Láska a sýr v Paříži

Láska a sýr v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418055/bmid_laska-a-syr-v-parizi-3BJ-418055.jpg 4 124 45

Láska a sýr série

Ella se plná očekávání a vzrušení připravuje na večeři se svým přítelem, se kterým chodí přes osm let. Zdá se, že konečně nadchází chvíle, kdy ji požádá o ruku. Večeře však skončí překvapivým rozchodem. Se zlomeným srdcem, na prahu třicítky se Ella rozhodne opustit Melbourne, přestěhovat do Paříže a konečně začít žít jinak, dobrodružněji. Neumí jazyk, nikoho tam nezná a neví, čím se bude živit. Přesto si v Paříži rychle najde práci – myje nádobí v kavárně – a jako každý milovník sýrů si brzy objeví i místní obchod se sýry. Majitel Serge jí ochotně radí, které druhy sýrů má ochutnat. Netrvá dlouho a Ella se ocitá mezi dvěma muži z opačných konců pařížské kulinářské scény. Zatímco dokonale šarmantní Gaston, novinář píšící recenze o jídle, ji zve na večeře a na víno a je ztělesněním dívčích snů o Francouzech, s kamarádským Sergem z obchodu se sýry se neuváženě vsadí, že spolu v průběhu roku každý den ochutnají jiný druh francouzského sýra. Pokud Ella sázku vyhraje, Serge ji pozve do luxusní pařížské restaurace na večeři, pokud ji nedodrží, pozve ona jeho – na což by ale musela teprve našetřit. Ella si na Instagramu založí fotodeník svého „sýrožroutského dobrodružství“ a brzy má stovky fanoušků. A o to silnější motivaci sázku vyhrát.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Fromage à Trois , 2018

Martina1725
11.03.2021 5 z 5

Super kniha pro milovníky sýrů a Paříže. Pohodová, odpočinková

radka4588
16.02.2021 5 z 5

Skvělý oddych, dobrý styl, kterým je kniha psaná a proto je velmi čtivá. Ovšem pozor! Pro slabé povahy s oblibou sýra, jsou některá místa v knize velmi nebezpečná ???? Mě osobně to stálo jednu větší návštěvu u sýrového pultu v hypermarketu ????

pip11
02.11.2020 4 z 5

Paříž s velkou spoustou tradičních sýrů, které Ella velmi vítá a které jsou reálně popsány včetně chutí a vůní. Je to milý, pohodový příběh o nových přátelstvích a jedné bláznivé sázce.

Devil-Ivet
23.10.2020 4 z 5

Autorka napsala úžasný příběh z Paříže. Ella se po rozchodu s přítelem vydává na vlastní pěst do města, kde nikoho nezná a neví, ani kde bude bydlet a jak se uživí. Přesto je její odhodlání veliké. Popisy Paříže byly skvělé, ale popisy různých sýrů… Naprosto všechny jsem chtěla ochutnat!

karin4338
14.07.2020 5 z 5

Kraaasna romantika a syry

ailleen
01.07.2020 2 z 5

Nudná kniha, nevtáhne do děje. Chtěla jsem odpočinkovou, takže jsem na romantický příběh byla připravena, ale toto vážně ne. Stokrát ohrané téma napsané nezajímavým stylem.

Blaufik
27.06.2020 4 z 5

Jako žena, která má ráda romantiku a sýr, jsem se na knihu opravdu těšila. Přesto jsem však ani náhodou nečekala že mne kniha až tak zaujme.
Victoria Brownleeová totiž umí opravdu báječně psát, zvláště pak popisy sýra, a všech jeho možných druhů. Protože, ruku na srdce, sýr je tady opravdu v hlavní roli a na každé stránce knihy.

MamaKnihomolka
26.06.2020 4 z 5

Miluju Paříž, sýry i víno a jelikož jsem potřebovala změnit žánr sáhla jsem po této knize a rozhodnutí nelituji.
V Paříži jsem byla a dokázala jsem se snadno vcítit do pocitů hlavní hrdinky a do prostředí Pařížských ulic, které na mě doslova dýchalo.
Výborná oddechovka na změnu žánru četby a pokud máte v plánu jet do Paříže nebo ji také milujete tak si tuto knihu musíte přečíst. Velmi se těším na další díl.

janasim
12.05.2020 5 z 5

Velmi příjemné romantické čtení. Už na začátku je vám jasné, jak asi děj bude plynout, ale ani tak to nebylo hloupé. Jen bych dala větší prostor Sergovi. Moc jsem se bavila a ani nevím, jak jsem se dostala na konec, rychle to ubíhalo. Jen bych už asi měla přestat číst romantické knížky, kde hraje důležitou roli i jídlo, opět bych vyjedla celou ledničku.

RoseDadas
08.05.2020 4 z 5

Láska a sýr v Paříži je milou pohádkou pro dospělé, děj je předvídatelný a na konci vás čeká happy end, ale člověk by občas měl mezi thrillery a náročnějšími tituly odskočit k něčemu hezkému. Příběh je jednoznačně pro všechny romantické duše, pro milovníky Paříže a pro sýrožrouty.

Marla
01.05.2020 4 z 5

Na talířek jsem si nandala pár kousků sýrů, nalila si sklenku červeného a usadila se na zahradě. A bylo to báječně odpoledne, vychutnávala jsem sýr a pila dobré víno a smála se při čtení téhle nenáročné romanťárny .....a o nic jiného nešlo, než prijemně strávit s knížkou volné chvíle.

kul.ma
01.05.2020 5 z 5

Příjemné, oddychove, povznášející a naděje plné čtení.

PéEm
25.04.2020 3 z 5

Milá, fajn oddechovka. Asi se dalo čekat, kudy se příběh povine,ale i tak bylo příjemné knížku číst. Úplně jsem cítila vůně sýrů, vína a léta v Paříži.

Medvědářka
03.04.2020 5 z 5

Číst 7lásky je sázka na jistotu. Příběhy v nich vás obejmou, pohladí a vám je s nimi dobře.Stejné to bylo i u téhle knihy.
Ella si mě hodně rychle získala na svou stranu a já napjatě sledovala, jak to s ní nakonec bude. Co si na nás autorka připraví za příběh, když tušíte konec. Jenže tušíte správně?
I tady se našli momenty, které vás překvapí. Dostanete ale hlavně chuť si dát kousek sýra. Zapít ho vínem a pak si sednout ke kávě, kterou vám udělají ve Flat White. Je vám dobře a to je hlavní.
Když se pak blíží konec a začnou se dít věci, které nečekáte, uvítáte to jako příjemné rozptýlení. Konec vám pak ukáže směr, který jste možná chvilkami tušili, ale nakonec jste ho zavrhli jako dobrou blbost. Jenže to blbost být nemusela. Hlavně když pomalu poznáváte charaktery hlavních aktérů.

katule1992
23.03.2020

Autorka Victoria Brownlee dostála svého slibu a s hlavní hrdinkou Ellu jsme zažili nejeden kulinářský zážitek, který by si dle mého zasloužil i více pozornosti. Takto jsem měla pocit, jako kdyby čtenář okusil kousek romantiky, kousek sýrů bez většího využití, přitom tato kombinace (samozřejmě spolu s romantickým prostředím Paříže) má velký potenciál k opravdu dobrému příběhu.

Láska a sýr v Paříži je povedený romantický kousek, který ale bohužel pro mě byl až moc průhledný, což ale věřím, nebude vadit zbytku čtenářského romantického osazenstva tak jako mně. Na druhou stranu se zde dočkáme krásného a šťastného konce a přeci jen, co si budeme povídat, z tohoto důvodu lidé po tomto žánru šahají. Celkově román na mě lehce působil jako pohádka z dávných časů, protože hlavní hrdince vycházelo do puntíku naprosto vše, co si vysnila a umanula. No a jak sami dobře víte, ve skutečném životě tomu tak vždy není.

soukroma
01.03.2020 3 z 5

Na slaďárny nejsem (ani v knihách), zato na sýr ano (i v knihách), jen proto jsem po téhle líbivě nazvané knize sáhla. Ale ouha, sladká romantika naprosto bez využití sýrového potenciálu a Paříže. Ani z jednoho totiž neokusíte prakticky nic - kdyby jen těm sýrům dala šanci a v rámci své výzvy ochutnat jeden nový francouzský sýr denně každý den v roce věnovala aspoň zmínku, větu, odstaveček, ale ne, počítala jsem na prstech, že jich zmínila ani ne deset, a z toho povětšinu naprosto známých.
I té základní francouzštiny bylo méně než pomálu, což je asi jen dobře, když vydavatel neumí správně tisknout ani předložku à.
Zcela ztracená chvíle s knihou, která mohla být něčím víc než červenou knihovnou. 50%

RendyaDav
16.02.2020 5 z 5

Nejlepší způsob , jak vyléčit zlomené srdce , je přestěhovat se do nejkrásnějšího města na světě a užívat si dobrého vína a sýrů. Tato kniha vás přenese do pařížských ulic a přiměje vás nahlas se smát milostným komplikacím v cizím městě , který zažívá hlavní hrdinka Ella.

Knižní střípky
28.01.2020 3 z 5

Rozhodně nemohu upřít této lovestory své osobité kouzlo. Kouzlo staré dobré Paříže zahalené tentokráte do vůně sýrů, což jsem já osobně velmi ocenila a skvěle si to užila.

Je vidět, že autorka je milovnicí dobrého jídla a sýrů obzvláště a díky tomu, že je food novinářkou píšící do renomovaných gastronomických časopisů, jsou její popisy jídla skvěle podané. Pasáže o sýrech jsem si zamilovala.

Doporučuji číst se sklenkou kvalitního vína s talířkem nakrájených sýrů.

Více v záložce recenzí od Knižní střípky

mysterygirl
31.12.2019 4 z 5

Moc milá knizka

alzbeta4340
22.11.2019 4 z 5

Příběh je to předvídatelný, ale ozvláštněný popisem mnoha druhů sýrů. Až se sbíhají sliny. Dietářkám nedoporučuji.

pro ženy kavárny Paříž romantika sýry sýraři, sýrárny

Victoria Brownlee
australská, 1985