Láska mezi řádky

Láska mezi řádky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335048/bmid_laska-mezi-radky-hHK-335048.jpg 4 183 59

Láska mezi řádky série

Co byste dělali, kdyby na vás postava z knihy promluvila? Delilah nesnáší školu právě tak moc, jako miluje knihy. Přesněji řečeno jednu knihu, které se nemůže nabažit. Kdyby děti v její třídě věděly, kolikrát četla tu sladkou pohádku, kterou našla v knihovně, určitě by se jí vysmály. V patnácti by už na pohádky věřit neměla. Avšak pro Delilahu znamená tento příběh víc než jen slova na papíře. Cítí, že se za příběhem něco skrývá. A jednoho dne přijde na to co. Zjistí, že okouzlující princ z pohádky je skutečný a zalíbila se mu jedna dívka, která čte opakovaně jeho příběh. Jak to, že princ ze slov žije? A může jejich láska vydržet, když každý pochází z jiného světa?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Between the lines , 2012

Nathalinkaa
27.08.2020 2 z 5

Knížka se mi líbila.
Občas mi to přišlo nudné a nechtělo se mi to číst ale dalo se to přežít.
Je to hezká a originální knížka.

Bebe2004
11.05.2020 5 z 5

Super knížka, moc doporučuji.

Wikvetek
16.04.2020 3 z 5

I když se tahle knížka ke mně dostala jaksi omylem a s určitostí nejsem cílová skupina, tak myšlenka, že může hlavní hrdina přemýšlet a žít jak chce byla zajímavá.

Co se týče samotného děje musím říct, že byl dost předvídatelný, ale čtivý. Doufám, že druhý díl bude, co do dramatičnosti více propracovaný.

triatlet
13.04.2020 5 z 5

I když český nakladatel nejprve vydal 2. díl ze série, rád jsem se vrátil na začátek příběhu Delilah a Olivera. Sice nejsem cílová skupina, ale Jodi Picoult patří mezi autory, kteří mě nezklamou. A nezklamala ani tentokrát. Posledních padesát stránek získává i jiný rozměr než jen pohádkový únik nešťastné patnáctileté holky…
Pobaví charakteristika: „Asi je hezká s těmi svými stříbrnými vlasy a očima jako fialky, které rostou na louce nedaleko zámku. Ale číslo jejích bot je větší než její IQ.“ (s. 26)
Z příběhů „kniha v knize“ jeden z nejzajímavějších.
Moc hezká je i grafická úprava knížky.
„Číst znamená navázat přátelství. Autor postaví dům, ale čtenář z něj udělá domov.“ (s. 256)

lucie9998
28.03.2020 3 z 5

Knihu jsem si přečetla protože mě zaujala knížka od Jodi Picoult: "Vypravěčka" a jinou než tuto v knihovně neměli. Příběh mě zaujal, i když je spíše pro dívky, než pro ženy. Je to ale velmi hezká a originální knížka.

marara
30.11.2019 3 z 5

Kdybych si knihu přečetla kolem dvacítky, určitě se mi líbí o mnoho víc.

essene
04.09.2019

Pěkně psané,ale i když občas čtu knihy pro mládež, tato kniha byla opravdu na mě moc dětská)

Knihomolka10
20.03.2019 4 z 5

Moc pěkné.
Velmi originální nápad a výborné zpracování. Bavilo mě, jak se snažili, aby se Oliver dostal, z neustále se opakující pohádky. Konec knížky byl opravdu pohádkový, přestože ke konci knihy to vůbec na takový konec nevypadalo, ale protože to byla young adult "pohádka", tak to skončilo, jak mělo.

Marfuška89
04.02.2019 5 z 5

Jééé... To je tak kouzelné! Tak moc se mi to líbilo! Nádhera :) ! Dovede si představit, že by jste mohli mluvit se svým knižním hrdinou - se svou knižní láskou? :)

Maaruska1
16.01.2019 2 z 5

Už po 20ti stranách knihy jsem věděla, že to není úplně můj šálek čaje. Kniha byla naprosto přeslazená a myslím že by se hodila tak pro čtenářky maximálně do 13ti. Přesto mi příběh přišel až příliš romantický a hlavní hrdinka neosobní a upřímně většinu knihy se chovala jako chudinka, která nemá jednoduchý život a nutně potřebuje zachránit od prince, to knize podle mého názoru velmi škodilo. Avšak konec byl velmi nečekaný, ikdyž bych preferovala jinou alternativu, protože v životě dívka nedostane vždy to, co chce.

Anička03
30.11.2018 5 z 5

Přečteno i s druhým dílem během týdne, přesto že nemám moc času. Bombovka... nemohla jsem odtrhnout oči od řádků. Doporučuju všem

Alexxxka
27.11.2018 4 z 5

Je to milá potrhlá pohádka. Mě se to líbilo. Příběh mě přenesl do dětství kdy m fantazie taky ještě fungovala na plné obrátky :-)

Ticiana
20.11.2018 3 z 5

Takova pohadka, ale asi jsem uz na to stara :D Napad se mi libil. Ted ctu druhej dil a jsem zvedava, jak to skonci.

Terka72
04.08.2018 3 z 5

Knížka to byla originální svým nápadem. Dlouho jsem nečetla v young-adult literatuře knihu, s takovým nápadem. Ale já na knihu už byla asi až moc stará, protože mě moc nezaujala- měla jsem problém se do knihy začíst..

EvikU.
22.07.2018 3 z 5

Tato kniha je dobrá, ale je psána pro holky. Dovedu si představit, že náctiletým se to líbí. Nicméně ani mně to nevadilo číst. Milá oddychovka.

Anne Leyyd
18.07.2018 4 z 5

Tak dočteno - to byla rychlovka :-)

Za prvé pořád nechápu, PROČ CooBoo nejprve vydalo 2. díl a až potom tento. Co je k tomu vedlo?

Za druhé to bylo přesně to, co jsem nyní potřebovala. Jednoduché, milé, rychle a dobře se čtoucí. Jsem ráda, že teď už znám celý příběh, akorát mě fakt štve to, že jsem to měla přehozené. Co naplat? Možná někdy zase sáhnu po 2. díle :-)

Vřele doporučuji, pokud hledáte něco, u čeho si velice příjemně odpočinete a pobavíte se. A samozřejmě také v případě, že máte rádi pohádky ;-)

marketa4853
07.07.2018 1 z 5

Konec knihy mi nedává absolutně smysl. Ale abych nepřeskakovala, nejsem cílová skupina pro tuto knihu, nicméně jiné knihy v kategorii young-adult jsem přečetla a moc se mi líbily. U této jsem se však nudila, hlavní hrdina mi byla celkem nesympatická.

Safienka
18.06.2018 3 z 5

Knihy od Jodi miluji, ale toto byl oříšek. Přečetla, ale na mě to bylo moc až překombinované. Autorka se zmiňuje, že to psala s dcerou, takže to tak asi i odpovídá.

Orange8knihomol
16.05.2018 5 z 5

Wow! Příběh byl originální, vtipný, trošičku napínavý a zároveň také romantický. Miluji pohádky, takže tahle knížka se mi velmi líbila, ale zároveň moc nemusím milostné románky, což nemění nic na tom, že mě kniha přímo nadchla a uchvátila během pár minut čtení. Něco mě nutilo číst neustále dá a dál, než jsem knihu zhltla. Už se nemohu dočkat pokračování, které se nyní chystám číst. Dle mého názoru je také super to, že tuto knížku a její 2. díl napsala matka s dcerou společně. Velké DOPORUČENÍ a to nejen dětem a teenegerům, nýbrž i dospělým!

Percabethka
12.05.2018 1 z 5

Dávám jednu hvězdičku za brilantní nápad - který čtenář nikdy nesnil o tom, že si z knihy vytáhne své oblíbené hrdiny... To je ale asi to jediné, co se mi na knize líbilo.
Delilah byla neskutečně hloupá (no ne, kdo by kdy přiznal psychiatrovi, že si povídá s postavou z knihy...) a nikdy jí nic nedošlo. Oliver byl zase hrozně zamilovaný - z těch jeho přeslazených popisů Delilah se mi vážně dělalo špatně... Kniha navíc neměla žádný hlubší děj, svět nebyl propracovaný (přišlo mi, že se autorky nemůžou rozhodnout, jestli budou žít postavy z Mezi řádky ve fiktivním světě, nebo budou běhat po stránkách knihy a zakopávat o písmenka, tak použili obojí a výsledek prostě nedává smysl...) a konec byl hrozně useknutý.
Po té neskutečně egoistické předmluvě jsem čekala o hodně víc...

láska princové romantika

Autoři knihy