Legie

Legie https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472140/bmid_legie-dfc-472140.jpg 4 45 8

Blíží se velká válka, která pohltí Impérium lidí. Hvězdní pěšáci z legie Alfa, poslední a nejtajnější ze všech legií bratrstva Astartes, dorazí na pacifikačním tažení proti podivným, zlověstným silám na pohanskou planetu, aby tu podpořila imperiální armádu. Co ale legii Alfa pohání? Dá se jí věřit a kterou stranu si vybere, až velká válka začne? Bude to zkouška věrnosti, při které vyjdou najevo úskočné plány cizí inteligence. Sedmá kniha z cyklu Horovo kacířství.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Polaris

Legion , 2008

Laxativum
24.06.2023 5 z 5

Strhující špionážní drama, které mě úplně pohltilo. Po seznámení se s novými postavami se příběh krásně rozvine a dodá další pohled na Horovu herezi. Celou druhou část knihy jsem dal na jeden dech. Nebudu spoilovat. Za mě 5/5.

Ares333
04.04.2023 4 z 5

Nejdříve mě to moc nechytlo, ale pak jsem se do toho zakousnul. Je to moc dobré. Těším se na další knihu v sérii.

Frizer
18.12.2022 4 z 5

Legie je docela dobrá kniha....svižný špionážní thriller s pěkným pohledem na fungování Alpha Legion. I další postavy fungují docela dobře, Soneka, Branzi, Grammaticus. Konec je z mého pohledu trochu uspěchaný a mohl být epičtější...na druhou stranu, rozdíl mezi zlým/dobrým špatným/pěkným koncem je čistě na čtenáři. Je to jako největší odstín šedi, jaký jsem zatím četl. Pěkný díl v HH, ale Fulgrim se mi stále líbí víc

Boldrick
17.06.2022 5 z 5

Tahle kniha má dvě půlky. "Starou a tlustou a ...", ale vážně, první díl, cca 2/3 knihy, je spíše o armádě a mariňáci se tam jen sporadicky míhají, mě to moc nebavilo. Tím nechci říct, že je to špatné, ale čekal jsem něco jiného. A druhý díl ve zbytku, a ten byl bomba a vytáhl to na krásných, subjektivních 5*.

Asi si budu muset pořídit alespoň jednu jednotku Alfa legie ;-)

Alvari
15.06.2022 5 z 5

I když se Legie odehrává ještě "těsně" před započnutím Horovi zrady, řekl bych že události, které se zde odehrávají, mají a budou mít velký dopad nejen na lidstvo, ale na budoucnost celé galaxie. Příběhově to není taková řežba, jako tomu často bylo, ale mě tenhle styl vyhovoval. Tajemnost legie Alfa, pohled do řad imperiální armády a vcelku dost zajímavých postav a jejich osudů. Za mě super.

jakub2199
28.03.2022 4 z 5

Velice čtivý příběh ze světa Warhammer (ostýchám se říci 40K vzhledem k zasazení děje). To řečeno zajímavý příběh, postavy i děj jsou dostatečně živě vylíčeny. Obzvláště v jistých pasážích jsem nemohl dát knihu z ruky. Na druhou stranu se jisté dějové linie zdály poněkud komplikované k sledování a obzvláště některá rozhodnutí postav jsou ponechány tak silně nevysvětleny až to zavání deus ex machinou. To řečeno pro příznivce Warhammer 40K rozhodně nutná četba. Pro zájemce scifi jako takové lze doporučit především pro příznivce distopických světů s jistou dávkou špionážního přběhu.

OlafSveinsson
17.08.2021 5 z 5

Díky tajemné povaze legie Alfa připomíná tento díl kacířství spíš knihu z inkvizitorských sérií. Příběh je vyprávěn z pohledů několika hlavních postav a končí výsledkem, který mi vyrazil dech.

wiedzmin88
12.02.2021 3 z 5

Tento příběh z období Horová kacířství se odlišuje od těch které dosud v češtině vyšly. A to nejen díky prvkům špionážního románu.
Navíc se konečně ukáže jak velké mohou být rozdíly ve struktuře imperiálních vojsk.
Víc snad ani napsat nejde, protože pak by to už byl spoiler.

Dan Abnett
britská, 1965