Labyrint

Labyrint https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252/labyrint.jpg 4 305 58

Languedoc série

Inteligentní historicko-dobrodružný román, štědrý v historickém rámci i v intimních ožehavých detailech… Středověký hlavolam, který upoutá od první stránky do posledního zákrutu dění… Osm set let dělí od sebe hrdinky románu Labyrint, Alais a Alici, a přece se jejich osudy netušeně prolnuly. Obě jsou těsně spjaté s jeskyní Labyrintu, který symbolizuje pradávné hledání skutečného Grálu S Alais čtenář prožívá křižáckou výpravu ve 13. století, kterou vede křesťanský papež proti křesťanům v dnešní jižní Francii, tehdejší Okcitánii, jež byla domovem svobodných knížectví; a to za vydatné pomoci severofrancouzských baronů, jimž se pod rouškou víry nabízí příležitost se dosud nezávislých území zmocnit. Alice vstupuje do hry v 21. století – zdánlivě náhodou činí osudový objev; v očích novodobých dědičných nepřátel katarů, jak byli hanlivě nazýváni okcitánští „kacíři“, jí hrozí podobný osud jako Alais. Kate Mosse, autorka Labyrintu, se od dnes módních autorů historicko-dobrodružných žánrů odlišila tím, že prostudovala stohy odborné literatury, takže sama válka proti katarům je pro čtenáře nejen napínavým dobrodružstvím, ale i studnou informací.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , BB art

Labyrinth , 2005

Danka22
10.11.2017 5 z 5

Perfektní knížka. Doporučuji :-D

stumpy
26.10.2017 5 z 5

Parádní. Lepší než Erskinová. Lehce do fantasy konec, ale čtivé.

Devorah
20.09.2017 5 z 5

Spojení dvou časových rovin, které se neustále prolínají, to je to, co čtenáře nenechá klidným. Hlavní hrdinka je sympatická, dobové kulisy skvěle zpracovány a příběh jako takový perfektně vymyšlen. Zpracování opět precizní. Čili 5 z 5-ti.

Pepa0216
18.08.2017 odpad!

Výborné recenze, ale pro mě velké zklamání. Nedokázal jsem se začíst ani omylem, protože maximálně po 20 stranách už jsem zíval nudou. Po 160 stranách jsem to vzdal.

Lucka11
29.04.2017 4 z 5

Na túto knihu som čítala dosť veľké "chválospevy", ale ak mám byť úprimná, tak som trošku sklamaná. Ja milujem historické romány..... Páčilo sa mi prelínanie súčasnej a historickej časti. Počet strán mi neprekážal, čítala som aj hrubšie romány :-D
Príbeh sa mi páčil, aj zápletka. Jediné, čo mi prekážalo a za čo som strhla hviezdičku bolo to ako si hlavná hrdinka "spomínala", resp. ako sa v hlavnej hrdinke prelínali spomienky z minulosti....800 rokov..... tak to ma naozaj vyrušovalo pri čítaní.
Inak je to skvelý román a určite si časom prečítam aj ďalšie diela od tejto autorky.

Boby17
13.04.2017 4 z 5

Pěkný příběh vedený ve dvou časových liniích. Jižní Francie, středověká perla Carcassonne a příběh katarů. Vlastně je vyprávěn odvěký boj dobra a zla a příběh naděje v to dobré. Člověk se nemění, jen dobové kulisy kolem něj. Dávám čtyři hvězdy.

Jane007
02.04.2017 5 z 5

Tohle je naprosto skvělá knížka. Líbilo se mi střídání středověkého a současného světa, napětí hned od začátku, sympatické hlavní postavy a úžasná čtivost. Mám chuť sbalit kufry a jet objevovat jižní Francii.

lexulka
31.07.2016 5 z 5

Knizku jsem cetla nekolikrat, patri mezi me nejoblibenejsi knizky. Barvite vykreslovana atmosfera stare Francie a tajemstvim zahaleny dej me vzdycky uplne pohlti. Za me nejvyssi znamka.

AllyKumari
23.07.2016 3 z 5

Navzdory délce kniha poměrně svižná, se zajímavým příběhem, jen to psaní bylo jakési neohrabané s častými klišé... a prostě nejsem fanda osudového reinkarnování.

HŠ
26.05.2016 3 z 5

Příběh mě chytl až po půlce, ale ne na dlouho. Příliš mnoho jmen, ve kterých jsem se ze začátku ztrácela, zbytečné cizí výrazy, nad koncem jsem se musela usmívat.

bondula
21.10.2015 4 z 5

Nie som priaznivcom konšpiračných románov, k Labyrintu som teda pristupoval s obavami. Knižku som si chcel prečítať na vytvorenie obrazu, ako populárna literatúra vníma katarov a albigénske krížové výpravy.
Potešilo ma, že konšpirácií bolo menej ako som očakával, naopak, príbeh bol celkom fajn. Objektivitu použitých historických faktov a reálií si nedovolím hodnotiť, koniec koncov to pri literatúre tohto typu nie je ani podstatné. Naopak, kľúčové zložky, ako citové zapojenie čitateľa, logika deja či napätie – to Mosseovej vcelku vyšlo. Miestami na iritovali niektoré postavy, ale celkovo musím zhodnotiť, že v rámci žánru historického thrilleru Labyrint určite patrí k tomu lepšiemu.

z1631984
06.09.2015 5 z 5

Labyrint, Hrobka, Zimní přízraky, Citadela - přesně v tomto pořadí jsem četla, děje v některých souvislostech navazují. Fantastické čtení pro milovníky jižní Francie a historie.

Henriette
04.07.2015 3 z 5

Bohužel kniha, na kterou jsem slyšela samou chválu, mě velmi zklamala. Příběh mě nezaujal, katarské téma ve Francii mě nebavilo a ani mi nepřišlo, že by měla to správné napětí.

Rade
21.06.2015 3 z 5

Plus za to zajímavé a podrobné seznámení se s katarskou historií jižní Francie.
Pozn.: Nutno číst pokud možno souvisle, což mně se moc nedařilo, chvílemi jsem se ztrácela zejména v postavách ze současnosti (na jedné stránce je Braissant, na další Baillard….), a pochopit všechny souvislosti dost složité a možná trochu přepjaté pointy je také docela náročné… Tři plus.

buschka
08.12.2014 4 z 5

Zajímavá čtivá kniha s prolínáním současnosti a minulosti.
Skvělě propracované postavy, Alice a Alais mě začly bavit, proto se těším na Hrobku.

adorjas
13.10.2014 5 z 5

Moja prvá knižka od autorky a spĺňala dve moje požiadavky: Historický román a sakramentsky dobrý historický román, ktorý napísala žena. A napriek tomu, že stredoveké témy ma vôbec neberú, v tomto prípade som bola vtiahnutá do deja. Čarovné.

Ben Nevis
25.07.2014 3 z 5

Knihu jsem si přečetla poté, co jsem viděla minisérií, která je v něčem jiná, hlavně víc akčnější.
Bohužel jsem měla špatnou kopii, která kazila zážitek z četby, ale to není chyba autorky. Labyrint je kniha, kde se pořád něco děje, což u ženských autorek bývá zřídka. Ty se rády rozepisují, ale rozvinutí příběhu je horší.
Mezi plusy patří znalost historických reálií a prolínání dvou příběhů je taky osvěžující.
Bohužel zápletka je příliš levná a podbízivá čtenářům, kteří znají jenom grál a Artuše. Hlavně tento typ vystavění příběhu už je klišé. Záporná postava se pídí po nesmrtelnosti? Hádejte, jak to dopadne. Opravdu bych ocenila knihu s méně provařeným koncem.

Doporučuji čtenářských začátečníkům, co milují tajemné kulty a středověké romantické příběhy.

LenkaWal
07.07.2014 4 z 5

Zajímavá a hodně čtivá knížka. Moc zajímavé mi přijde i to prolínání minulosti a přítomnosti. Jak jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout.

alef
12.03.2014 5 z 5

U knih Kate Mosse je vidět že prostudovala velké množství zdrojů a literatury - místa, postavy, popisy událostí jsou hodně realistické, někdy možná dost dlouhé, což možná někoho může rušit od příběhu.

Tahle kniha, kromě opravdu krásného příběhu má u mě plus také za výborný a skvěle čtivý zdroj informací o katarské herezi.

raski
20.09.2013

prijemna jniha na oddych.