Láska podle Shakespeara: Marná touhy snaha

Láska podle Shakespeara: Marná touhy snaha https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298843/bmid_marna-touhy-snaha-HSr-298843.jpg 4 271 66

Láska podle Shakespeara série

Aubrey Priceová má před sebou posledních pár týdnů studia na Torontské univerzitě. To, co mělo být nejkrásnějším obdobím jejího života, se pro ni ale stává utrpením. Tajný vztah s Danielem Grantem, asistentem na katedře angličtiny, čelí mnoha překážkám. Jeho odhalení by obzvlášt Daniela stálo nejen pověst, ale i celou kariéru. Oba doslova odpočítávají minuty, než budou moci být konečně otevřeně spolu. Mezitím hledají útěchu v tajných vzkazech a tolik výmluvných slovech Shakespearových dramat a sonetů. Dokážou svou zakázanou lásku udržet v tajnosti?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Better Deeds than Words , 2014

Luciska13
11.02.2020 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu, opět krásné spojení příběhu s Shakespearovými citáty. Tak si říkám, že by stálo za to pořádně si přečíst Shakespearova díla a zamyslet se nad nimi. Rozhodně si přečtu i další díl.

katallinka
04.01.2020 5 z 5

Opět nádherné romantické čtení. Nemám k této sérii žádné výhrady. Čtení mě neskutečně baví. Včera jsem po přečtení 1. dílu musela běžet do knihkupectví pro další dva.

hellena1523
30.12.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka. Chvílemi jsem se i zasmála, k tomu ta krásná obálka, nemám co vytknout.
Šla jsem do celé série s tím, že od ní čekám romantickou oddechovou četbu, a to taky dostávám. A není to úplně pitomoučký, takže mě to vlastně mile překvapuje s každým dalším dílem.

Dija
27.09.2019 4 z 5

Příjemně přeslazený román. Někdy není na škodu si něco takového přečíst. Určitě se chystám i na poslední díl. :)

malazluta
18.06.2019 5 z 5

Vtipná sladká romantická kniha ... tento příběh mě baví a už se těším na třetí díl.

okeey
04.06.2019 4 z 5

Druhý díl trilogie, byl o něco slabší než první díl. Už mi to přišlo trochu moc, romanťárny jsou obvykle sladké a úsměvné, ale tady toho cukru bylo až moc teda. Kniha špatná nebyla, ale jak píšu. Příběh graduje, jsem zvědavá na třetí díl.

uminaa
30.03.2019 4 z 5

Rozhodla som sa, že budem hodnotiť celú sériu, a nie jednotlivé knihy. Príbeh sa mi celkom páčil, bol plný zaujímavých zvratov a zápletiek. Miestami som sa aj poriadne nasmiala. Občas mi prišli niektoré časti zbytočne zdĺhavé a iné (ktoré by som možno ocenila viac) boli akoby len odbyté. Veľmi som si samozrejme obľúbila Daniela a rozhodne aj Patty. Aubrey mi zo začiatku až tak sympatická nebola, ale zvykla som si na ňu. Trošku mi tu nesedeli vulgarizmy. No, čo budem klamať, vadili mi tu. Vôbec sa k postavám nehodili. A veľmi ma zaujali antológie s drakmi :) Takže s knihami som bola spokojná.

tomik2132
21.01.2019 5 z 5

Pokračování romantické série se zakázanou láskou mezi studentkou a asistentem děkana. V průběhu příběhu se dozvídáme příběhy z Danielovy minulosti a opět se sleduje, jak hrdinové překonávají překážky, které jim brání být spolu. Do konce semestru zbývá už jen několik dní a pak v jejich lásce už nebude nic bránit. Bylo to oddechové čtení. MOC se těším na závěrečný díl, do kterého se hned pustím! DOPORUČUJU!

Terez9119
18.12.2018 5 z 5

Druhého dílu jsem se trochu bála, ale nebyl důvod. Bez větších zvratů vše pěkně plynulo. Cara příjemně překapila. Z Daniela se stává naprosto neodolatelný hrdina. Jediné, co mi trochu vadí, jsou ty Aubreyiny přezdívky. Přijde mi to, jako by se mu vysmívala, než že by ho láskyplně oslovovala, ale vím, že je to nepříliš šťastným překladem z angličtiny. No to se nedá nic dělat.

prcek19
06.11.2018 4 z 5

Musím říct, že tak jak mě v prvním díle bavily úryvky na začátku každé kapitole, tak v tomto pokračování už sem se zapotila, abych je pochopila :-D ale i tak mě tento díl bavil stejně jako první a těším se na poslední díl

Petra38
21.09.2018 5 z 5

Asi me bavila vice nez prvni díl, ale zase se budu opakovat, ACH... ta zakázaná láska. byla to pohodová kniha bez nejakeho vetsiho dramatu takze pribeh k odpocinku po narocným dni urcite poslouzí. Krásně napsáno.

kroftik
07.07.2018 3 z 5

Vzhledem k tomu, ze druhý díl je vlastně druhou polovinou dílu prvniho, myslím, že vsechno důležité už bylo řečeno...

ElikaBendova
06.07.2018 5 z 5

Ani druhý díl mě nezklamal. Moje místo v srdci už má. Doufám, že třetí díl nebude tak slabý, jak se píše.

PandaGirl
23.06.2018 4 z 5

Byla to hezké, milé a sladké. Přesně, jak se očekává od tohohle druhu knih. Velice oceňuji znalost Shakespeara a rozbory,které jsou v knize užity. Konec byl na můj vkus trochu moc protahovaný, ale ok, chápu to. Jen mi ten konec prostě úplně délkově nesedl.
Bylo to čtivé a odpočinkové. Navíc jsem docela zvědavá, jak to bude s dalším díle, když tady autorka vyčerpala "hlavní zdroje problémů". I když věřím, že se něco najde a bude to stejně dobré, jako tyto dva předchozí díly.
PS. Stejně jako u prvního dílu i tady bych dala tři a půl hvězdičky, ale bohužel tohle databáze neumožňuje. Přiklonila jsem se ke čtyřem hvězdičkám, protože jsem četla i horší knihy tohohle stylu.

Safienka
06.06.2018 4 z 5

Druhý díl ze série jsem si užila, příjemně romanticky to plynulo. Nikde žádný echt zvrat, ale pěkné čtivé, romantické.

Lenka40
08.04.2018 3 z 5

(SPOILER) Obsahuje spoiler ! Tak druhý díl ze série je za mnou . Pokračování příběhu Daniela a Aubrey bylo příjemné čtení ,akorát mi docela vadilo časté používání slova k****. Konec knihy byl jen o sexu , což se dalo při jejich abstinenci v první a skoro v celé druhé knize předpokládat , ale docela mě zajímá co bude ve třetím díle . Mylím ,že autorka už v těchto dvou dílech napsala co mohla . No necháme se překvapit. Jinak příjemná čtivá romanťárna .

Etule
05.04.2018 4 z 5

I druhý díl se mi líbil, stejně jako předchozí. Bála jsem se, že už tam nebude o čem vyprávět, ale bylo tomu právě naopak. Líbí se mi, jak se jejich vztah vyvíjí. Stejně tak vedlejších postav. :-) Velice milé překvapení.

Martial
26.02.2018 5 z 5

Hezká romantika, jen mě v knize úplně neoslovil slovník hlavních hrdinů...

Lucinka007
25.02.2018 4 z 5

Tenhle díl se mi líbil víc, než ten první. Bylo to skvělý. Chvilkama tam bylo i mírné napětí. Bylo to víc romantické a takové procítěné. Je to prostě oddychová knížka určená pro romantické povahy.

Channach
26.11.2017 4 z 5

Dovolím si propůjčit přirovnání ze Shreka a řeknu, že postavy v této knize jsou jako cibule - mají vrstvy. A to je dobře, protože i ve druhém díle je co číst. Sice se mi první díl líbil víc... takové to vzájemné oťukávání a první doteky... ale čtení jsem si skvěle užila, a kdyby se mi to nelíbilo, rozhodně nedám 480 stránek za necelých 20 hodin (i s recenzí, která je v záložkách - portál Chrudimka.cz).

2016  78%Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey
2016  81%Láska podle Shakespeara: Marná touhy snaha