Kurýr na jih / Noční let

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kurýr na jih (1929, přel. Tomáš Kybal): Román o osudu letce Bernise a ztroskotání jeho lásky ke Genevivě. Hlavní dějovou linkou románu je přerod Bernise, jeho vztah k létání a úvahy nad otázkami po smyslu lidské existence a odpovědnosti. Noční let (1931, přeložil Jiří Konůpek): Za svého bohatého života dělal Antoine de Saint-Exupéry také ředitele malého letiště. A právě odtud zřejmě pochází inspirace k románu Noční let. Příběh o muži, který prosazuje létání v noci, často bez ohledu na bezpečí pilotů, má zvláštně smutnou atmosféru. Nechybí ani vyznání lásky k létání a obdiv k práci pilotů. Tragický příběh protknutý tesknou náladou není stejně jako Kurýr na jih nebo Citadela snadným a odpočinkovým čtením třeba do vlaku. Ale jsou večery, ve kterých Saint-Exupéryho humanismus rozhodně potěší....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23082/kuryr-na-jih-nocni-let-23082.jpg 4.167
Žánr:
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , Levné knihy
Originální název:

Courrier Sud / Vol de nuit


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Kurýr na jih / Noční let

knihojed
14.10.2020

Z dvojice próz, tvořících tuto publikaci, mě určitě víc zaujala Země lidí, svou melancholií a typickou Exupéryho lidskostí.

dedecko
19.11.2019

Trochu zmatená kniha , ale dobře se čte


SSTknihy
16.01.2019

Vzpomínky na dětství, na přátelství a na první lásku, tragédie obyčejného života, nebezpečí a osamělost létání, ale i krása pouště, hluboké filozofické momenty a nakonec smíření - s tím vším přilétá noční kurýr. Obyčejné příběhy napsané s takovou poetikou a krásou, kterou dokáže svým jazykem vykreslit snad jen autor Malého prince.

CleoXandra
05.01.2019

Exupéryho myšlenkově hluboký svět si mě získal už dávno. Za všechny knížky, co jsem od něj četla, zmíním Noční let jako asi neoblíbenější věc. Hluboká člověčina s voláním po obyčejné blízkosti z toho sálá jak hřejivý ohýnek … Krása.

knedlik
13.02.2012

Teskné příběhy ze života a o životě.