Ohnivá krev

Ohnivá krev https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371628/bmid_ohniva-krev-zzN-371628.jpg 4 226 42

Ledová krev série

Ruby porazila krutého Krále ledu a roztavila ledový trůn, ale krvelačný Minax, který v něm byl uvězněn, uprchl a nyní pustoší celé království a usiluje o život všech, na nichž Ruby záleží. A zdá se, že ho nemůže nikdo a nic zastavit. Jediná naděje na jeho zničení leží v daleké zemi na jihu, kde vládne magie ohně. A tak se tam Ruby vydá, nejen aby přišla na způsob, jak odstranit tuto hrozbu, ale hlavně aby přišla na podstatu své moci.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Fireblood , 2017

Teri.Len
25.04.2019 5 z 5

Super kniha

Lenka_S
31.03.2019 4 z 5

I druhý díl byl super. Příběh Ruby se nám krásně zamotal, i když pravdu o jejím původu jsem tušila už v prvním díle. Tedy mám na mysli to s její mámou, to druhé mě překvapilo. Doufám, že brzy bude další díl.

Damonka12
28.03.2019 4 z 5

O malinko slabší než předchozí díl, přesto se tam toho ale stalo hodně, určitě to není výplňkový díl. Jen mě trošku štve ten milostný trojúhelník. Třetí díl chci číst hlavně proto, abych věděla s kým hlavní hrinka skončí.

anishta
28.03.2019 4 z 5

Více akce než v prvním díle. Líbily se mi zkoušky co Ruby musela překonat, Jsem zvědavá jak celá série dopadne, celkem se s tím, co se událo na konci, smířila snadno.

zinon
19.03.2019 5 z 5

Tento díl jsem si užívala ještě více jak první. Opět velmi čtivé a napínavé. Arcus i Kai jsou tak odlišní a přitom je mám ráda oba...Arcus ale vede, i když mám raději ty rošťáky :) Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat...jaké další zvraty nás čekají.

Majuš333
16.02.2019 5 z 5

Opäť sa budem opakovať, ale: zase sa to čítalo samo. Dávam plný počet hviezdičiek, keďže zabíjania tam bolo málo. Dúfam, že Ruby skončí s Arcusom, Mraziví a Ohniví vytvoria jednu krajinu a jeden národ. Ale stále mi niečo na Kaiovi nesedí a keby sa Marella nezachovala tak, ako sa zachovala, mohli vytvoriť pár. Teším sa na záverečnú časť, len to čakanie.....

Market116
13.02.2019 5 z 5

Jsem opravdu vděčná sestře, která mi tuto sérii koupila k narozeninám.
Úplně jsem si jí zamilovala. Je velmi čtivá, napínavá, zajímavá, vtipná...zkrátka úžasná.
Ruby jsem si hned oblíbila, líbilo se mi jak se učí používat a zároveň objevuje svou moc.
Vůbec se mi nechtělo se s tímto světem ohnivých a mrazivých loučit, ale bohužel si na poslední díl budu muset zase počkat...ale věřím, že bude stát za to.
A rozhodně fandím Arcusovi...kdo by si ho nezamiloval? Zato Kai mi lezl chvílemi na nervy...v tomhle Ruby fakt nechápu :/ A Marella? Ta mě vůbec nepřekvapila, nikdy jsem jí moc nevěřila a vůbec mi nesedla...

Teambooks
05.12.2018 3 z 5

Fuj, fuj, fuj!! Co to Ruby sakra dělá?! Arcus je mnohem lepší než Kai. Takže já jsem rozhodně tým Arcus!!

Jinak série je vážně dobrá jenom někdy to prostě zní moc jako pohádka.

Calla2002
29.11.2018 5 z 5

Páni. Páni. Páni!
O dost lepší než první díl. Do teďka jsem si myslela, že Arcus a Ruby patří k sobě, ale teď si vůbec nejsem jistá, protože Kai a Kai je....no... Kai xdd zamilovala jsem si ho víc jak Arcuse a strašně se těším na další díl. Co víc k tomu napsat? Myslím, že si tato kniha zaslouží těch pět hvězdiček.

SPOILER!

Když jí posedl Minax, taky jste si všimli, že se z jeho vlivu probudila kvůli Kaiovi? Ten hajzl mu ještě ani nic neudělal a ona už jenom „Ne, Kaie ne!” a tak prostě a najednou ovládne Minaxe v sobě. A to se jí Arcus sám snažil dostat zpátky k sobě a nic. Pak najednou Kai a je to xd zajímalo by mě, kdy si to uvědomí xdd

Doporučuji! ❤

teer.h
07.09.2018 4 z 5

V poslední době jsem přečetla knih, které jsou si tématem velmi podobné, a tak jsem měla trošku problém si některé pasáže z prvního dílu vybavit. Nicméně se mi tento díl opět líbil. Avšak Ruby mi přišla naivní, taktéž Arcus, když si myslel, že jí všichni z ledového dvora přijmou. Nejvíc mě vždycky asi naštvalo, když na ni ostatní byly hnusní a Arcus se jí nikdy nezastal. Moc jsem se těšila až vstoupí do země ohnivých a my se s nimi seznámime. Super, musím říct, že se mi to opravdu líbilo. A zjištění o Ruby (kterých bylo mnoho) mě překvapilo, a to jsem ráda. Je lepší být překvapená, než vše od začátku očekávat. Kai... nevim nevim, také jsem si ho oblíbila a jsem zvědavá, jak milostný trojúhelník dopadne. Konec super a těším se na další díl. :)

Ditules
28.08.2018 4 z 5

Hodně mě to překvapilo. Hlavně původ Ruby byl docela nečekaný! Moc se těším na pokračování.

markulka
20.08.2018 4 z 5

Vůbec jsem nečekala, že se druhý díl stočí tímto směrem. Stránky utíkaly jedna za druhou a než jsem se pořádně stihla nadechnout, byl konec. Opravdu se moc těším na další díl.

andrejci
03.08.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Čekala jsem od 2. dílu něco jiného a vůbec jsem nebyla zklamaná. Nejraději bych se hned vrhla na 3.díl.

Ninde
29.07.2018 5 z 5

Úžasné a velmi překvapující.Od první stránky se tam něco děje takže bylo jasné že se nudit nebudu.Pro mě tam byly i vtipné momenty,hlavně u té třetí zkoušky.Těším se strašně na třetí díl,který by měl snad vyjít tenhle rok.

Airin
28.07.2018 5 z 5

Příběh mě neskutečně moc bavil, možná i více, než první díl Ledová krev. Musím říct, že jsem se nenudila ani na jedné jediné stránce Ohnivé krve. Hltala jsem každé písmeno, každičkou větu, každý nepatrný detail v příběhu a užívala si nádherný pocit, který ve mě kniha vyvolala. Ještěže se můžeme těšit na další díl a doufám, že to bude přinejmenším stejná pecka, jako Ledová či Ohnivá krev. S čistým svědomím mohu druhý díl série Ledová krev vřele doporučit!

PS: Kaie jsem si zamilovala ihned! Vážně, nejde si ho neoblíbit. Už jen proto, že byl tak správně rošťácky přidrzlý a pokaždé mě jeho poznámky rozesmály. A nesmím zapomenout na fakt, že jméno Kai je úplně úžasný! :))
Více v recenzi od Bookhunter

Lokina
19.07.2018 5 z 5

První díl se mi líbil a druhý díl jsem tedy netrpělivě očekávala. A jako předešlý díl, Ohnivá krev je zdařilé pokračování.
Příběh není plochý a jednotvárný. Neustále se tam něco děje a čtenář se nenudí. Nechybí ani zpestření v podobě překvapivých momentů.
Nevadil mi ani milostný trojúhelník, který nijak nezasahoval do příběhu a hlavní hrdinku moc neovlivňoval v jejím chování a rozhodování na konci.
Autorka má svět pěkně promyšlený a vkládané příběhy o stvoření světa a bozích, které byly nápadité a poutavé, zintenznily mé dojmy z knihy.
Takže pokud hledáte nějakou inspiraci na léto, tuto sérii doporučuji ;-)

Klarsik3
19.07.2018 4 z 5

Rozhodně mě bavil druhý díl víc, než první. Líbí se mi Rubyn nový kámoš :)

SarahRoyalAss
18.07.2018 3 z 5

Tohle bylo příjemné překvapení. První díl mě nijak neuchvátil, ale druhý mě bavil. :)
Chování postav už je vyspělejší (některých, Arcus se občas choval jak ženská když má krámy), je tu nové prostředí a nové postavy, které mě bavily a oblíbila si je. Hlavně se tu děj začne pořádně rozjíždět a nechá nás napnuté čekat na 3 díl.

Peťule159
21.06.2018 5 z 5

Boží...jak jinak :-) Potřebuji nutně další díl :-)
Miluji tuhle serii :-) Postavy jsou skvěle propracované.....příběh mě ani na chvíli nenudil. Je vidět pokrok v sebeovládání Ruby od první knihy....a její vztah ke....vlastně ke všemu :-)

Shinya
14.06.2018 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se opravdu dlouho těšila. Hned, jakmile jsem ji začala číst nemohla jsem se odtrhnout, tak dobrou knihu jsem dlouho nečetla! Tolik napětí, bojů a různých akcí. Nemohu se dočkat dalšího pokračování, stojí opravdu za to si počkat, hodně jsem si autorku této série oblíbila a dost mě překvapila, jak úžasné příběhy dokáže psát. Také nesmím zapomenout na Kaie - ihned, jakmile se objevil jsem tušila, že bude o Ruby stát. Ale i tak fandím Arcusovi, protože se protiklady přece přitahují. Jsem zvědavá, co se stalo Marelle a knížeti Eikovi, bude to ještě hodně napínavé!

magie pro dospívající mládež (young adult) fantasy

Elly Blake
kanadská