Kytice

Kytice
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455207/bmid_kytice-cjK-455207.jpg 4 9208 9208

Snad nejznámější česká sbírka balad 19. století je natolik nadčasová, že oslovuje čtenáře již neuvěřitelných 150 let. Verše plné tajemna, mystiky a poučení jdou až do hloubky české duše. Jejich aktuálnost navíc podtrhují křehké a citlivé ilustrace současné známé české malířky a grafičky Míly Fürstové, která se svým smyslem pro detail a jemnou poetikou svých děl dokonale napojila na myšlenkový proud Karla Jaromíra Erbena. V tomto díle se dva umělecké proudy stávají jedním, jedinou Kyticí.... celý text

May
05.03.2013 5 z 5

Jsem bohužel pro mě člověk, co básně nechápe a moc jim nerozumí, ale se dvěma výjimkami, miluji Shakespeara a Kytici. Ne jen že považuji přečtení Kytice za "základní" literární vzdělání, ale čte se snadno a velmi, velmi příjemně.

kolacky
03.03.2013 5 z 5

Jedna z mála knížek, které patřily do povinné četby a člověku to nevadilo.

kowalenska.m
27.02.2013 5 z 5

Chvíli jsem tuto knihu nechtěla číst, kdyždý ji znal a já částečně taky. Po shlédnutí filmu jsem se do čtení dala. Skvělá. Mám moc ráda Košily a Poklad :)

Luxiee Axony
26.02.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla už na 1. stupni základní školy celou a to vícekrát. Po shlédnutí filmu mne toto dílo zaujalo ještě víc. Úžasná kniha a úžasné filmové zpracování!

b7a7r7u7s7k7a
25.02.2013 3 z 5

Mám ráda tuto knihu. Chápu, a jsem ráda, že Erben patří mezi nejpřednostnější spisovatele, a je známý po celém světě. Kytice je krásně zveršovaný soubor balad, na kterém mi vadí, že jsou brutální a kruté. Každá báseň, byť je pohádková, líbezná, smutná apod, vždy se tam objeví jakási krvelačnost, kvůli které jsem v dětském věku, když jsem četla ponurou mateřídoušku knihu zařadila do horších. Kdyby K.J.Erben nepsal tak krvelačné balady, snad bych ho i zařadila do nejlepších spisovatelů.....

Bet
22.02.2013 5 z 5

Myslím že patří mezi naše klenoty. Svatební košili je prostě nej nejlepší :-)

kika 13
17.02.2013 4 z 5

Povinná četba,kdysi dávo,ale dobrá četba.

haWranka
16.02.2013 5 z 5

Každá z balad má něco do sebe a kdybych měla říct, kterou mám nejradši, asi bych si nevybrala. Krásná epika, dokonalý rytmus, prostě nádhera. Pan Erben si prostě uměl hrát se slovy!

Kelíns
06.02.2013 3 z 5

Upřímně se mi kniha nelíbila ani v nejmenším. Nejde jen o to jak byla morbidní, ale o samotný děj. Často byli potrestány postavy, které si to nezasloužily. A rýmy mi vůbec nepřišli hezké. Moc se omlouvám všem milovníkům Erbena, ale něco takového zkrátka není můj šálek čaje.

Posli
04.02.2013 4 z 5

Poezii moc nemusím, ale Kytice mě kupodivu bavila. Nejradši mám asi Vodníka a Polednici. Dřív jsem teda tuto knížku nemusela, protože nám ji pořád vnucovali ve škole, ale časem jsem jí sama přišla na chuť.

Enefersis
27.01.2013 5 z 5

Srdeční záležitost :) Kytici můžu vždy a všude. Nejraději mám Svatební košili.

šmudlík
24.01.2013 5 z 5

Na to, že mě poezie moc nebaví, tak Erbena mám ráda, už jen proto, že se dají dobře pochopit.

juvelinokivi
24.01.2013

Jedna z knih, které by neměli nutit číst děti na prvním stupni ZŠ: "dětská hlava bez tělíčka a tělíčko bez hlavy."

Tefnut
20.01.2013 4 z 5

Nestárnoucí básně, které jsme se tenkrát povinně učili ve škole a které i do dneška si člověk stále pamatuje. Pane Erbene byl jste vynikající básník a dnes to mohu více méně potvrdit, že se jedná o nestárnoucí klasiku pro všechny.

yank3e
13.01.2013 3 z 5

Povinná četba, ale na to, že poezii nemusím, se mi četla dobře. :)

Milada.rozkova
30.12.2012 4 z 5

Klasika, která baví a člověk je pak rád, že je v té povinné četbě.

Kate.S
28.12.2012 5 z 5

To je klasika, která se prostě musí líbit! Mě se teda líbila určitě. K básním jsem si nikdy nevytvořila cit, ale Erbenovy básně jsou hezké. Zajímavé na tom jsou trochu morbidní konce. Kytici mám moc ráda.

.Verča.
26.12.2012 3 z 5

Četla jsem to jako malá a pááni... Strašidelné a skvělé balady.

Freedyn
24.12.2012 4 z 5

Místy dosti smutné..ale to balady jsou..

12sipetr
22.12.2012 5 z 5

Kytice - sbírka balad Karla Jaromíra Erbena, jenž by každý mladý študent měl znát. Balady mající trochu hororový a fantasy nádech, obsahující mystično i poselství, nebo spíše ponaučení, a to v každé z básní. Kytice se hezky čte, alespoň mne tedy osobně čtení bavilo.