druhá kniha tohoto autora, co jsem dnes dočetl, pořadím vlastně první. Super, místy Hašek, místy Hrabal, chvílemi připomíná Remarqua, ale při tom svůj, originální autor.

válečné romány

Sven Hassel (p)