Kudy ke hvězdám

Kudy ke hvězdám https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469460/bmid_kudy-ke-hvezdam-pMB-469460.jpeg 4 661 175

Jen lesy, hvězdy... a kluk, který jí zlomil srdce. Od loňského školního plesu se bývalí nejlepší kamarádi / teď úhlavní nepřátelé Zorie a Lennon snaží jeden druhému vyhýbat ze všech sil. Ale když se kempování s partou kamarádů tak trochu nepovede, ocitnou se uprostřed divočiny. Sami. Spolu. Co by se mohlo pokazit? Zatímco se ti dva noří hlouběji a hlouběji do severokalifornské divočiny, vyplouvají na povrch křivdy, chyby, tajemství i skrývané pocity. Kouzlo třpytivé noční oblohy a vůně lesů je silné, ale může mít tohle putování vůbec dobrý konec?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Starry Eyes , 2018

anndrra
20.09.2020 4 z 5

Zorie a Lennon mě fakt bavili. Už od jejich prvního rozhovoru člověk vnímal to jiskření, který mezi nima je, jakkoliv se ho oba nebo jen jeden z nich (to nebudu prozrazovat) snaží ignorovat. Moc se mi líbilo, jak se sbližovali, jak se zuby nehty nebránili nevyhnutelnému sblížení, ale dali věcem vlastně volný průběh.

Red-haired
20.09.2020 4 z 5

Zorie mi jako hlavní hrdinka nevadila, pokud nepočítáme její počáteční pochybný výběr přátel a snahu zalíbit se, zato Lennon je zlatíčko od začátku do konce. ❤
Moc mě bavila témata, která jsou v příběhu zakomponovaná – Zoriena astronomie, Lennonovy znalosti o plazech, divokých zvířatech a přírodě obecně a hlavně jejich společná cesta mimo civilizaci. Bouřky, lesy a dlouhé túry, to já můžu. :)
Trošku méně se mnou pohnuly rodinné trable, které Zorie řeší, a jak už jsem zmínila – falešní přátelé, ale jak to u těchto příběhů bývá, ono stejně všechno nakonec dopadne, jak má.
Hodnotím na pěkné 4*, v jisté části jsem se vůbec nemohla odtrhnout, ale nebylo tomu tak po celou knihu.

Varjohukka
09.09.2020 4 z 5

Od autorky už jsem četla jednu knihu (v angličtině), takže jsem tušila, do čeho jdu a rozhodně jsem se nezklamala. Byla to taková příjemná letní "Young Adult"- oddechovka.

EvaSupovic
06.09.2020 5 z 5

Krásná letní romance pro nenáročné.

Verunka926
05.09.2020 4 z 5

Ze začátku mě to moc nechytlo a přišlo mi to takové nudnější, ale jakmile Zorie s Lennonem odjeli campovat, začalo mě to bavit o hodně víc. Lennona jsem si opravdu oblíbila a ani Zorie mi nebyla nesympatická. Strašně moc se mi líbil ten nápad s campováním a celou knížku jsem si opravdu užívala.

Scheila
02.09.2020 4 z 5

Tento příběh byl milý. Zde se mísilo vše, co mám ráda, hvězdy, příroda, hory, dobrodružství. Nenechte se zmást, že tato kniha vypráví jen o jejich putování do civilizace. Vedlejší dějová linka se zabývá totiž tématem, o kterém se v knihách pro tuto věkovou kategorii objevuje málo, a to o nevěře.
Vše tam krásně popsáno, tak že mám pocit, že jsem tam přímo s nimi. Člověk asi od začátku hned ví jak to všechno dopadne, protože toto tu bylo už tisíckrát. Dva se milují, pak nesnášejí a pak zas milují. To není nic nového. Za to, ten popis událostí a druhé dějové linky dělá právě tuto knihu zajímavou a hezkou.
Pokud chcete lehké oddechové čtení tak rozhodně doporučuji.

rajcatko
01.09.2020 4 z 5

Mapy v knihách jsou fajn, ale tyhle jsem si skutečně se zájmem prohlížela, bavily mě. A příběh? Jasně, že je šablonovitý, ale tak krásně napsaný, že mi to vůbec nevadilo. Ten, kdo má rád takové knihy dostane přesně to, co čeká a ještě něco navíc! Takže ano, doporučuji.

KristieSpacil
31.08.2020 3 z 5

Ve spolupráci s Albatros Media.

Kudy ke hvězdám není první kniha, kterou bych od autorky četla. Před rokem jsem četla jeden z jejích románů pro dospělé, který se mi líbil, a jehož předností byl hlavně styl psaní a hlavní postavy.
Což byl přesně případ i této YA contemporary. Ta knížka je neskutečně čtivá, dialogy postav krásně odsýpají a jsou plné humoru. Ze začátku mi teda ty rozhovory zněly nepřirozeně a kýčovitě, ovšem pak se ke slovu dostal Lennon a to už byla jiná.
A právě dvojice Zorie a Lennona je to, co tu knihu táhne. Autorka se rozhodla romanci postavit v duchu "nepřátelé, co se zamilují" a to se jí vyvedlo na jedničku. To jejich vzájemné pošťuchování mě fakt bavilo, navíc se ti dva krásně doplňují.
A Zorie je tak reálná postava, tak mile nedokonalá. Dost jsem si ji oblíbila.
Plus mě nadchlo, že autorka tak otevřeně a v pozitivním duchu píše o sexu - je to zodpovědnost, ale i potěšení. A líbilo se mi, že o tom hlavní hrdinka komunikovala s rodiči.
Došlo i na nějaké to rodinné drama. A zrovna v tomhle pojetí jsem to asi viděla poprvé, tak proč by ne.
Stejně tak se mi líbilo zapojení té aktivity kempování. S tím ale bohužel souvisí i má největší výtka - trvá celou polovinu knihy, než se dostaneme k té avizované ztrátě v divočině. A ta první půlka... Je docela nudná. Až v té druhé půlce nabere příběh nějaké tempo. Bohužel.
Každopádně jestli máte rádi sladké romance, zkuste i tohle. Ono je to i něco víc než jen sladké. Sice mám v tomhle žánru větší favority, ale i tohle bylo fajn.

Libris_Na_Ex
26.08.2020 4 z 5

Na začátek bych chtěla říct, že nesouhlasím s "prohlášením", které s touto knihou putuje, a to že na ní knize není kromě vážnějšího tématu nic originálního. Já jsem do teď žádnou knihu, ve které by se campovalo nečetla. Ani o dvou lidech, mezi kterými by se dělo, to co se mezi hlavními hrdiny dělo tady (Velký experiment a následné nepřátelství). Už podle anotace jsem si to říkala a po přečtení si to myslím stále.
Jednu hvězdičku jsem ztrhla za začátek... vlastně první půlku, od které jsem čekala něco jiného než jsem dostala, takže to vlastně zkazily mé očekávání. Já čekala, že to jak se ocitnou sami v lese (což nám slibuje anotace) se začne odehrávat dřív. Skoro do půlky knihy jsem musela vytrpět "luxusní camp", který neměl s campováním nic společného a mé trampařské srdéčko dost trpělo. Plus teda Reagan a Brett, kteří byli sice dobře napsaní, ale je to ten typ postav co já nemám ráda.
No ale po začátku třetí části to začalo být opravdu skvělé a já dostala to na co jsem se těšila. I téma o rodičích a rozvodech mě bavilo a přišlo mi dobře udělané.
Takže jo, za mě supr contemporary.

petusska01
25.08.2020 5 z 5

Som príjemne prekvapená. Príbeh ma pohltil svojou atmosférou a popisom prírody, taktiež som ocenila hlbší popis hlavných postáv a ich trápenia a tým aj lepšie pochopenie celého príbehu. Celkovo oceňujem prítomnosť humoru, irónie, erotiky a lásky vo všetkých podobach, zápornej, mnou ozaj nenavidenej a nepochopenej postavy otca a príjemný koniec :)

Pedruska01
18.08.2020 5 z 5

Tahle knížka mě nalákala nejen anotací, ale i tou kouzelnou obálkou, a tak jsem se na ni moc těšila. Četlo se to neskonale dobře a rychle. Sednul mi skvěle i styl psaní. Jedná se o dokonale oddechovou, romantickou, milou a vtipnou věc, která mi úžasně padla do noty.
Hlavní hrdinku Zorii jsem si hned oblíbila. Velmi se mi líbil její charakter, vtip alias ironie a vyjadřování/přemýšlení. Byla skvělá a já pro ni nemám žádnou výtku. Užívala jsem si ji. Bavilo mě ji sledovat, jak se vypořádává a jak se chová v nenaplánovaných situacích. Jediné, co mě štvalo a mrzelo zároveň byl její otec. Jasně, ne všechno je zákonitě zalito sluncem a taky to ke každému příběhu patří, ale i tak. Ten chlap byl srab a taky hajzl, pravda. Dělal zbytečné scény především ke konci, jelikož začátek se dal chápat z mnoha důvodů. Zorie ani její máma Joy si to všechno nezasloužily. A taky, protože její rodina a i ta vzdálená - sousedi, byli hrozně fajn.
Druhý hlavní hrdina byl Lennon, kterého jsem si zamilovala už při druhém setkání. Líbil se mi, hrozně mě bavil jeho sarkasmus, to jak byl chytrý, jak se choval, jak byl ochranářský. Je tedy pravda, že mě překvapil jeho "životní" styl, to jsem vážně nečekala, jelikož se to k tomu příběhu absolutně nehodí, ale co. Nebylo to zmiňované v každém odstavci, takže mi to ve výsledku nevadilo, nějak jsem to vypustila. Ten kluk...ukradl mi srdce a já ho Zorie jako nejlepšího kamaráda/nepřítele/přítele fakt záviděla. Neměla jsem vůči němu nic, co by se mi nelíbilo - absolutně nic. Byl skvělý, až je škoda, že není skutečný.
Jako dvojice mě vážně bavila a vyvolávala ve mě jen ty dobré a pozitivní pocity, vytvářeli mi na tváři úsměv. Jejich nevinné, byť romantické chvilky mě vyloženě brali za srdce - jako správného romantika - a jejich rozepře taky. Jejich společné bytí jsem si užívala.
Co se týče příběhu - opakuji se, ale je to tak prosté a pravdivé, protože - mě hrozně bavil. Nemohla jsem se odtrhnout a prostě jsem tu knihu nechtěla pustit z ruky. Líbil se mi ten nápad s přírodou, to dobrodružství, s ničím podobným jsem se (dlouho?) nesetkala - byl to výborný nápad včetně dalších dílků, které do té skládačky dokonale zapadaly. A ta parta "kamarádů", se kterými odjeli, především Reagan a i Brett byli pěkní pitomci, jen co je pravda. To, co udělali byla prasárna a nebyla jen jedna, bohužel. Tohle se nedělá, ani ze srandy ani z největšího vzteku. Prostě ne. Ale převážně díky Lennonovi to dopadlo víc než dobře.
Takových příjemných příběhů, které jsou "jednorázové", žádné série, těch by bylo zapotřebí víc. Bylo to něco. Chytne to za srdce, je to milé a vážně kouzelné. Rozhodně musím doporučit, protože tahle kniha je opravdu výborná. Velmi doufám, že se s autorkou setkám znovu, protože mě přesvědčila, že psát umí - nápadem, stylem, postavami. Předtím jsem četla Westovku - Kluk od vedle a v mnohém (ne příběhem) mi ji připomíná - skvělým psaním, příběhy, lehkostí, milou romantikou. Takže mojí milou povinností je tohle dílo ohodnotit všemi hvězdami, ne-li něčím co by se podobalo meteorickým rojem - Perseidám. :)

anishta
17.08.2020 3 z 5

Puberťák a romantická duše ve mně by možná i prožíval krásný sen, před patnácti lety. Rodič ve mně prožívá noční můru.
Oceňuji zmínění těžkých témat, ale vyřešení a emocionální dopad? Nesouhlasím! Takhle to nefunguje.
Zorie mě štvala, její kamarádi mě s*ali.
Nevím, možná špatné rozpoložení, každopádně věřím, že u mladších ročníků si kniha povede velmi dobře.

Jirikk
14.08.2020 4 z 5

Příběh se mi velmi libil a je docela i ze života.. Oběma hlavním hrdinum jsem držel palce a hlavně se mi libilo že se píše o mladezi která si hodí batoh na záda a putují divočinou..
Uzasna obalka knihy..

MarKy95
12.08.2020 5 z 5

Pěkne, milé a oddechové čtení. A obálka nádherná. :)

zuzak82
03.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Bavilo mě knížku číst, hlavní postavy Zorie a Lennon byli zvláštní a tak trošku divní, což mě se však líbilo. Místy mě v knížce rozesmály myšlenkové pochody Zorie a její dialogy s Lennonem.
Zdálo se mi, jako by spisovatelka chtěla udělat vedlejší postavy nejednoznačné (např. kamarádku Reagan, otce Zorie) a chtěla se dotknout vážnějších témat. Avšak na mě to působilo vše povrchně a bez emocionálního dopadu.

SPOILER: Snad s výjimkou scény, kdy Lennon ve stanu vysvětluje Zorie, proč už si nezahrají poker o sušenky s jeho tátou. Ta podle mě byla nejsilnější v celé knize.
Akorát mě pak nešlo do hlavy, že to nikdo nevěděl a nerozšířilo se to po škole a městě. A už vůbec nechápu, že by to neřekl své nejlepší kamarádce a lásce. No drama se muselo nějak vytvořit, že jo....

Dlouho jsem se rozhodovala mezi 3 a 4 hvězdami, za mě je to něco mezi tím.