Marná touhy snaha

Aubrey Priceová má před sebou posledních pár týdnů studia na Torontské univerzitě. To, co mělo být nejkrásnějším obdobím jejího života, se pro ni ale stává utrpením. Tajný vztah s Danielem Grantem, asistentem na katedře angličtiny, čelí mnoha překážkám. Jeho odhalení by obzvlášt Daniela stálo nejen pověst, ale i celou kariéru. Oba doslova odpočítávají minuty, než budou moci být konečně otevřeně spolu. Mezitím hledají útěchu v tajných vzkazech a tolik výmluvných slovech Shakespearových dramat a sonetů. Dokážou svou zakázanou lásku udržet v tajnosti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298843/marna-touhy-snaha-HSr-298843.jpg 4.1168

Láska podle Shakespeara (2.)

Better Deeds than Words (2014)

Vydáno:, Grada

prcek19
06. listopadu

Musím říct, že tak jak mě v prvním díle bavily úryvky na začátku každé kapitole, tak v tomto pokračování už sem se zapotila, abych je pochopila :-D ale i tak mě tento díl bavil stejně jako první a těším se na poslední díl

Petra38

Asi me bavila vice nez prvni díl, ale zase se budu opakovat, ACH... ta zakázaná láska. byla to pohodová kniha bez nejakeho vetsiho dramatu takze pribeh k odpocinku po narocným dni urcite poslouzí. Krásně napsáno.

kroftik

Vzhledem k tomu, ze druhý díl je vlastně druhou polovinou dílu prvniho, myslím, že vsechno důležité už bylo řečeno...

NightShade

Ani druhý díl mě nezklamal. Moje místo v srdci už má. Doufám, že třetí díl nebude tak slabý, jak se píše.

PandaGirl

Byla to hezké, milé a sladké. Přesně, jak se očekává od tohohle druhu knih. Velice oceňuji znalost Shakespeara a rozbory,které jsou v knize užity. Konec byl na můj vkus trochu moc protahovaný, ale ok, chápu to. Jen mi ten konec prostě úplně délkově nesedl.
Bylo to čtivé a odpočinkové. Navíc jsem docela zvědavá, jak to bude s dalším díle, když tady autorka vyčerpala "hlavní zdroje problémů". I když věřím, že se něco najde a bude to stejně dobré, jako tyto dva předchozí díly.
PS. Stejně jako u prvního dílu i tady bych dala tři a půl hvězdičky, ale bohužel tohle databáze neumožňuje. Přiklonila jsem se ke čtyřem hvězdičkám, protože jsem četla i horší knihy tohohle stylu.

Safienka

Druhý díl ze série jsem si užila, příjemně romanticky to plynulo. Nikde žádný echt zvrat, ale pěkné čtivé, romantické.

Lenka40

Obsahuje spoiler ! Tak druhý díl ze série je za mnou . Pokračování příběhu Daniela a Aubrey bylo příjemné čtení ,akorát mi docela vadilo časté používání slova k****. Konec knihy byl jen o sexu , což se dalo při jejich abstinenci v první a skoro v celé druhé knize předpokládat , ale docela mě zajímá co bude ve třetím díle . Mylím ,že autorka už v těchto dvou dílech napsala co mohla . No necháme se překvapit. Jinak příjemná čtivá romanťárna .

Etule

I druhý díl se mi líbil, stejně jako předchozí. Bála jsem se, že už tam nebude o čem vyprávět, ale bylo tomu právě naopak. Líbí se mi, jak se jejich vztah vyvíjí. Stejně tak vedlejších postav. :-) Velice milé překvapení.

Martial

Hezká romantika, jen mě v knize úplně neoslovil slovník hlavních hrdinů...

Lucinka007

Tenhle díl se mi líbil víc, než ten první. Bylo to skvělý. Chvilkama tam bylo i mírné napětí. Bylo to víc romantické a takové procítěné. Je to prostě oddychová knížka určená pro romantické povahy.

Channach
26.11.2017

Dovolím si propůjčit přirovnání ze Shreka a řeknu, že postavy v této knize jsou jako cibule - mají vrstvy. A to je dobře, protože i ve druhém díle je co číst. Sice se mi první díl líbil víc... takové to vzájemné oťukávání a první doteky... ale čtení jsem si skvěle užila, a kdyby se mi to nelíbilo, rozhodně nedám 480 stránek za necelých 20 hodin (i s recenzí, která je v záložkách - portál Chrudimka.cz).

veronika9143
30.10.2017

Kniha pokračuje ve stejném duchu, jako první díl. Není ani lepší, ani horší.

Irsaf
18.09.2017

Opět prima čtení :)
Teda až na ty "kurvy" , ty to kazí... :(

tatafa
03.09.2017

Musím uznat, že tento příběh má velkou hodnotu především v úzkém spojení s předchozím dílem, protože ač se velice dobře čte a má spád a potřebnou gradaci, zase úplně moc se toho tam neděje. To ale rozhodně neubírá na jeho kvalitě, protože je snazší napsat román o příběhu, kde je již dopředu spousta zápletek, než o čekání na konec školního roku, tak aby čtenáře zaujal a nepustil, což se myslím autorce mimořádně povedlo. I zde můžeme společně s autorkou propojit příjemné s užitečným - příjemně si odpočinout u jednoduchého příběhu a zároveň se opět něco nového naučit o Shakespearovi - což je pro mne ideální kombinace.

Samostatnou zmínku si zaslouží obálka a design knihy, která se nakladatelství Grada opět mimořádně povedla. Již od pohledu vás knížka zahřeje svými žlutými a oranžovými odstíny, které se objevují i na vnitřních stránkách. A jako bonus si můžete zpříjemnit četbu na dotyk sametovým papírem z něhož vystupují jednotlivá písmena hlavního názvu.

Marná touhy snaha je bezpochyby kniha, která si zaslouží plný počet a vřelé doporučení pro všechny romantické duše ...

martinaandulka
26.08.2017

Pokračování sympatické dvojky Aubrey a Daniela pokračuje.Je to pěkná oddechovka při,které držíte oboum palce :-).

Lalina3
15.08.2017

Krásné pokračování.
Nečekejte od této knihy nějaké extrémní zápletky, rozuzlení s dechem napnutým.
Je to romantická oddychovka, která je originální a velmi čtivá. Čtení jsem si užívala, stejně jako první díl. Hodně situací mě hodně rozesmalo, při čtení jsem se vážně hodila do pohody.
Krásné, oddechové, originální, čtivé a hlavně vtipné. Chvílemi zde byly i napínavé části, které ale i tak dopadly dobře. :) Na konci jsem měla slzy na krajíčku, moje romantická duše si zde opravdu přišla na své.
Velmi doporučuji!

Obálka je luxusní, geniální nápad, grafika velice chválím.

Mark2000
12.08.2017

Asi bych sem mohla opsat můj komentář k prvnímu dílu...Nemůžu ale říct, že byla chyba psát druhý díl, ale nemyslím, že by dějem nějak předčil ten první, bylo to spíše takové hezké a milé pokračování. Doporučuji!

MMacicekk
26.07.2017

Pokračování romantické série se zakázanou láskou mezi studentkou a učitelem v hlavní roli. Příběh navazuje přesně tam, kde byl v prvním díle ukončen a opět sledujeme, jak naší hrdinové překonávají překážky, které jim brání být spolu. Do konce semestru zbývá už jen 46 dní a pak v jejich lásce už nebude nic bránit. Přesto jim osud nachystá ještě několik překážek a vypluje jedno další tajemství z minulosti. Tohle bylo opravdu pohodové oddechové čtení, u kterého jsem vypnula a odreagovala se. I přes vyšší počet stran stránky rychle ubíhaly a ani jsem se nenadála a už byl konec. Už teď se těším na závěrečný díl, do kterého se pustím co nevidět.

lea6493
17.07.2017

snad ještě lepší než první díl. Čela jsem jedním dechem. Psáno moc hezky, tento styl mi vyhovuje více než u takových těch typických erotických románů.

KaileyBlot
14.07.2017

Do téhle knížky se mi popravdě ze začátku moc nechtělo. První díl nebyl špatný to ne, jen tak zpětně jsem si řekla, že to bylo vlastně absolutně o ničem. Ale jelikož nemám ráda, když nedočtu sérii, tak jsem se do druhého dílu pustila s ne moc valným očekáváním. A naprosto mě to chytlo! Prostě ono je to o ničem ale zároveň o všem. Zní to divně, ale jinak to prostě popsat nedokážu. Opět to bylo čtivé, příjemné a nebyla nouze o šoky, které jsem mívala fakt často, pokaždé když se odhalila nějaká skutečnost. Po druhém dílu se s vervou a už ne z donucení vrhám na poslední díl!

EngliTer
09.07.2017

Bože, jak já miluju tyhle zamilované knihy! Naprosto suprová kniha, moc mě bavila, přečetla jsem ji fakt rychle, stejně jako první díl ... A jdu hned na třetí a poslední knihu!

rosalindaaa
28.06.2017

Knížka je velice tlustá ale čte se jedním dechem

Blaufik
16.06.2017

Někdo by mohl říci, že je tento díl naprosto zbytečný, neboť se zaobírá pouze jakýmsi čekáním na to, až skončí semestr a naši dva zamilovaní už se nebudou muset dále ukrývat. Já si to ovšem nemyslím. V průběhu příběhu se dovídáme další střípky z Danielovy minulosti, řešíme prozrazení jejich vztahu a další úskalí, která na náš pár čekají kdesi v koutku...

salča
17.05.2017

Opět hezký,poutavý obal.Příběh se mi líbil.Pěkné romantické čtení.

MíšaS.
01.05.2017

Rychlé a čtivé.

DariDerek
04.04.2017

Pro mě je to super série, odpočinu si, užiju si lehké čtení a je mi fajn :-) Více v recenzi v záložkách :)

Litocha
18.03.2017

Oproti prvnímu dílu sešup dolů. Co jsem na začátku tolerovala, mi tady začalo pít krev. Ani tady jsme nebyli ušetřeni pubertálního slintání nad tělem protějšku, obskurních, rádoby vtipných, oslovení (z nichž pro mě nejvíce vyčuhuje "ty drdole"), lehkých slečen v dialozích, záplavy klišé a exaltovanosti. Autorka se i tady pokouší uplést z lejna bič, a tak jsme vystaveni podrobnému popisu každodenního konání naší hrdinky. A proč se, proboha, dělá taková kovbojka z cca měsíce a půl, kdy se musí držet zpátky? Kdyby se nesměli dva roky vidět, nedivím se, ale tohle bylo přepjaté až k smíchu.

Áňa 998
12.03.2017

Úžasná kniha. Nemůžu se dočkat třetího dílu! :)

Marselle
27.10.2016

Musím říci, že mi tento druhý díl přijde o trochu slabší, než ten první. Autorka umí psát hodně čtivě, ale bohužel jsem tu nenašla nic trochu hlubšího co by mě mělo upoutat. Je to jen příběh, ve kterém se dozvíme jak si studentka Aubrey se svým asistentem Danielem krátili čas, než jim bylo oficiálně povoleno dát svou lásku najevo.
Jako příjemná oddechovka se spoustou citací se mi přesto kniha líbila, a oceňuji i krásnou obálku.

Marcela52
10.10.2016

Určitě dobrá snaha přiblížit Shakespearovy příběhy mladým, ale pro mě trochu jednotvárné milostné "trápení". Nebyl to můj šálek čaje, ale pro mladší generaci rozhodně čtivé, zvlášť pro spoustu erotiky, která z knihy doslova kape. Pan Shakespeare by se určitě pobavil, protože on rozhodně žádný puritán nebyl...

Georgina Guthrie

Georgina Guthrie