Kvidovy přeslechy

Kvidovy přeslechy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435048/bmid_kvidovy-preslechy-sIi-435048.jpg 5 8 6

Seznamte se s Kvidem – tenhle kalousí kluk navzdory svým dlouhým uším ne vždy správně slyší. A přestože by z něj měl vyrůst moudrý noční pták, ledacos chápe naopak. Malý kalous ušatý jménem Kvido se o mnohých slovních spojeních domnívá, že jsou podivná. Nemohl se jen přeslechnout? Jak by mu mohly hořet tváře? A proč o něm kamarádi tvrdí, že chodí spát se slepicemi? Anebo ta slova znamenají něco úplně jiného? Oblíbenou jazykovou rubriku, kterou můžete znát z časopisu Sluníčko, doprovází hravé ilustrace Báry Buchalové. Kniha je určena dětem od 4 let.... celý text

simca9342
03.04.2023 5 z 5

Tři posledně zmiňované knihy jsou dobrým rádcem jak na emoce pro lidi s PAS.
Tahle neni výjimka a vypráví o sově , která chápe většinu věcí doslova. Protože je jiný druh sovy, ostatní si mysli, že je to proto, ale jak se později přesvědčili důvod byl jinde. V krátkých kapitolách jsou dobře vysvětleny různá rčení a přísloví.

LunaL.
20.01.2023 4 z 5

Zajímavý nápad že začátku se nám příběhy malého Kvida líbily hodně, pak bohužel míň. Já bych navíc ocenila "taháky" jak jednoduše různá rčení dětem vysvětlit děti ji dostaly jako dárek, navíc s věnováním od autorky! Kniha udělala radost a určitě si místo v naší knihovně najde

Knihomolka506
21.09.2022 5 z 5

Kvído je druh malé sovy a ne úplně všemu rozumí. Ze začátku si rodina myslela, že špatně slyší jak je to u kalousů běžné, ale později pochopila , že to, co slyší jinak chápe. Tahle tenká kniha vysvětluje známá i neznámá rčení, úsloví a fráze, se kterými se běžně člověk setká. Vhodná i pro děti s PAS.

lizavett
08.02.2021

Tato roztomilá knížka hravě a jednoduchým způsobem na situacích ze života objasňuje významy různých rčení. Oficiálně je určená dětem od 4 let, ale navyklým „čtenářům“ určitě můžete předložit i dříve. Díky chytlavým, čitelným a vtipným ilustracím ji ocení i nečtenáři. Děti se nejen pobaví, ale věřím, že díky jednoduché formě, nadupanému obsahu, známým situacím a sympatickému hrdinovi se o rčeních dozvědí spoustu nového. Podrobnosti v recenzi: https://knizkyzpaloucku.blogspot.com/2021/02/recenze-klara-smolikova-kvidovy.html

muchomurka
03.08.2020 4 z 5

Dobrý nápad, hezké ilustrace. Jen některé příběhy byly jak kdyby nezakonečené, kousek jim chyběl. Celkově jsem spokojená, uvidím, co na to naše prďolka, až do knížky doroste. ;)

pige
18.06.2020 5 z 5

Zvídavá knížka pro děti.

Líbí se mi, že s knížkou mohou děti fungovat i samostatně. Nejprve si vyprávět příběhy podle nádherných ilustrací, pak se naučit frazémy našeho jazyka, ve kterém mohou být ztracené jako malý Kvido. Rovněž díky hlavní postavě vidí, že se neztrácejí samy.