Květy z půdy

Květy z půdy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1230/bmid_kvety-z-pudy-CqW-1230.jpg 4 1004 1004

Květy z půdy série

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů. Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze, a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují... 2. vydání... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Flowers in the Attic , 1979

morava
03.06.2016 5 z 5

Otresny pribeh, ale moc pekne napsany.Emoce a atmosfera skvele vykresleny.. Knihu jsem cetla rychle,.Nejdrive proto, ze jsem chtela vedet, jak to dopadne, ale od posledni tretiny i proto, abych vsechny ty bolestive zazitky z knihy mela za sebou a mohla se z celeho pribehu vzpamatovat.Urcite se chystam i na dalsi dily.

Danago
03.06.2016 5 z 5

Knížku sem přečetla, je napsaná čtivě, to autorka umí. Ale můj šálek kávy to nebyl. Místy je to zdlouhavé a skoro o ničem. Ale možná sem byla i ovlivněná tím, že už sem dost věděla o čem to bude,takže sem nebyla dost překvapená. Taky sem zvědavá jak to bude poračovat, takže si asi další díl přečtu.

olcab
25.05.2016 5 z 5

Kniha šokující, úchvatná, drsná a přitom napsaná půvabným stylem. To snad ani není možné, co si ty děti musely vytrpět. Kniha zastupuje všechny emoce. Bude mi ležet velmi dlouho v hlavě.
Tak a teď se pustím do druhého dílu.

caroline9080
28.03.2016

Strhující.....naprosto úžasná kniha. Nemůžu pochopit jak se u ní někdo může nudit. Četla jsem ji od začátku dokonce a ani jedna stránka mi nepřišla zbytečná spíš naopak. První díl je super ale ve druhém se mi hlavní postava Cathy znechutila. Vím,že je to kvůli matce,ale stejně. Vždycky mi přišla jako ta rozumnější a hlavně prozíravější,ale co se týče mužů ,jí to asi moc nešlo. Chtěla být pro muže ta jediná,ale když se pokusil o něco víc,tak se od něj odtáhla a ta její provokace mě naprosto zmátla. V druhém díle jsem si spíš oblíbila Carrie,kterou jsem ani tak moc nevnímala. Té holce,která ji šikanovala ,bych dala co proto. Každopádně doporučuji si přečíst i druhý díl !

moudivlacek
27.03.2016 5 z 5

Fantastická a zároveň krutá kniha, popis toho, jakou moc mají bohatství, a na druhé straně, co všechno dokáže lidský jedinec přežít. Po přečtení jsem se neubránila slzám. Rozhodně sáhnu po dalším díle.

David_Vesely
23.03.2016 5 z 5

No, já opravdu nevím, co říct. Knihu si určitě přečtěte a za mě 120%, prostě bomba! :-) Více na http://detektivnik.blogspot.cz/2016/03/recenze-na-knihu-kvety-z-pudy.html

Leniiis
20.03.2016 3 z 5

Knížka nebyla špatná, ale úchvatná taky ne. Nevím, co mě při čtení rušilo jestli styl psaní nebo ty krutosti, který jsou tam popisovány. Nebyla jsem do toho prostě začtená a nežrala to jako třeba žeru ostatní knížky. Ale i přesto si asi další díl přečtu, protože jsem zvědavá jak to vlastně bylo dál.

1v8na
08.03.2016 4 z 5

Spoiler - Příběh je velmi překvapivý - plný emocí, lásky, zvratů, nenávisti, touhy - ať už citové - po lásce a nebo po penězích.
Na začátku se seznamuje se šťastnou pětičlennou rodinkou, kterou drží pohromadě láska, přátelství, spokojenost a pevné rodinné pouto.
Po ztrátě hlavního živitele rodiny jde však všechno k vodě.
Corinnu jsem dost odsuzovala - do teď mi není jasné, co přesně ke svým dětem cítila, zda pro ni něco znamenaly.... Její charakter byl velmi pokřivený.
Co se týká dětí, fascinovalo mě, jak se každé popralo se vzniklou situací jiným způsobem. Popis dospívání i Cathy i Chrise byl zajímavý. Občas mi Chris připadal strašně nerozhodný. Nicméně obdivuji na druhou stranu odpovědnost obou starších sourozenců, s jakou se postavili k výchově mladších dvojčat.
už se těším, až si přečtu druhý díl.

CamilleTyler
06.03.2016 5 z 5

Po zdejších komentářích o tom, jak jste při čtení brečeli, tak jsem se docela psychicky připravovala na to, co mě čeká a kupodivu ani slza.
Příběh je smutný, dojmul mě a fandila jsem těm dětem, at utečou, ale nějak jsem to moc neprožívala.
Nemám moc, co vytknout, jenom mi přijde, jakoby se autorka nemohla shodnout na tom, jaká má být postava Christophera. Chvíli je naivní a zastává se matky, v druhé naopak projevuje odpor. Chápu, že mu to tam lezlo na mozek, ale takovou proměnlivost charakteru vidím málokde.
Líbilo se mi, jak je Cathy agresivní a bojovná povaha, ale je pravda, že dvojčata Coryho a Carrie jsem nemusela. Sice to byli děti, ale i tak to nijak neulehčovali svým starším sourozencům, kteří ač byli starší, tak taky byli ještě děti.
Chris a Cathy museli zaujmout post rodičů, učit je, koupat je, krmit je, připravovat do postele. Obdivovala jsem jejich sílu a zodpovědnost.
Kniha je poměrně čtivá, i když s trochu dětinské vyprávění, ale šlo o to dostat se do hlavy 12leté holky, takže je třeba to brát s rezervou. Někdy se to opravdu zbytečně protahovalo, ale nijak jsem to překlenula, občas něco i přeskočila.
Příběh je zajímavý hlavně tím náhledem do psychiky Cathy a Christophera, o tom, v jakých stísněných a nelehkých podmínkách musí dospívat.
Ale v první řadě je to opravdu depresivní kniha plná žalu, zklamání, bolesti, tyranie a věznění. Takže tahle kniha má hodně čím zaujmout. Kniha je psaná tak přesvědčivě, že to vypadá, jakoby to prožila sama autorka, ale asi byla jen hodně empatická osoba.

Šárka5875
06.03.2016 5 z 5

Velmi silný příběh. Chvílemi jsem opravdu nevěřila vlastním očím. Během četby se u mě prostřídaly snad všechny druhy emocí. Jedním slovem... mazec. Nepochopitelné, neuvěřitelné, otřesné. Jsem zvědavá na další díly. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

salča
25.02.2016 5 z 5

Moje první pentalogie od teto autorky.Velmi silný příběh.Četla jsem jeden díl za druhým a nešlo přestat.Později jsem si přečetla další její pentalogie a všechny jsou prostě bezvadné.Doporučuji.

martousek
19.01.2016 4 z 5

Mám celkem široký záběr knih, od klasiky, přes kriminálky, jediné čemu se vyhýbám jsou opravdové slaďárny. A i tahle kniha zapadla do mého žánru:-). Začátek byl perfektní, dlouhé věznění na půdě chvílemi trochu nudnější, ale knize to na mém hodnocení moc neubralo. Je čtivě napsaná a rozhodně se do budoucna dostanu i k jejím dalším pokračováním. Moc se na ně těším.

Nikol117
15.01.2016 5 z 5

Kniha mého dětství, člověk si u ní skvěle pobrečel. Je opravdu dokonale napsaná.

Květinka008
12.01.2016

U této knížky jsem brečela asi nepřetržitě skoro od začátku až do konce a potom byl ještě dlouhý dozvuk... Ale souhlasím, že ji člověk prostě hltá! K dalším dílům pentalogie jsem se musela trošku přinutit, jestli chci s hrdiny dál prožívat trápení, leč zvědavost mi nedala! :-)

evca7271
20.12.2015 5 z 5

Velice krasna kniha.Doporucuji

Paja85
07.12.2015 5 z 5

Ufff....tak to bylo trochu silné kafe. Přečteno za pár dní...ani jsem nemohla někdy dýchat...tak silné a hrozné některé scény byly. Opravdu neuvěřitelně čtivá kniha! Doporučuji!

Linda007
01.12.2015 4 z 5

Ze začátku poněkud zdlouhavé, ale je to velmi silný příběh. Kniha se mi moc líbila, vtáhla mě do děje a nepustila.Vyvolá to v člověku opravdu silné emoce. Knihu mohu doporučit.

mekkejla
09.11.2015 5 z 5

Dokonale napsané! Chvílemi jsem měla pocit, jako bych se sama nemohla pořádně nadechnout čerstvého vzduchu a že mi z toho všeho smutku a nekonečného zklamání pukne srdce. Konec jsem probrečela. Zkrátka je to velmi silná kniha, která rozhodně stojí za přečtení.

jaroslava1
14.10.2015 5 z 5

je to již docela dlouho, co jsem tuto sérii četla, bylo mi z toho nesmírně smutno, ale nemohla jsem se odtrhnout, nádherně, poutavě psané

crazyslunicko
14.10.2015 5 z 5

Knihu jsem četla před několika lety a nic podobného jsem od jiného autora nečetla.. Příběh dětí je opravdu krutý, silný a strašně smutný. Tato kniha není pro slabší povahy. Já sama jsem ji s pláčem pročetla až do konce.
Nejhorší je ten pocit, když víte že se inspirovala pravdivou skutečností a opravdu se to stalo.

zfilmováno americká literatura

Virginia Cleo Andrews