Květen bez šeříků: Konec 2. světové války na Sokolovsku a v jeho nejbližším okolí https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179387/bmid_kveten-bez-seriku-konec-2-svetove-v-t0Y-179387.jpg 5 8 3

Autor využil americké a německé archivní materiály, aby podal co nejpřesnější obraz konce války v tomto kraji. Stránky knihy zachycují také průběh posledních měsíců války v regionu, včetně leteckých útoků a příprav k obraně, a vrcholí posledními boji ve dnech 5. – 8. května 1945. Kniha je doplněna množstvím unikátních fotografií zachycujících atmosféru konce nejstrašnější války v dějinách a prvních dnů míru v této části dnešní České republiky.... celý text

skalas
18.08.2021

Knihu jsem koupil hned po vydání. Přišla mi skvělá a půjčil jsem jí kamarádovi. To bylo naposled, kdy jsem tu knihu viděl. Její ztrátu těžce nesu.

Pavelpi
13.04.2019 5 z 5

To se mi povedlo,že jsem tu knihu koupil a v podstatě jsem jí přečetl najednou.Kniha je psána s přehledem autora,který musel nastudovat řadu podkladů než se pustil do psaní.Mluvil jsem s jednou známou v Sokolově,která mi potvrdila,že přesně takhle to bylo.

dagmar5477
14.02.2019 5 z 5

Vynikající kniha. Skvěle zpracováno.

rok 1945 Sokolovsko konec války

2015  80%Ve stínu Krušných hor
2013  93%Květen bez šeříků: Konec 2. světové války na Sokolovsku a v jeho nejbližším okolí
2017  90%Morový rok 1938 - 1. díl - Sokolovsko
2021  98%Zločin na západě
2010  0%Historie Sokolovska

Kniha Květen bez šeříků: Konec 2. světové války na Sokolovsku a v jeho nejbližším okolí je v