Srdce nemá vrásky přehled

Srdce nemá vrásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534792/bmid_srdce-nema-vrasky-65fd8c48b5143.jpg 4 13 13

S hlavní hrdinkou Blankou se setkáváme v září roku 2021. Již pár měsíců si v Kalábrii žije svůj italský sen se vším, co k němu patří. Nechybí křišťálové moře, výhled na Stromboli, báječné jídlo a pohledný Ital - osudový muž, který se nebojí plánovat s Blankou společnou budoucnost. A to i navzdory jejich sedmnáctiletému věkovému rozdílu. Zasáhne do Agostinova rozhodnutí jeho tradičně smýšlející katolická rodina, pro kterou je manželství posvátné? Poznamená jejich vztah přesun do italských Dolomit? Nechte se vtáhnout do příběhu, ve kterém se opět setkáte s Agostinem, Annou, Rózou, signorou Domenicou a dalšími postavami, které vás provázely knihou Láska ve špičce italské boty.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Srdce nemá vrásky. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (3)

Jane2016
15.06.2024 4 z 5

Blanka Malá, spisovatelka, od které jsem v minulosti přečetla knihu s názvem „Láska ve špičce italské boty“. Pamatuju si ještě dnes, jak mě kniha bavila a čtení mi utíkalo opravdu rychle. Takže, když jsem se dozvěděla, že autorce vyšla nová kniha, pustila jsem se do čtení.

A tento díl mě do sebe dokázal vtáhnout stejně jako ten předchozí. Autorce nechybí nakažlivý smysl pro humor, trefné přirovnání a charisma. Styl vyprávění mi sedl jako ulitý a během pár hodin jsem dočítala poslední kapitolu.

Tchyně je děsivá postava knihy! Každopádně mě bavily autorčino občasné „popichování“.

V knize najdete nejen zajímavý příběh, ale i spoustu receptů! Například na Kalábrijské lilkové kuličky, Bramborové krokety, Penne s pistáciovým krémem či dort na pánvi s karamelizovanými fíky! Tyto recepty mě moc zaujaly a chystám se některý z nich v blízké budoucnosti vyzkoušet!

Sečteno podtrženo, knihu Vám musím vřele doporučit! A stejně tak „Lásku ve špičce italské boty“, kterou autorka napsala.

Renike
30.05.2024 5 z 5

Druhý díl ze života Blanky jsem netrpěnlivě čekala a hned i v předprodeji koupila. Nezklamala - knihu jsem přečetla jedním dechem. Vyborné recepty, z které jsem již 2 vyzkoušela. Dozvědět něco u vyrobě olivového oleje byl bonus. Autorka je bezprostrední, spontanní a moc milá. Být s ní v kontaktu mě moc těší, člověk pak dozví něco i víc. Agotino je sympoš a skvělý člověk, moc jim fandím...jen ta "tchyně"...:)


Anežka010101
21.05.2024 5 z 5

Koho zaujala první kniha autorky, Láska ve špičce italské boty, tomu se o to více bude líbit neméně napínavé pokračování příběhu: Srdce nemá vrásky.
Příběh obou knih je autobiografický a myslím, že nebylo pro autorku snadné, vylíčit zásadní momenty z vlastní cesty za štěstím. Cesta to byla kostrbatá a leckdy plná nejrůznějších překážek.

Hlavní dějová linka (rozvíjí se v první knize) začíná rozvodem a skoncováním se starým způsobem pohodlného, ale polovičatého života úspěšné rozhlasové moderátorky. Brzy po rozvodu cestuje Blanka do slunné Kalábrie, kam už roky toužila jet, protože miluje odjakživa vše italské. Dokonce i italštinu studuje, aby byla podstatě své oblíbené země blíže.
Na dovolené se seznámí s osudovým mužem. Příště už do Kalábrie cestuje za láskou svého života, za Agostinem, který žije se svojí matkou a otcem a sestrou v nádherné, tradiční kalábrijské vesnici. Jejich lásce nebrání rozhodně ani věkový rozdíl 17 let, protože oba představují dva díly téhož srdce.
V první knize se seznámíme s celou řadou postav z obou rodin. Ne každý páru lásku přeje. Problematicky matčin nový život přijímá dospívající dcera Anna. Také Agostinova matka signora Domenica, která zpočátku nezná Blančin pravý věk, natož aby tušila o jejích třech rozvodech, představuje děsivé nebezpečí pro vztah hlavních hrdinů této romance. Jak všechna úskalí zdolají? A je vůbec reálné všechny překážky zvládnout? To si musíte přečíst sami.
Druhý díl nás kromě slunné kalabrijské vesničky Brivadi nedaleko Tropey, s neodolatelnými, jedinečnými útesy nedalekého Capo Vaticano, zavede do kouzelného turistického centra Sesto (Sexten) v oblasti nádherných Dolomit, kde Ago pracuje jako vedoucí v hotelu. I Blanka tam získá práci. Jak se jim daří skloubit náročnou práci s osobním životem, jakou si ti dva plánují budoucnost? Jak reaguje na jejich rozhodnutí širší rodina? To si musíte sami v druhé knize přečíst.

Čekala jsem s napětím, čím mne ještě může autorka překvapit, protože téma se zdá klasické, dokonale romantické a nabízí se, že by se mohlo rychle vyčerpat. Opak je pravdou. V druhé knize, jako by krom nejrůznějších dějových zvratů přibyl ještě další rozměr. Častěji tu promlouvá Agostino, kniha získá tedy i významný střípek mužského postoje. Tím je kniha obohacena o pohled z obou stran. Agostinovy reakce na různé situace, kterými si pár musel projít, jsou pro mne obzvlášť osvěžující. Blanka- Bianca je silnou osobností od počátku první knihy. Větší prostor autorka dala Agostinovi správně. Máme teď přesnější obraz o situaci.
Krom realistického pojetí romantické linky, kde jsem ocenila zejména autentičnost, která je rozhodně velkým plusem knihy, mne bavily části příběhu, kde oba zdolávali nějaké potíže: díky výrazně častějšímu dialogu Blanky s dalšími postavami (ve srovnání k první knize), jsem si mohla lépe představit povahu Agostina, Rózi, Domeniky, Anny i Mirky. Moc se mi také líbilo, že části vět, zvláště ty emocionálně nabitější, byly napsány v italštině. To bylo hodně osvěžující.
Užívala jsem si vykreslení tradiční italské kalabrijské rodiny, nebo třeba rozdíly mezi ženským a mužským vnímáním, rozdíly mezi kulturami.
Zaujaly mne i popisy vánočních tradic. Nezklamala rozhodně „exkurze“ do světa světově proslulé italské kuchyně, alespoň takto na papíře. Při čtení popisů jídel v restauracích nebo při čtení receptů za kapitolami jsem často měla chuť si něco ihned uvařit, upéct. Láska rozhodně prochází žaludkem a v Itálii to platí dvojnásob.
Celkově na mne kniha působí někdy jako svěží vánek, někdy jako tornádo pocitů, vrstvených tak, jak je přivál čas. Každá z těch vrstev je nádherným, autentickým obrazem rostoucí lásky.
„Cítím se tady svobodná!“ To si uvědomuje Blanka, když si chce pojmenovat, co ji tak táhne k moři, do Kalábrie, na venkov, na místo opředené legendami řeckými, římskými i nejstarodávnějšími místními. A to je také jedno z poselství jejích knih: srdce opravdu nemá vrásky, na lásku nikdy nejsme staří. Láska opravuje srdce a vrací nám svobodu. Ano, ta pravá láska je jako kouzlo, které vrací smysl celému životu. I když z cesty sejdeme, na cestu za svobodou a láskou se můžeme vrátit. Kdy to bude, záleží jen na nás ;-).

všechny komentáře

Související novinky (1)

Žebříček nejprodávanějších knih (21. týden)

29.05.2024


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Srdce nemá vrásky v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených17x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených2x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst26x
v Chci si koupit16x
v dalších seznamech1x

Autorovy další knížky

Blanka Malá
česká, 1965
2023  74%Láska ve špičce italské boty
2024  85%Srdce nemá vrásky