Seznam skandálních snů

Seznam skandálních snů https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116962/bmid_seznam-skandalnich-snu-v4T-116962.jpg 5 337 337

Láska podle čísel série

První kniha ze série historických romancí nové autorky. Žádná skutečná dáma nekouří doutníky, nejezdí obkročmo, nestřílí z pistole a nepije skotskou. Lady Calpurnia Hartwellová ta pravidla dodržovala celý svůj život. Poslušnost a vychování z ní udělaly v osmadvaceti letech starou pannu. Ale když se zasnoubí její mladší sestra, má toho Callie právě tak dost. Sepíše seznam tajných snů, kterými by se dáma chlubit nemohla, a ihned si začne plnit první z nich: políbit markýze Ralstona.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nine Rules to Break When Romancing a Rake , 2010

Etule
29.03.2016 4 z 5

Moc hezká kniha. Oba hrdinové mě bavili, ale Nicholas... Ach, těším se na jeho díl. :3
Moc se mi líbilo, jak jí Ralston říkal císařovno. Neobvyklé oslovení, pro mě o dost lepší než třeba miláčku.

jluky
14.03.2016 4 z 5

Milá, dobre napísaná romantická kniha....Mala spád,žiadne nepotrebné "prázdne strany"....

Petule5
12.03.2016 5 z 5

Tato knížka mě strašně bavila. Prečteno velmi rychle a určitě se pustím do dalšího dílů.
Doporučuji!!!

trynitrix
04.03.2016 5 z 5

Čtenářská výzva 2016: 8. Kniha, která má více než 400 stran

Moc pěkná a mohu doporučit krásně se mi četla a i docela rychle pořád mě to nutilo pokračovat.

Izzy87
02.03.2016

Kniha je moc hezká a vtipná :-)

Karolína18
16.02.2016 5 z 5

Myslím si, že tato kniha není pro všechny příznivce žánru historických romancí. Mně se však velmi líbila snad i proto, že jsem se v hlavní hrdince velkou mírou našla, tudíž jsem si nikdy nemusela říkat, tak tohle bych tedy neudělala. I Ralston byl sympatický, ačkoli jeho umění - stále něčím Callie ubližovat - nepokládám za moc okouzlující. Vůbec mi nevadil předvídatelný konec, naopak. Hrdinům jsem od začátku držela palce.
Příběh byl vtipně a čtivě zpracován a plnění Calliiných přání mě vážně bavilo. Všechny její přestupky jí naštěstí prošly, ačkoli jsem nejednou trnula, jak se to pokazí. Rozhodne jsem nečetla naposledy.

edisek83
02.02.2016 5 z 5

Mě se moc líbila, taková oddechovka :-)

lapej
03.12.2015 4 z 5

Velmi příjemná kniha. Při jejím čtení jsem se opravdu bavila.

evelýny
17.11.2015 4 z 5

Trochu nevěrohodný romantický příběh. Protože se odehrává v minulosti, tak jsem jeho věrohodnost ani neřešila. A protože je velmi vtipně napsán, tak jsem se místy i královsky bavila. Spisovatelka zapojila svoji fantazii a mě opravdu pobavila. Ke konci mě nudily stále se opakující erotické scény. Pro mě by těchto scén mohlo být v knize méně.

Evelin13
17.08.2015 5 z 5

Velmi vtipná a čtivá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Hrdinka se dostává do velice vtipných situací a samozřejmě nechybí romantika a trocha erotiky.

AnyBoom
22.06.2015 5 z 5

Sice dlouhé, ale o to víc jsem se bavila :D A ten Gabriel... ^-^ K nakousnutí :D

EvaSupovic
04.06.2015 5 z 5

Moc jsem se bavila a přečetla kosmickou rychlostí :-D Prostě se nemůžete od knížky odtrhnout :-D

LilianaFalcon
18.05.2015 4 z 5

Sympatické a roztomilé :-) hezky se to četlo, děj se nijak zvlášť nevlekl...
normálně bych dala jen 3 hvězdičky, ale v rámci žánru je to jedna z nejlepších knih, co se mi dostala do ruky... tak si ode mě tu jednu hvězdu navíc zaslouží ;-)

AnetK
27.04.2015 5 z 5

Nejvtipnější historická romance, jakou jsem kdy četla.

petrzel
09.02.2015 5 z 5

Perfektní kniha na odpočinkové čtení. Zaujala mě a nepustila.

zp87
23.12.2014 5 z 5

Velmi zábavná kniha. Romantika - oddychovka - milostné jiskření a v neposlední řadě (velmi důležitý) humor. Mám moc ráda knihy tohoto typu - člověk si u nich romanticky zasní, trochu si smlsne a zároveň se pobaví.
Jak už zde bylo zmíněno - velmi sympatická hrdinka a šmakulózní hrdina ("jméno" nebo spíš titul Ralston mi k němu sedělo mnohem víc než křestní jméno Gabriel).

Velmi jsem se bavila při plnění seznamu - obzvlášť při šermířské scéně (i když jsem tak nějak od začátku tušila, co se stane) - a přesto, že to bylo víceméně jasné, byl to skvělý zážitek.
Jéé - to bylo zase jednou hezké. A tentokrát i v hezkém obalu.

Už se těším na Nicholasův příběh.

sarekaslukova
15.11.2014 5 z 5

Knížku jsem si opravdu užívala. Nestává se mi často, že bych se u nějaké knížky smála od začátku až do konce. Děkuji že mi takto hezky prodloužila život smíchem :-D. Hned od první kapitoly jsem měla podezření, že mě chytí a nepustí. A ano mé obavy se uskutečnily. Sice asi 30 stránek před koncem se děj až moc nahnul, což bylo něco s čím jsem nepočítala, ale nakonec to skončilo tak jak jsem doufala, že to skončí :-D. Někdy je prostě třeba si i knížky s jasným koncem přečíst. Hezké oddechové počteníčko. Už se těším na Deset polibků ;).

Zireael
12.11.2014 4 z 5

Velmi příjemné a pohodové čtení. I když jsem si to půjčovala jako červenou knihovnu, erotické scény by se opravdu v tomto případě daly vypustit (ne že by byly špatné, to ne), protože samotný děj je dostatečně zajímavý (což u tohoto žánru bohužel nebývá pravidlem).
Drobnou výhradu bych měla k překladu, překladatelka by si měla zjistit, čím se zabývá modistka.

hrubik
29.09.2014 4 z 5

Super knížka, u které jsem se bavila. Ke konci mi už trochu milostné scény vadily, klidně bych se u tohoto typu knížek bez nich obešla, ale jinak to byl povedený příběh, hlavní hrdinové byli velmi sympatičtí, stejně jako další postavy, a můj celkový dojem je velmi příjemný.

MissBlack
18.09.2014 5 z 5

V rámci tohoto žánru je to... prostě výtečné, proto dávám pět hvězd. Už dlouho jsem se tolikrát u knihy nezasmála, musím říct, že jednou jsem dokonce až slzela smíchy. Dialogy byly jadrné, sarkastické poznámky trefné, svižně to plynulo. Líbilo se mi, že plnění snů na seznamu bylo obvykle protkáno se setkáním s Ralstonem a nabytí nějaké té "skandální" zkušenosti (všichni víme :D). Jejich vztah mě bavil, Ralston byl samozřejmě správný hrdina historické romance a rovněž se mi líbily ty Calliiny osobnostní protiklady a vývoj obou postav.
Co mě mrzelo, tak to, že tak málo prostoru měl Nicholas, Gabrielovo dvojče. Toho jsem si oblíbila o trochu víc, jeho rozhovory s bratrem či Callie, a ten jeho nadhled, no bavila jsem se dobře :D Všimla jsem si, že i jeho příběh už je napsán, tak uvidíme... Samozřejmě mě zajímá i Juliana, neboť už v tomto díle byly určité náznaky zápletky jejího příběhu.

Jsem spokojená, čekala jsem méně, než jsem dostala a už vůbec by mě nenapadlo, že se tolikrát opravdu od srdce zasměji.

Anglie 19. století romance

Sarah MacLean