Kytice

Kytice
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391423/bmid_kytice-Az9-391423.JPG 4 9208 9208

Kytice, stěžejní dílo Karla Jaromíra Erbena, je jedinou ucelenou sbírkou básní, kterou kdy slavný spisovatel vydal. Obsahuje třináct balad velmi silně ovlivněných slovanskou lidovou slovesností.

Hancza
10.09.2011 5 z 5

Jedna z nějkrásnějších českých knih. Erbenovy balady nestrácení svoje kouzlo a tajemno :)

sarekaslukova
01.09.2011 5 z 5

Moje opravdu neoblíbenější česká básnická sbírka. Z některých balad mám vždy husí kůži, ale ne tím že bych se bála, ale protože jsou hold skvěle napsané :-).

Clash
05.08.2011 5 z 5

Klenot české literatury. Jednotlivé mrazivé balady, které vám na základní škole cpali do hlavy. Hrozba pro žáky zš, vynikající zážitek pro přemýšlivé čtenáře.

swamp
25.07.2011 5 z 5

Velice čtivá sbírka často smutných balad.

KrvMys
11.07.2011 5 z 5

Erbenova kytice je český základ každého čtivého čtenáře. Jeho balady jsou nadčasové a strhující a ani vám nepřijde divné, že je psána ve verších. Krásné příběhy, ke kterým se ráda vracím!

Jakubisko
04.07.2011 4 z 5

Vodník, Svatební košile a Zlatý kolovrat jsou snad nejhororovější příběhy, které jsem kdy měl možnost číst. Některé jiné balady ale bohužel padají do nudného průměru.

eraserhead
02.07.2011 5 z 5

Toto je mé historicky úplně první setkání s horrorovým žánrem. Obecně vzato totiž Kytice není ničím jiným, než přebásněnými lidovými strašidelnými, krvavými a brutálními příběhy.

VerčaP
27.06.2011 5 z 5

úžasná nadčasová

cotaholkacte
04.06.2011 5 z 5

Nejsen velký fanda poezie, s výjimkou právě Kytice. Hodně ráda se k ní vracím.

Meii
23.05.2011 5 z 5

naprosto dechberoucí sbírka.. ani mě tak nenadchly balady nám všem dobře známé, spíš ty méně proslavené (Vrba, Záhořovo lože, Dceřina kletba).. něco dokonalého

Kvikvinka
16.04.2011 4 z 5

Pamatuji si, jak jsme se ve škole učili zpaměti Polednici. Dodnes ty verše znám a určitě je jen tak nezapomenu. Člověku, který má vztah k literatuře (tím myslím kvalitní, opravdové), tato sbírka jistě něco dá.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Addie
01.04.2011 4 z 5

Velikán v oboru balad a jeho autorská klasika...

Kvothe
29.03.2011 5 z 5

Někomu byli jako malému čteny pohádky o Sněhurce, Popelce atd. mně byla předčítána Kytice a mé dvě nejoblíbenější pohádky byli, jsou a vždy asi budou Svatební košile a Zlatý kolovrat. Celá sbírka třinácti balad je však úžasná - má nejoblíbenější poezie, plná obrazů, příběhů, osudu....víry. Krásné dílo hodné obdivu. Mnoho lidí obdivuje Máchův Máj, ale ten se mi zdá uvzdychaný a proti kytici naivně prázdný. Nechci Máchu nijak shazovat, je také výborný básní, ale Erben zůstane navždy v mém srdci, což se Hynkovi nepodařilo. Tvé tělo, bílé, spanilé....bylo by co ty košile....

Flooper
23.03.2011 4 z 5

Poezii čtu nerad, nebaví mě, dávám přednost próze. Kytice je ovšem taková jiná poezie, dobře čtivá poezie. Bavila mě, zabavila mě a rád si jí při dlouhé chvíli ještě někdy otevřu.

zuzka.usata
13.03.2011

úžasná práce s verši četla jsem ji několikrát chvílema se mi chtělo brečet a chvílema mě mrazilo...

slavahajek
13.03.2011 5 z 5

Prostřednictvím této knihy jsem se dostal k pooezii. Je to jedna z nejkrásnějších básnických sbírek, které jsem četl, není-li nejkrásnější. Tuto knihu miluji a podle mě si zaslouží lásku všech milovníků poezie.

izabelle
11.03.2011 5 z 5

Čtu jí pravidelně od úplného maličkata. Učila jsem se pasáže a recitovala všem příbuzným. Usínala s ní pod polštářem. Prostě kniha mého dětství. Proto ze mě vyrostlo to, co jsem, nejspíš.

Rostica
11.03.2011 5 z 5

Zasáhlo mě to přesně tam, kde mělo. Skvost!

Blazitek
09.03.2011 5 z 5

Dokonalé dílo..naprosto a tak živé a procítěné do posledního verše..V mnoha ohledech až syrově zračící lidskou povahu a touhu..a zbabělost..