Legenda

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika – stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky. Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/150362/legenda-150362.jpg 4.3666

Legenda (Marie Lu) 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno, CooBoo

Legend, 2011

Kniha Legenda

BarkaS
24.04.2017

Uměli byste milovat někoho, kdo se vědomě podílel na smrti vaší matky? Nejen pitomé, ale navíc nedůvěryhodné dějové zvraty, June i Day jsou emocionální binec a zřejmě trpí nějakou formou maniodeprese. Jinak si nedovedu jejich chování vysvětlit. Škoda, napsané je to dobře. Co mě ale tedy ještě v poslední době štve a tohle není jediná kniha (a je to i ve filmech): Když někoho mučí a kopou mu do obličeje, je logické, že takový člověk přijde o zub/y. Pak už moc "sexy" a krásný nebývá... Když ho někdo tak vykresluje, zásadně ubírá realističnosti.

Jordyz
14.03.2017

Kniha byla určitě čtivá a zajívamá. Ale možná mi až příliš připomíná další knihy podobného druhu. Nesdílím všeobecné nadšení, ale zklamaná určitě nejsem a chystám se na další díl. Napadá mě, jestli není kniha spíše pro mladší...

izfnp
26.02.2017

Moc, moc, moc dobrá séria. Legenda je knižka, v ktorej cítiť autorkinu vyspelosť - napriek tomu, že píše žáner young adult, v jej pojatí, postavách i príbehu cítiť viac, než sa v tomto žánre obyčajne skrýva. Dobre zvolený štýl písania, zaujímavý svet, sympatické postavy a funkčná vnútorná logika príbehu - čo viac od knihy chcieť. Ambície tu sú, a našťastie je tu aj silná šanca im dostáť.

elisnovotna
20.02.2017

Na knihu jsem se velmi těšila...... Ale celkem mě zklamala. Vůbec jsem knihu neprožívala, i když byla velmi čtivá. Přišlo mi, že se v ní pořád něco děje, pořád nějaké zvraty, ale vlastně to celkem o ničem není. Hodně věcí v této knize bylo nelogickych. SPOILER: například jak můžou trubkami pouštět tu nákazu a nakazí se je někteří?!
Mám koupený 2. díl, takže si ho přečtu a doufám, že mě zaujme více.

Lucienne135
06.02.2017

Na knihu jsem narazila přes kamarádku a jsem jí za to nesmírně vděčná. Tato kniha není nějak extrémně známá, ale pro mě je jednou z nejlepších knih, co jsem četla.

MichalMii
04.02.2017

Jedna snad z nejlepších knížek. Celý děj se odvíjí velmi pěkně a knížka se čte velice dobře!

glenny
31.12.2016

Nejlepší sci-fi které jsem kdy četla.

daniela58
29.12.2016

Nečekala jsem, že bude tak dobrá. Viděla jsem ji u zahraničních booktuberek a musím říct, že mě děj opravdu bavil. Zítra se chystám hned na druhý díl. Co se týká postav, tak mě osobně byl víc sympatický Day než June. Příběh byl originální.

nufulina
01.10.2016

Tato knížka mě uchvátila. Zamotaný příběh byl plný napětí a akce.Vrhám se na druhý díl!

AnetaM
23.08.2016

Opravdu super akční knížka.
Neotreli, napínavý a hlavně nečekaný příběh.
Všechno promyšlené do detailů, všude strašně zapletek.
Obdivuji autorku, tohle si 5☆jasně zaslouží!

Peanut
22.08.2016

Knížku jsem přečetla jedním dechem líbí se mi Patrioti a Kaede ale bylo v knížce na mě nějak moc smrtí. Jinak byla super:-)(-:

šneki
17.08.2016

Slyšela jsem, jak je kniha výborná, i když je u nás neznámá. Popravdě zas až tam úžasná nebyla, ale pár zajímavých zvratů nabídla. Na jednu stranu jsem ráda, ze June není žádná fňukna, ale po smrti svého bratra byla až podezřele klidná, až na pár náznaků smutku. Další díly si přečtu, i když na to nijak nespěchám.

Barbra06
17.08.2016

Ano, přesně takové knihy mám nejraději! Čtivé od první až do úplně poslední strany a navíc po přečtení se nemůžete dočkat pokračování. Legenda splnila všechny předpoklady super dystopického románu a já jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Rozhodně top mezi všemi, které za poslední dobu vychází. Vše skvěle promyšlené, postavy zajímavé a dobře napsané kapitoly. A samozřejmě originalita. Rozhodně plus i za střídání z pohledu June a Daye, díky tomu otáčíte napjatě stránky a nemusíte rozhodně nikde přeskakovat nudné pasáže.

Pro milovníky tohoto žánru vřele doporučuji!

Oot
15.08.2016

Sestřenice mi vyprávěla děj a docela mě zaujal těším se až to budu číst.

Život-s-Kačí
27.07.2016

Strhující příběh, který mě nadchnul od první strany. Všem doporučuji.

TerraNova
24.07.2016

Pecka!
Někdo někde říkal, že to má být lepší jako Divergence. Já si sice netroufnu říct, co bylo lepší, ale nelituji (!rozhodně ne!), že jsem Legendu četla. Líbila se mi stejně jako Divergence. Ale na rozdíl od Divergence mi tady stránky mizely (!!doslovně!!) pod rukama
June mi byla sympatická od začátku, prostě puberťačka, ale ne zas tak velká na dnešní poměry. Day mi byl snad ještě víc sympatický než June, no...prostě mi sedli oba dva.
Tuhle trilogii řadím mezi ty nejlepší, už jenom po prvním díle. Je fakticky skvělá.

Moc se těším na další díl, na který se hned vrhnu. :)))

DoubleM
13.07.2016

Super kniha, jdu na další díly, rozhodně lepší jak Divergence a HG.

AnetaM
12.07.2016

Tahle knížka je prostě úžasná...
možná až moc :D

teriii123
10.07.2016

Knihu jsem přečetla za dva dny. Druhý díl, ten čtu teďka a objednaný mám už i třetí. Nikdy bych si nemyslela že nějaká kniha může být napsaná tak dobře

WexxAr-ka
05.07.2016

Temer celou knihu jsme precetla jednim dechem, ale na mesic jsem musela prerusit cteni (zkousky) a nemuzu se nejak zacist :/
Po docteni musim rict, ze jsem moc zvedava, jak to bude mezi Dayem a June pokracovat :) pomerne povedene postapokalypticke cteni :)

spencer
21.06.2016

Dlouho jsem nad touhle knížkou váhala a nakonec jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Postavy mi byly sympatické už od první kapitoly a byla jsem napnutá od začátku až po konec. Rozhodně jsem zvědavá na další díl :)

paja0327
26.05.2016

Je smutné, že tahle kniha nedostala svůj vlastní film, přitom by si to zasloužila více než kniha od Veronica Roth - opravdu. Je smutné, že některé knihy mají perfektní propagaci a všechno, a přitom jsou to zbytečné knihy, a pak jsou tu knihy, které mají sotva propagaci a přitom jsou tak výjimečné tak živé, že si užíváte každou stránku knihy, pláčete s postavami a sdílíte všechno co oni. Sama osobě tahle kniha patří mezi té, které si zaslouží mít místo v knihovničce což se o knize Divergence říci nedá.
Postavy jménem Day a Juny jsem si zamilovala hned jak jsem se s nimi seznámila. A svět, který vytvořila Marie Lu je jak vytištěný z nějakého akčního Hollywoodského filmů. Měl všechno co takové filmy mají. Vojáci, kteří položí život za vlast a jsou cvičení už od miminek dále hlavní hrdiny, kteří jsou silný a umí tak moc bojovat, že jsou sami překvapeni kde se to v nich bere. Prostě akce, která dělá tuhle knihu dokonalou, postavy kteří se do sebe zamiluji pomaličku a přitom nemají nějaké zbytečné nudné až trapné dialogy jako zmiňovaná Divergence. Prostě dokonalý svět, který se mi četl s radostí bez nějakých pochybností či koulení očima a kdyby to šlo dám více jak 5 hvězdiček.

VWDarkness
20.05.2016

Kniha se mi moc líbila :) Není co dodat :)

zuzuzajda
16.04.2016

Zacatek byl trochu nuda, ale rozjelo se to. Klasicka dystopie, ale pekne napsana a rozhodne patri k tem lepsim v tomto zanru.

Minde123
04.04.2016

Ačkoli to bylo podobné hunger games, divergenci a dalším knihám z tohoto žánru, může jen doporučit. Obě hlavní postavy jsem si naprosto zamilovala (což se mi zas až tak často nestává) a děj ani na chvilku nepokulhával (divím se, že jsem tu knihu nepřečetla za den jak byla napínavá) :) Přece jen musím říct, že to bylo v něčem trochu originální a to v tom, že na začátku knihy stáli June a Day každý na jiné straně a já si prvních pár kapitol nebyla jistá, jestli je republika dobrá nebo zlá.