Vánoční hostina lady Osbaldestoneové

Vánoční hostina lady Osbaldestoneové https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445451/bmid_vanocni-hostina-lady-osbaldestoneov-hyW-445451.jpg 4 93 39

Lady Osbaldestoneová série

Po smrti manžela lady Therese Osbaldestoneová strávila tři roky na cestách, až se nakonec rozhodla usadit na venkovském sídle Little Moseley v Hampshire. Ještě si sama nebyla jistá, zda se po smrti manžela diplomata a po životě plném vzrušení a zážitků rozhodla správně a nebude se mezi vesnickou komunitou nudit, když se jí na prahu objevila trojice malých vnoučat; dcera jí je svěřila do péče po dobu, než se uzdraví jejich otec. Therese se ocitla před náročným úkolem: děti dorazily bez vychovatelky a ona sama byla sice milující matka, ale o její vlastní děti se vždy staraly zástupy chův a domácích učitelů. Nebyla si jistá, jak děti zabavit, aby se jim nestýskalo a navíc aby si na pobyt u urozené babičky odnesly milé vzpomínky. Shodou okolností se ve vesnici záhadně ztratilo početné husí hejno, jež mělo všem místním rodinám zajistit vánoční hostinu. Vánoce bez husy byly nepřijatelná představa pro všechny, proto se Therese rozhodla zapojit děti do pátrání po osudu hejna. Při tom dobrodružství poznává místní lidské osudy a zvládá přitom dělat i dohazovačku, což je její celoživotní koníček. Zatímco se Therese daří úspěšně sbližovat krásnou slečnu Eugenii Fitzgibbonovou a zasmušilého samotáře lorda Christiana Longfellowa a současně zajistit dětem báječnou zábavu a dobrodružství, v pátrání po husím hejnu nedělá žádné pokroky. Vánoce se rychle blíží a málokdo věří, že se husy objeví včas, aby vesnice nepřišla o tradiční vánoční hody. Lady Therese Osbaldestoneová se na svém venkovském sídle opravdu nenudí.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Baronet

Lady Osbaldestone's Christmas Goose , 2017

Kuci12
16.01.2021 3 z 5

Trochu, jako anglický Kája Mařík a děti z Bullerbynu. Všechny postavy jsou kladné a když ne, po pár stránkách se napraví. Milé, nenáročné, ale bez překvapení.....ok jedině ty husy mě překvapily.

janasim
13.01.2021 4 z 5

Vánoční hostina lady Osbaldestoneové je milé čtení určené přesně pro čas vánoční. Pohodová, klidná romance. Hlavní zápletka a následné patrání bylo vtipné. Já jsem spokojená. Odpočinkové čtení béhem vánočních příprav.

Rodaw
07.01.2021 3 z 5

VÁNOČNÍ HOSTINA LADY OSBALDESTONEOVÉ
Hodnocení Knihánkova: 3 ⭐
Pohodové vánoční čtení... :-) Upřímně se moc těším na to, až si letos, v roce 2021, přečtu druhý díl (a třeba vyjde/vyjdou ještě i další!). Na začátku knihy je uveden poměrně dlouhý seznam obyvatelů z vesničky, kde se příběh odehrává. To mi přišlo poměrně zbytečné, ale fajn... Samotná zápletka je trošku zvláštní (a nebo minimálně morbidní :D): ztratí se hejno hus a tudíž je ohrožena večeře... v tomto byl i konec takový morbidní :/ :D. Kniha je příjemná. Hezky a plynule se čte, je napsána tak noblesně. Příběh se odehrává na začátku 19. století a to bylo rozhodně jednou z největších předností knihy, moc se mi to líbilo... vznešená doba, kdy muži byli gentlemani a ženy dámy, prostě stará doba:). Děj byl jednoduchý, předvídatelný, ale byl. Spíš než vánoční atmosférou na mě kniha dýchla atmosférou "sousedskou" (komunita malého městečka, bohatí i chudí - ale tak nějak všichni táhnou - spolu - za jeden provaz). Vánoční tématicky bych tedy klidně ještě přidala více, třeba se dočkám v dalších dílech:). Takže tedy příjemné, odpočinkové a nenáročné čtení. Bylo to fajn. Nepřekvapí, nenadchne, neurazí :).
Více na mém YouTube :-).

Medasek
07.01.2021 4 z 5

Hezká knížečka, vhodná pro navození vánoční nálady. Milá, úsměvná a jednoduchá.

eva.haf
05.01.2021 3 z 5

Nenáročné čtení s vánoční atmosférou. Čekala jsem více anglického humoru...

monika0356
01.01.2021 5 z 5

Milé!! Na Vánoce a svátky jako dělané.

pip11
23.12.2020 5 z 5

Veselý a roztomile zábavný příběh, u kterého jsem se hezky bavila. Lady Therese a její vnoučata jsou opravdu neodbytná partička :) Tento pohodový Vánoční příběh se mi moc líbil a těším se na pokračování.

wendy944
22.12.2020 5 z 5

Moc milý příběh z Vánoční tématikou má Vánoce ideální

babystar
13.12.2020 4 z 5

Příjemná historická romance z anglického venkova na začátku 19. stol. Lady Osbaldestoneová je výborná dohazovačka a bezva babička, která dovede díky ztracenému hejnu hus zajistit svým vnoučatům výbornou předvánoční zábavu. Úsměvné je, že lady O. chodí o holi, má větší vnoučata a je jí teprve 50 let. Člověk by nevěřil, že ho může tak bavit číst o hledání husího hejna a o vánočních zvycích anglických vesničanů.

SBH
13.12.2020 3 z 5

Ukázkový příklad toho, jak důležité je správné zakončení příběhu. Chtěla jsem si odpočinout nad laskavým, romantickým a vtipným příběhem s vánoční tématikou. A všeho se mi dostalo v míře vrchovaté včetně v současné době nečekané kvality textu po stránce stylistické.
Vyjmenování účinkujících postav na začátku bylo úmorné a úplně zbytečné, taky jsem je přeskočila a k žádné újmě nedošlo. (Tento postup doporučuji.)
Therese mi byla od první chvíle sympatická, její vztah k vnoučatům mě pohladil po duši, vnoučata byla fajn. Ano, Jamie projevoval na svůj věk nepravděpodobnou zralost, ale jedná se přece o fikci, ne? Odpustila jsem mu. Romantická dvojice Christian a Eugenia měli své kouzlo a fandila jsem jim. Akorát mi v tomto případě přišlo skoro zbytečné znovu omílat motiv krásky a zvířete, ale který archetypální motiv nebyl již milionkrát zpracovaný? Takže dobrá, beru.
Pátrání po husím hejnu zůstalo v pozadí, ale proč ne, šlo přece jenom o jídlo.
Ale probůh, ten konec! Tolik patosu a falešné družnosti a napravení všech hříšníků šmahem a prostě hrůza. Mám ráda šťastné konce, tady jsem ho čekala, ale z tohoto cukrkandlu mě rozbolely zuby. Proto dávám pouhé 3*, ačkoli jinak byl v daném období ten příběh dokonale šitý na míru. Škoda.

sgjoli
11.12.2020 3 z 5

Tato kniha byla velmi příjemným a odpočinkovým čtením na pár večerů.
Nečekejte určitě žádnou vysokou literaturu. Kniha si na nic velkého a vznešeného nehraje a v tom mi byla sympatická. Nenajdete tu patrně nic objevného či převratného. Nicméně pokud hledáte něco milého, u čeho vypnete a co vás vánočně naladí, tak tohle je dost fajn volba.
Hlavní hrdinka je dost zručná pletichářka a její vnoučata jí v tom ještě čile podporují. A mně to přišlo místy dost úsměvné. V tomto ohledu mi to přišlo vlastně jako dost zábavné čtení. :-)
Celkově se jedná o milé vyprávění o malé komunitě srdečných lidí, kde se každý zná s každým. A čtenář sleduje příjemnou (byť trochu jednoduchou, možná místy lehce naivní) zápletku o záchraně vánoční večeře. Výsledkem je příjemné čtení, které umí navodit příjemnou atmosféru, pěkně se čte a zabaví vás.
Byť tu máme určité náznaky milostného vzplanutí, nejedná se však o typickou přeslazenou vánoční romaťárnu plnou vánočního kýče. A v tom mi byla kniha dost sympatická. Je to spíše takový společenský román o utužování vztahů jedné komunity s dobrodružnou zápletkou.
Ale jelikož nejde o nic objevného, co by člověk měl potřebu číst opakovaně, hodnotím solidními třemi hvězdami. Na jedno přečtení to je určitě fajn volba, stojí to za to, ale není to ten typ příběhu, který by vám dlouhodobě utkvěl v paměti. Ty tři hvězdy tu jsou proto adekvátní. Kniha stojí za pozornost, pokud vás baví tento typ příběhů, ale na jedno přečtení to úplně stačí.

kolacky
03.12.2020 5 z 5

Příjemné počteníčko. Další do cynsterovské série, lady O. je kamarádka Heleny, vévodkyně ze St. Ives, která je v textu letmo zmíněna.

Pípasek
19.11.2020 5 z 5

Vtipná předvánoční oddechovka plná romantiky

Knižní střípky
07.11.2020 5 z 5

Víte, jaké mám pocity po přečtení? Že to bylo opravdu skvělé. Není to žádná klasická vánoční romance, takže se netřeba báti nějaké uvzdychané přeslazenosti, i když trocha té romantiky v knize je – lady Therese se vyžívá v roli dohazovačky a i zde dostane prostor k této své oblíbené činnosti. Jak naše lady, tak i její vnoučata a vlastně všichni obyvatelé vesnice jsou velice milé postavy, které mi přirostly k srdci a těším se na další díl. Pokud si chcete přečíst něco opravdu milého, potřebujete si odpočinout a vyčistit si hlavu, je tato kniha to pravé, a pokud ji budete číst opravdu o Vánocích, myslím si, že vše bude krásně souznit a zapadat do sebe.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

rampapa
02.11.2020 5 z 5

Konečně jsem si mohla přečíst něco i o lady Osbaldestoneové. V Cynsterech a Klubů Bastion jsem si jí velmi oblíbila. A něco se o ní víc dozvědět bylo úžasné. Příběh s jejími vnoučaty jsem si zamilovala. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další. Knížku velmi doporučuji.

Majka1979
24.10.2020 5 z 5

Autorku mám rada a aj táto jej kniha ma priam vtiahla do deja, určite som čakala pekný príbeh a taký aj bol, prichádzajúce Vianoce, malá dedinka, v ktorej každý pozná každého, výmyselné deti, milujúca babička, ktorá je tou správnou osobnosťou a do príbehu vnáša nielen určité pravidlá, ale aj svoj šarm, šikovnosť a aj tú správnu dávku vtipu a je to tá správna dohadzovačka a neodbytná osoba. Pre mňa to bolo veľmi milé čítanie, určite už teraz sa teším na ďalší príbeh od autorky :)

modranka
09.10.2020 4 z 5

Celkom príjemná zmena... Taká skutočná vianočná pohoda so všetkým čo k nej patrí. Babička, vnúčatá, vianočná atmosféra a samozrejme tam niekde na okraj romatická láska. Poviedku zlupnete za dve tri hodiny. Celkom sa teším aj na druhú časť. Tento rok už autorka napísala štvrté pokračovanie Vianočných kroník lady Osbaldestoneovej.

mysterygirl
09.10.2020

Ja ji otevrela a nebudu cist. 14 stran jmen z cele vesnice, a kniha nema ani 200 stran, tak to je nad me sily

krákorka
09.10.2020

Ještě jsem ji nečetla,ale doufám,že se mi bude líbit.