Ledové sestry

Ledové sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353791/bmid_ledove-sestry-fFM-353791.jpg 4 846 295

Rok po tragické smrti malé Lydie se její rodiče Angus a Sarah Moorcroftovi s jejím jednovaječným dvojčetem Kirstie odstěhují na malý skotský ostrov, který Angus zdědil po své babičce. Doufají, že v novém prostředí se jim podaří složit dohromady střípky jejich starého života. Jenže pak jejich zbývající dcera Kirstie prohlásí, že právě ona je Lydie a Kirstie je dvojčetem, které zemřelo – a jejich svět se opět hroutí. S blížící se zimou je Angus nucen odcestovat z ostrova kvůli práci. Sarah trpí pocitem osamělosti a Kirstie (nebo je to Lydie?) je čím dál tím víc nevyrovnaná. Bouře zanechá Sarah s dcerou na ostrově zcela odříznuté a Sarah se začne znovu trápit minulostí – co se opravdu stalo toho osudného dne, kdy jedna z jejích dcer zemřela?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Motto

The Ice Twins , 2015

Alisa1980
31.07.2022 4 z 5

Tak tahle kniha mi dala zabrat. Začátek se táhl, těšila jsem se až se přesune na ostrov. Popis krásný, to se musí autorce nechat. Psychické stavy rodičů, dcer…. někdy dost zamotané. Dávám 4*, protože jsem četla, pak si šla uvařit kafe, to mi nedalo a zase jsem se vracela. Knížka mě bavila a rozčilovala, což bylo ve výsledku v pohodě. Konec mě asi nepřekvapil, protože celý děj byl prostě psycho.

Anavi8912
30.06.2022 4 z 5

Zajímavé téma, napínavý děj, za mě nečekaný konec. Krásný popis panenské přírody a ostrova.

aliza
30.06.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla napínavá, děj zajímavý, mrazivý, vůbec jsem nevěděla, jak to dopadne, Určitě stojí za to si ji přečíst.

janina66
08.06.2022 3 z 5

Jako plus bych viděla nádherný popis přírody a domku na ostrově. S tím souvisí i nesmlouvavé a drsné počasí, zejména v závěru knihy. Jinak sama o sobě tajuplná atmosféra psychiky rodičů. Pro mě se dost nepochopitelně chovali. Líbilo se mi kdo je zbylé dvojče? Tu duchařinu hodnotím mínusově, byla zbytečná.

Čmeláček
17.05.2022 5 z 5

Za mě spokojenost. Je to výborné a napínavé. Mám rád knihy, které se odehrávají na ostrově, odkud není úniku :).

lachtan77
14.04.2022 3 z 5

upřímně jsem si myslel, že příběh bude víc mrazivý, strašidelný a tak podobně. Začátek nebo spíš první polovina knihy o ničem. Doufal jsem, že se aspoň na tom ostrově něco nečekaného stane a děj bude mít spád a přinutí mě číst dál. Stalo se tak napůl. Řekl bych, že se povedl až závěr.

kazatell
11.04.2022 5 z 5

Kniha i dej mě naprosto pohltili. Nevím jestli jsem nebyl trochu ovlivněný tím, že mám dvojče a moje manželka taky, ale všechna ta moudra co se na toto téma v knize objevovali, jsem hned hledal a také porovnával.
Popis míst byl také úžasný a vždy mě vtáhl do děje, přímo na ostrov do té hrozné zimy, že i s čajem a pod délkou mi šla z úst pára.
Jediné co mi nakonec trochu vadilo, ale ne na tolik, abych hodnotil o hvězdu méně, bylo vyprávění z úhlu různých osob mezi kapitolami vždy mi chvilku trvalo, než jsem si uvědomil že najednou je klíčová jiná postava než o stránku předtím

WaN635
08.04.2022 3 z 5

Zamotané, překvapující, tajemné. Při čtení jsem byla pořád ve střehu a říkala jsem si, kdo asi lže.
Prostředí se mi líbilo, skotská drsná krajina, ale za sebe můžu říct, že mě by tam nikdo bydlet nedostal.
Vlastně jsem nepochopila jak to bylo s přeživším dvojčetem a celkem vzato duchařské knihy nejsou zrovna můj šálek čaje.
Co se týče konce, Gusovi otázky na konci knihy jsem chápala a sama bych na ně chtěla znát odpověď. Každopádně za mě, tato kniha mi stačila přečíst jednou a zcela jistě se k ní nevrátím.

kristie
01.04.2022 4 z 5

Já mám tyhle thrillery vlastně celkem ráda. Většinou si je pouštím jako audio při pracovních cestách a Ledové sestry nebyly výjimkou. Navíc děj na pozadí drsné skotské přírody byl jen další bonus. Autor zvládl jak napětí, tak mě poměrně dlouho dokázal vodit za nos. Mísí se tu duchařina a psychologický thriller. A dlouho člověk neví, čemu má vlastně věřit a kdo z nich je ten nejvíc vyšinutý.

9712
28.02.2022 5 z 5

Kniha se mi četla velice dobře. Napínavý příběh. Určitě se k ní ješte někdy vrátím.

Majulle
26.02.2022

Oddychovka, vcelku napínavá, dobře se četla. Akorát jsem nepochopila některé věci a přišlo mi to spíše chvilkama jako duchařina.

Amitiel76
31.01.2022 5 z 5

Psychologický thriller o jednom z nejbolestnějších témat, a to o ztrátě dítěte. O tragédii, kterou nechce projít žádný z rodičů.
Mladý manželský pár Angus a Sarah Moorcroftovi se těší ze dvou krásných holčiček, jednovaječných dvojčat. Jejich manželství si prošlo těžkou krizí, ale zdá se, že ji úspěšně zvládli. Pak však přichází pro ně ta nejtěžší rána. Jedno z děvčátek umírá při tragické nehodě. Zbylá dcerka nese ztrátu svého dvojčete obzvlášť zle. Rodiče se topí v depresích a sebeobviňování. Celá rodina se tedy rozhodne pro velkou změnu. Odstěhují se do Skotska, na malý ostrov, kde Angus zdědil po své babičce starý dům s majákem. Doufají, že změna zahojí rány a zaplaší bolestné vzpomínky. Že začnou znovu a že je to stmelí dohromady. Ale nic není takové, jak si plánovali. Naopak. Zdá se, že je to opuštěné místo úplně rozložilo. Napovrch vyplouvají staré křivdy, lži a podezírání. A do toho všeho zmatku náhle dcera prohlásí, že vlastně není tou za kterou ji považují. Že ona je ta druhá. Že ji nazývají jménem její mrtvé sestry.....
Knihu jsem četla se zatajeným dechem, a musím říct, že jsem vlastně do poslední chvíle netušila, jak to vlastně s dvojčaty je. A ten konec, jsem opravdu nečekala.
Druhá kniha od autora, a opět šťastná volba.

Youn@n
17.01.2022 2 z 5

oddychovka, ale podruhé bych ji nečetla

evilunicorn
04.01.2022 4 z 5

Zajímavý a neotřelý námět se záměnou dvojčat.Autorka výborně pracuje s atmosférou odlehlého místa,a s postupným odkrýváním pravdy, nebo spíš jejích střípků,se ke slovu přihlásí i trochu hororovější duchařská nálada.. Četlo se to jedním dechem, i díky opravdu krátkým větám, které všemu dodávaly spád.Celé to skvěle graduje ve finále.. Originální konec mě příjemně překvapil.

INCOGNITOREADER
03.01.2022 3 z 5

Jedná se o hodně zajímavý příběh, kdy máme jednovaječná dvojčata a jedno zemře. Můžeme si být jistí, které opravdu zemřelo? Příběh začal svižně, ale postupně mu docházel dech. Finále bylo napínavé, ale musím říct, že jsem se v tom docela motal. Protože to vypadalo, že nám autor honem rychle musí říct vše co vymyslel a hodně rychle.
Ze začátku jsem poslouchal jako audioknihu, ale načtení mi naprosto nesedlo. I když paní Regina Řandová je zkušená dabérka, tak tady jí to moc nesedlo. Ale musím říct, že to je z části způsobené i tím jak je kniha psaná. Přešel jsem tedy od kapitoly 4 na papír a dočetl knihu klasicky.

Anitram22
16.12.2021 3 z 5

Příběh knihy nebyl nijak špatný, ba naopak, nápad příběhu dvou naprosto stejných jednovaječných dvojčat, kdy jedno zemře, nebyl vůbec špatný. I postupné odhalování tajemství a zamlčených skutečností mezi rodiči. Na začátku knihy to pěkně odsýpalo a mělo silný ráz, ale v polovině knihy, jakoby autorce došel dech a místy se to až nesmyslně vleklo, dynamický konec nebyl úplně nejhorší, ale můj dojem na knihu už nezachránil. Knihu bych zhodnotila spíše, jak oddechové čtení s chvilkami mrazivého napětí.

marci8
13.11.2021 3 z 5

Kniha byla dobrou oddychovkou. Četla se od začátku velmi dobře. Nějaké situace v knize mi přišly trošku přitažené za vlasy proto ubírám hvězdičky. A v těch 2 sestrach jsem se nevyznala ani já. Jako relax doporučuji.

Patrik02
18.10.2021 5 z 5

Osamělý ostrov, starý dům, maják, rozbouřené moře. Na místě, které mne svým popisem přitáhlo, se odehrává komplikovaný osud jedné nedokonalé rodiny vypořádávající se s tragickou událostí. Jedno z dvojčat je mrtvé. A které z nich vlastně?
Kniha si mě získala zejména dějištěm, které si autor nemohl vybrat lépe, postavy mají hloubku a to hlavně psychologickou, což mne vždy baví číst, a příběh samotný zůstává napínavý až do samého konce. Za mě velmi zdařilé dílko.

VercaV
14.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Velmi zajímavý příběh. Dvojčata, která jsou propojeny, a jedno z nich zemře. Bylo mi malé líto, prodělala takovou hrůzu a do toho se její rodiče na ničem neshodnou a ještě ji přestěhují na druhý konec země, na ostrov, kde žili mimo civilizaci.
Příběh samotný byl skvělý. Líbilo se mi zpracování, téma a děj. Začalo to řešením, které že z dvojčat vlastně přežilo a v půběhu toho vyplouvaly na povrch další a další otazníky a nesrovnalosti. Z měnícího se dvojčete jsem měla občas sama hrůzu. Otec (alkoholik) mě byl nesympatický a něco mi na něm vadilo. Stejně tak matka a ty jejich tajemství, a co vše před sebou tajili. Líbilo se mi, jak se postupně odkrývaly detaily ohledně té nehody, díky tomu to bylo napínavé a zajímavé až do samého konce. Co se týká samotného závěru, tak ten mě trochu zklamal. To už bylo na mě moc "sci-fi" a vše vecpané na jedné stránce z celé knihy - poblázněná matka, která mluví na střídačku s mrtvou a živou dcerou a jako řešení vidí jen jednu možnost, do toho se jí zničeho nic vynoří v hlavě vzpomínky na ten osudný den.
Celkově hodnotím jako průměr, něco mi tam chyběli/vadilo. Možná na mě ta kniha celkově působila zvláštním dojmem a pocitem, protože máme v rodině dvojčata. Jinak knížku určitě doporučuji.

Lka
14.09.2021 4 z 5

Audiokniha :
Tajemný příběh o zemřelém dvojčeti, který Vás drží celou dobu v napětí.