Láska ve špičce italské boty

Láska ve špičce italské boty https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516232/bmid_laska-ve-spicce-italske-boty-3fQ-516232.jpg 4 125 36

Když je vám třiapadesát, jste sice úspěšná rozhlasová moderátorka, ale v osobním životě za sebou máte dva rozvody a ani ve třetím manželství se necítíte šťastná, k dalším životním změnám už příliš odvahy nemáte. I přesto se Blanka jednoho rána probudí, najde v sobě sílu vzdát se pohodlného postu manželky, požádá o rozvod a odjede sama na dovolenou do Kalábrie. Netuší, že jedno přání, které zcela nevinně napsala na lístek v kostelíku v Tropee, se začne den po dni pomalu plnit. Nechte se vtáhnout do příběhu, který píše sám život a který se odehrává na mysu Capo Vaticano ve slunné Kalábrii, v pověstné špičce italské boty, která tolik okouzlila autorku.... celý text

tygřímáma
09.09.2023 5 z 5

Naprosto skvělá oddechovka. Z knihy na vás dýchne léto, moře, dobré jídlo a láska. Kniha má spád a švih a moc dobře se čte. Doporučuji.

amenta
15.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Zase něco na výplach mozku, účel splnilo. Recepty stojí za vyzkoušení.

joanb
08.08.2023 4 z 5

3 lásky v jednom - Itálie, jídlo a moře. Knížka se četla svižně, příběh byl romantický. Líbil se mi nadhled ve vztahu s dcerou. Každá by chtěla najít svého Agostina :).
Hodnotím o jednu hvězdu méně, protože stačilo číst pouze jednou.

Medvědářka
05.08.2023 5 z 5

Přečteno a doporučuji.
Je to příběh o nových začátcích, cestování po Kalábrii, která Blance učarovala a která ji přihrála do života i mladého muže Agostina.
Je to příběh ženy, která se nebála vzít osud do svých rukou a začala žít tak, jak si přála a kam ji srdce táhlo. Že to nebyla cesta jen posetá štěstím, ale bylo tam i pár slz, je už dáno osudem.
Když jsem knihu prvně otvírala, neměla jsem velká očekávání. Těšila jsem se na vyprávění o Itálii, na kterou sama moc ráda vzpomínám, i když vzpomínky jsou už mlhavé, jak je tomu dávno, co jsem zde byla. Díky Blance jsem se ale mohla vrátit.
Mohla jsem objevit kouzlo Kalábrie a i dalších míst, kam ji osud zavál díky Agimu. K tomu všemu jsem dostala i příběh o odvaze ženy, která už není nejmladší. Je to rozvedená žena, matka tří dětí a dokonce babička, ale díky svému mladistvému elánu a pohledu na svět dokázala přesto okouzlit o 17 let mladšího italského přítele.
V knize nechybí humor, ani dávka sebeironie, ale hlavně z ní dýchá láska ke všemu italskému. Jako bonus jsou tu i recepty na dobroty, ze kterých si vybere každý a může je doma zkusit.

Mellania
03.08.2023 5 z 5

Za mě top oddechovka, svižná, vtipná, sem tam i slza ukápla. Itálii miluju, a to jakým stylem ji Blanka popisuje mi bylo více než sympatické. I trampoty běžného života jsou popisovány s lehkostí a nadhledem, přesto si myslím, že se v některých situacích nejedna z nás čtenářek najde. Přišla mi do ruky v pravou chvíli, přečteno za necelých 24 hodin.

PaníColumbová
02.08.2023 odpad!

Četla jsem během dovolené v Itálii. Kniha mne opravdu zklamala - zápletka (zralá žena má vztah s mladíkem) mi přišla opravdu trapná... Jsem věřící a některé narážky na tohle téma se mi nelíbily... Čekala jsem "více", přišlo mi to (omlouvám se), jako dílo "začátečníka", sepsané narychlo... Jsem ráda, že jsem měla knihu půjčenou z knihovny a neutratila za ni peníze...

janasim
31.07.2023 5 z 5

Po dovolené v Itálii jsem nikdy netoužila, ale po přečtení tohoto románu bych velmi ráda poznala krásy Kalábrie. S touto knihou se do Itálie zamilujete. Perfektní čtení na léto s recepty, které máte chuť si uvařit. Příběh není nijak přeslazený, prostě tak akorát ze života.

Misi78
27.07.2023 4 z 5

Poslouchám jako audioknihu. Je slyšet, že autorka se živí hlasem. Knížka se výborně poslouchá a příběh vás vtáhne do slunné Kalábrie. Líbí se mi otevřenost autorky, její pochyby o sobě samé i to, že si ze sebe dokáže dělat legraci. Ideální čtení na léto. Doporučuji.

hanap
21.07.2023 3 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá, ale teď si nevím rady co napsat. Čekala jsem víc od autorky, která se živí slovem.

Mojepočteníčko
12.07.2023 4 z 5

Když se při čtení knížky vrátíte v čase o 20 let zpátky, začnete uvažovat nad pořízením letenky, dostanete chuť studovat nový světový jazyk a začne vás honit mlsná, tak už to něco znamená.

Blanka Malá napsala knížku, ve které vypráví nejen o své dlouholeté lásce k Itálii a všemu italskému, ale také o svém životě. A řeknu vám, byla to vážně jízda!

Tahle knížka je skvělá! Svižně napsaná, vtipná i vážná, inspirativní, voňavá po moři a letním sluníčku, se spoustou receptů, který můžete vyzkoušet. Příběh doprovázejí jednoduché, krásné ilustrace a část z něj se odehrává na místech, který mám ráda a nedaleko kterých žiju

A možná taky není od věci si připomenout, že i když něčeho nemůžeme dosáhnout hned, přijde čas, kdy se nám naše přání splní. To si pro sebe z tohoto příběhu odnáším já a budu moc ráda, když si z něj něco odnesete i vy až si ho přečtete

moni.ka
09.07.2023 2 z 5

Po knize jsem sáhla z důvodu lásky k Itálii, italskému jídlu a životnímu stylu, a také jsem byla zvědavá na autentický popis části Itálie, kterou jsem zatím nenavštívila. Asi mě navnadila i Bella Figura od Karim Mohammadi s podobným námětem, odehrávající se ve Florencii. Bohužel se mi dostalo plagiátu zmíněné knihy včetně receptů na konci kapitol, ale bez autentického popisu oblasti - rezort cestovní kanceláře má do zprostředkování genia loci opravdu daleko. Jinak spíše vhled do mysli mírně hysterické ženské po padesátce (úvahy typu jsem dost krásná?, hysterický výstup s myší v čekárně) Velké zklamání. Hvězdy za pár záblesků Kalábrie a i přes všechny výhrady za čtivost.

bookcase
24.06.2023 5 z 5

To jsem dala za jeden den, natolik mě to vtáhlo. Čtivé, lákavé, upřímné, plné italského slunce a dobrot.

eva3992
11.06.2023 4 z 5

Vydejte se na cestu do Itálie, do její jižní části, až do špičky italské boty, do Kalábrie. Vychutnejte si sluneční paprsky, užívejte sílu moře, ochutnejte místní dobroty a zažijte (nejen) letní lásku.

Blanka se rozhodne, že změní svůj život. Je jí třiapadesát, třikrát rozvedená a cítí, že jí to táhne na jih. Je jím doslova přitahována, jak magnetem. Sedne sama do letadla a vyráží si splnit svůj sen. To ještě netuší, že se ji vyplní i přání, které zanechala v malém kostelíku v Tropee.

Blanka Malá je nejen autorkou knihy, ale je rozhlasovou moderátorkou a ženou, která se rozhodla vzít život do vlastních rukou. Kromě cest do Itálie, nás nechá nahlédnout do svých osobních problémů s dcerou Annou a nelehkých životních situací. Poznáme její život v Čechách i u moře.

Příběh je psán s lehkostí a s humorem, je milý i úsměvný. Nechybí tu však i dojetí a vážná témata. Psáno o životě a ze života, nejednou se tak v příběhu můžete najít sami, nebo potkáte situace, které dobře znáte.

Miluji životopisné i cestopisné knihy. Zde jsem dostala rovnou oboje. Krásy Itálie tu autorka popisuje tak, že máte sto chutí se tam rozjet a užít si slunné dny na jihu Evropy. Poznáte zde i italskou povahu, zvyky místních lidí, ale i krásná místa a sílu moře. Jelikož se kniha odehrává v nedávných letech, je tu také skvěle popsáno, jak ovlivnil Covid mysl Italů.

Samozřejmě tu nesmí chybět ani dobré jídlo. A to včetně receptů! Znáte třeba takový Pignolata calabrese? Pokud ne, tak věřte, že je to dezert, na který se Vám budou sbíhat sliny, jen o něm budete číst. Nebo dáváte přednost těstovinám? Pak si rozhodně připravte domácí Tagliatelle all´uovo tak, jak je uvařila signora Domenica.

Při čtení mi přišlo, jako kdybych Blanku znala dlouhá léta. Bylo to, jako když se sejdou kamarádky u skleničky dobrého vína a vypráví si, co všechno zažily od té doby, co se naposledy viděly.

Knížku si s sebou rozhodně přibalte na dovolenou, je to ideální čtení na léto a bude Vám milou společnicí, třeba někde u vody.

Jane2016
05.06.2023 4 z 5

Jak já miluji tohle objevování nových zemí, míst, pokrmů a zvyků!

V knize se společně s autorkou vydáváme (opakovaně) do Kalábrie. Zde, jako čtenář, poznáváme místní kulturu, zvyklosti, recepty a mnoho dalšího! Co se o knize dá říct jistě je to, že je opravdu čtivá a autorka píše s určitou jiskrou, která je nakažlivá! Další věc, kterou nemůžu nezmínit je smysl pro humor autorky, který mi sedl do noty a několikrát během čtení jsem se opravdu od srdce zasmála!

Blanka Malá v knize uvádí spoustu receptů, které potěší milovníky zahraniční kuchyně! Sama jsem se zařekla, že vyzkouším Risotto agli asparagi či například Kaiserschmarrn (lehká karamelizovaná palačinka). V knize je ale mnohem více dalších receptů, v krátkosti zmíním například Amatriciana (omáčka, která se připravuje po celé Itálii), Plumcake all´arancia (vynikající snídaňový dezert). Na své si tedy přijdou jak čtenáři, tak milovníci dobrého jídla!

Sečteno podtrženo, já si knihu opravdu moc užila, jde o příjemnou oddechovku, kterou opravdu doporučuji jako letní čtení! Sama mám díky autorce chuť zajet si do Kalábrie toto léto!

Renike
05.06.2023 5 z 5

Mě se ta kniha líbila. Možná se najde nemálo lidí, kteří paní Malou odsuzují, ale život autorky asi lehká nebyla, nakonec životní lásku přece našla - jak v Itálii a také v muži v Kalábrii, přeju jí. Kniha byla docela vtipně napsaná, zasmála jsem se a vzpomínala na můj pobyt v Kalábrii. Itálii prostě nelze nemilovat - to sluníčko, krásné moře, jídlo, vínečko i povahu místních lidí.

Tammy11
25.05.2023 1 z 5

Zklamání. Místy turistický průvodce (informace, které lze vyčíst z průvodců po Itálii), místy kuchařka s recepty italských pokrmů (lze vyčíst z mnoha italských kuchařek) a hlavně: banální příběh, navíc psaný jednoduchým slohem a jazykem. Od redaktorky coby autorky bych čekala víc.
Prostě "červená knihovna" jak vyšitá a ani přes velkou snahu nešlo dočíst. Sorry.

pro ženy rozvod Itálie rozhlas nový začátek Kalábrie české romány

Blanka Malá