Říkají mi Lars

Říkají mi Lars https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372428/bmid_rikaji-mi-lars-hkQ-372428.jpg 4 439 164

Lars série

VYPADALO TO JAKO POHODOVEJ KŠEFT. A PAK SE VŠECHNO PODĚLALO… Lars je soukromé očko. Opatřuje informace, sleduje lidi, řeší problémy, nebo naopak problémy vytváří, to vše podle přání a potřeb svých klientů. Lars má rád Metallicu, Jacka Danielse, vůni žen a hodinky Luminox. To, co rád nemá, jsou podivné náhody. A právě podivných náhod je kolem jeho poslední zakázky až podezřele moc. Jedna smrt, jedno záhadné zmizení a jeden únos, to všechno poté, co jako obvykle odvedl bezchybnou práci. Anebo že by tentokrát tak bezchybná nebyla? Kdo za podivnými událostmi stojí? A kdo bude další, komu začne hořet město pod nohama? Na všechny odpovědi nakonec dojde při neobvyklém setkání ve starém skladišti, kde někteří zúčastnění konečně odloží masky, zatímco jiným budou muset být nemilosrdně strženy…... celý text

Nestorkea
04.10.2019 5 z 5

Lehká, čtivá, příjemně mě vytáhla do děje. Úplně vidím ten děj zfilmovaný, zvláště závěrečných 5 odstavečků..

janina66
30.09.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Pěkná , čtivá detektivka psána velice osvěžujícím způsobem. Hlášky se mi líbily. Už se těším na pokračování.

nai.ivka
08.09.2019 3 z 5

Jak se knížka blížila ke konci říkala jsem si, aha to jsem někde už četla, viděla a pak toho začalo být moc - moc chaosu, moc hlášek, moc záporáků ... škoda.

Kyri
27.08.2019 3 z 5

Knížka mě, přestože to není úplně můj žánr, chytla a do půlky nepustila. Bohužel, přestože jsem se nesnažila hádat "vraha", od té půlky mi to bylo celé jasné a pak jsem se snažila přetrpět až k místu, kde to dojde i hlavnímu hrdinovi, a byl to opravdu vleklý proces. Navíc tedy, když si představím, že jsem bezpečnostní poradce, který díky své natvrdlosti a nedostatku profesionality zavleče klienta do smrtelného nebezpečí, tak bych to snad skončila sama :(. Závěr mi přišel poněkud nedotažený, takže jsem z toho otrávená. Ty tři hvězdy jsou za tu první půlku, ale upřímně řečeno, nemůžu knihu doporučit.

orson
24.08.2019 5 z 5

Jo, tak tohle můžu. Tahle knížka se mi líbila a vysloveně mi sedla. Hlášky byly boží a to rozuzlení jsem trochu tušil, ale i tak mě překvapilo. Těším se na pokračování.

hanzmb
18.08.2019 3 z 5

Hodně jednoduché, spíš scénář pro céčkový americký film. Mozek si při této četbě odpočine. Můj otec (roč. 1924) těmto knihám říkával morzakor. Na památku těm podobným korunovým sešitům, které do roku 1948 vycházely. Ale i tato literatura do tramvaje (případně šaliny) si své čtenáře najde.

KydlochMoris
14.08.2019 3 z 5

Dobrá oddechovka :-) další díl si určitě přečtu.

stavinohova
06.08.2019 5 z 5

Velmi dobre se cte... ale uplny konec je co???

el-zbych
15.07.2019 3 z 5

KNIHA byla svižná. Svým způsobem dost jednoduchá, ale celkem čtivá

Kortez
17.06.2019 5 z 5

Já se u téhle prvotiny bavil víc než u profláklých krimi od světových autorů. Důvod byl jasný, domácí prostředí je mi sympatičtější než předměstí amerického velkoměsta, styl vyprávění mi připomínal Philla Marlowa, na kterém jsem ujížděl jako malý prcek. A jedna skvělá a na dnešní dobu odvážná hláška na konec: "výkřik proletěl pokojem jak břitva cikánskou čtvrtí".

marhasx
15.06.2019 4 z 5

Čtivá oddechovka, bez zbytečností

martina1199
28.04.2019 3 z 5

Bylo to dobré čtení. Řízná krimi vyprávěná řízným způsobem se spoustou opravdu trefných, vtipných přirovnání. Lars je akorát tak přesný drsňák, jak jsem si ho představovala. Příběh je jednodušší, vhodný spíš jako nenáročné čtení. Nepřišel mi nijak extra originální, a ani překvapení v pointě se nekonalo. Ale bavila jsem se a tudíž od knihy dostala to, co jsem od ní čekala :-)

Tabby
20.04.2019 5 z 5

Tak tohle mě bavilo, knihu jsem si užila od první až do poslední stránky, a vše mezi tím.
Na začátku nás autor hned vrhnul do děje a až po první kapitole nám vlastně začal popisovat jak celá situace vznikla. Takže jsem s napětím četla dál a dál.
Styl knihy, tím že je psaná hovorovou češtinou, vypráví sám hlavní hrdina a tím že to autor umí napsat s napětím, mě osobně dostalo.
Larse, i když to není jeho právé jméno, což nám vysvětlí hned na začátku, jsem si oblíbila. Je sarkastický, určitým způsobem až sprostý, neotesaný, pohodový, má svůj styl humoru, je svůj. A autor z něj nedělá žádného poloboha, který vše vyřeší bez toho aniž by se zapotil, ale člověka, co i chybuje. A haló jsem žena, takže potetovaný drsný zlý hoch na mě zabralo. Navíc skvělí vkus na pití a hudbu.
Takže skvělá práce pane Gris. :)

MahulenaK
15.04.2019 4 z 5

Napoprvé jsem se nezačetla, napodruhé už ano, a pak už to byla jízda. Knížka má spád, Lars je sympaťák, prostě se těším na další.

tulip131
04.04.2019 3 z 5

Příběh dobrý, ale rušilo mě, že je to psáno hovorově. Ze strany autora, aby si čtenář přečetl další díl, dobrý tah. Ze strany čtenáře, je to k nás*ani, tenhle typ konce.

nikolthestrange
04.03.2019 5 z 5

Na úvod musím podotknout, že jsem pouze svátečním čtenářem krimi a detektivek, takže fakt nepoznám, kolik žánrových klišé se v ději objevilo. Pro mě je důležitější, že mě to bavilo. Co se mi líbilo? Ležérní vyprávění, v pohodě hrdina, celkem zajímavé postavy. Humor i napětí. Nějakou extra hloubku to pro mě nemělo, i délkou bych to zařadila spíše mezi oddechové čtení. Něco mezi kvalitní brakovou literaturou a osobitým moderním rukopisem. Každopádně - doufám, že autor bude pokračovat, nesnáším otevřený konce :P Jo a s Larsem jsem prožila svoje poprvé (tím chci říct, že to byla to moje první e-kniha) :D

ferda
04.03.2019 3 z 5

Obal lepší jak obsah, ale jo, šlo to.Zápletku se mi trochu podařilo odhadnout, ale závěr byl zase jednou nečekaný.

brendiska
01.03.2019 2 z 5

Pro mě celkem zklamání, asi jsem čekala něco víc.

S.partan
01.03.2019 2 z 5

Nemůžu si pomoct, za mě zklamání. Tohle je přesně ten případ, kdy jsem se díky obálce a anotaci na knihu nehorázně těšil a dopadlo to... no z mýho pohledu neslavně. Autor má nepochybně prořízlou pusu, ale ne ještě takový literární schopnosti, aby dokázal všechny hlášky a myšlenkový pochody náležitě převést na papír. Každej druhej odstavec začína slovy JENŽE, TAKŽE, COŽ... a postupně mi to vadilo víc a víc, protože jsem si uvědomoval, že příběh to nezachraňuje. A vlastně ani hlavní hrdina. Čekal jsem bijce. Dostal jsem chlapa, co dostal párkrát na budku a když měl možnost vystřelit, nevystřelil, když měl možnost někoho praštit, nepraštil ho... vyhrožoval tím v příběhu několikrát, jenže u toho zůstalo. A kromě jednoho faktu, kterej sám Lars odhalil, vlastně nepřišel na nic. V první půlce sledovačka, v druhý čekání na odhalení pachatele... a tramtadadá, konec. Každý řešení mu spadlo víceméně do klína. Jediný drsný, co v tomhle příběhu bylo, byl styl vyprávění, ale to v mých očích zkrátka nemůže knihu zachránit. Letos má autorovi vyjít pokračování pod názvem Lars láme kosti, ale nedokážu si představit, že by to zrovna tenhle detektiv dokázal...

Vik40
20.02.2019 4 z 5