Kurtovi přeskočilo

Kurtovi přeskočilo https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133699/bmid_kurtovi-preskocilo-6B3-133699.jpg 4 40 4

Kurt série

< 2. díl

Kurt má knír, multikáru zvanou ještěrka, ženu architektku, tři děti a na zahradě kostru ryby, se kterou s rodinou objel celý svět... A tentokrát má i diamant velký jak fotbalový míč. Že peníze nejsou všechno? Kurt si o tom myslí své. Bohatství mu poplete hlavu a tak začne... nakupovat, utrácet, podkuřovat, podplácet... a dokonce se rozhodne, že se stane premiérem!!! Nový díl kurtovské satirické série knížek pro celou rodinu.... celý text

Literatura světová Novely Pro děti a mládež
Vydáno: , Baobab

Kurt blir grusom , 1995

Margie94
16.08.2018 4 z 5

Další díl vyprávějící o Kurtovi a jeho rodince a opět to byla zábava do samého konce :D Tentokrát necestují s rybou kolem světa, ale příběh znovu začíná tam, v tom samém přístavu. Akorát místo obrovitánské ryby Kurt nachází zmateného a znaveného chlapíka, kterému zachrání život a který mu na oplátku daruje diamant. Kurtovi z toho ohromného bohatství hrábne a rozjíždí se kolotoč utrácení peněz za všechno možné i nemožné :)
Příběh krásně utíká, jsou k tomu doplněné skvělé a vtipné ilustrace :) Akorát si myslím, že mladší čtenáři budou mít k této knížce blíže než moje 24leté já :) Hodnotím 4*+

EmmaEmma
13.01.2018 5 z 5

"Skoro se nechce věřit, jak bohatý a hrozný může člověk být, když dostane dost velký diamant...." Modení pohádka volně navazujcí na Rybu. Bezvadný humoristický příběh ze života... Bavila jsem se o to více, že jsem četla během voleb a Kurt taky kandiduje /se sloganem Kurt je super,super, super, hej , hej hej..../,

Teesska
08.02.2014 3 z 5

Tahle knížka ve mně zanechala naprosto rozporuplné pocity.
Je nádherná svým zpracováním a za to patří nakladatelství Baobab klobouk dolů. Ilustrace jsou krásné a stylově barevné.
K obsahu knihy mám ale výhrady; možná je to mou čtenářskou náturou, ale absolutně jsem se nemohla ponořit do četby, protože jsem nebyla schopná se vžít do hlavní postavy, jež se celou dobu chovala prakticky jako záporák a ani "happyend" z Kurta zrovna uvědomělého bystrouška neudělal. No nevím, nechci prozrazovat zápletku či závěr, ale byla jsem dost zklamaná a celé čtení mi bylo spíš nepříjemné. Musela jsem se přemáhat, abych měla chuť číst dál o tom, co Kurt zase provedl, případně jak nereálně a nepochopitelně se do toho vložily jiné postavy... (Achjo. Nemám nic proti surrealismu, ale tohle byla podivná splácanina a poučení nijaké-žádné.)
Svým dětem bych knížku rozhodně nekoupila, vážně jsem na jejím obsahu neobjevila nic, co by mě nadchlo. Humor se nekonal, naopak mi to trochu připomnělo "výchovný vliv" pc her typu "střílečky".
Favorizovanou pohádkovou knížkou pro mě tak stále zůstávají Vieweghovy Pohádky pro unavené rodiče.
Hodnotím 50%, 3 hvězdičky dávám právě pro to zpracování knihy a snahu být originální.

Kaihomielisyys
26.04.2013 5 z 5

Výborná, výborná....fakt moc....viděla jsem i jako animovaný film a ten také neměl chybu.