Kudy ke hvězdám

Kudy ke hvězdám https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469460/bmid_kudy-ke-hvezdam-pMB-469460.jpeg 4 663 663

Jen lesy, hvězdy... a kluk, který jí zlomil srdce. Od loňského školního plesu se bývalí nejlepší kamarádi / teď úhlavní nepřátelé Zorie a Lennon snaží jeden druhému vyhýbat ze všech sil. Ale když se kempování s partou kamarádů tak trochu nepovede, ocitnou se uprostřed divočiny. Sami. Spolu. Co by se mohlo pokazit? Zatímco se ti dva noří hlouběji a hlouběji do severokalifornské divočiny, vyplouvají na povrch křivdy, chyby, tajemství i skrývané pocity. Kouzlo třpytivé noční oblohy a vůně lesů je silné, ale může mít tohle putování vůbec dobrý konec?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Starry Eyes , 2018

veriszv
22.03.2021 4 z 5

Nenechte se odradit pomalejším rozjezdem. Říkala jsem si totiž, že jsem asi fakt sáhla vedle. Samé klišé, stereotyp a taky trochu nuda. Když se ale hlavní hrdinové ocitli v divočině, nemohla jsem se odtrhnout a hrozně mě to bavilo.
Když už jsem u těch hlavních hrdinů, tak ti byli skvělí. Obě hlavní postavy měly spoustu chyb a byly díky tomu pro mě opravdu uvěřitelní.
Hodně oceňuju to téma rodinných problémů, který tu knihu za mě hází o příčku výš. Dalo to knize rozměr a myslím, že to je pro spoustu lidí téma bohužel blízký a důležitý.
Je to příběh, u kterého tušíte jak skončí, ale není to jen nějaká prvoplánová romantika. Je to příběh se spoustou silných momentů, odehrávající se v super zajímavém prostředí divočiny národních parků. Skvěle jsem se u něj pobavila, odpočinula si a je to ideální příklad důvodu, proč i ve svém věku ráda občas sáhnu po young adult knize!

veriszv
22.03.2021 4 z 5

ester188
20.03.2021 5 z 5

Upřímně jsem od knihy moc neočekávala ale to jsem přehodnotila už po deseti stranách čtení. Tato kniha je velmi pěkně napsaná, čtivá a úplně vás pohltí svým obsahem. Kniha mě velmi bavila, doporučuji.

Týý1
19.03.2021 5 z 5

Nejdokonalejší knížka, na kterou jsem kdy narazila :3 Sympatické hlavní postavy, ale vedlejší mi dost lezli na nervy :D Nádherné prostředí a dokonale zakreslené mapy cest. Doporučuji přečíst ^•^

JessieEx
10.03.2021 5 z 5

Má očekávání byla naplněna až po okraj!

Jen začátek mě trošku vyděsil. Seznamování s rodinou a sousedy Zorie bylo trošku utrpení. Tolik kýče najednou už jsem dlouho neviděla. Kdo jiný by mohl vlastnit sexshop, než dvě lesbičky? A kdo jiný by mohl dělat akupunkturu, než nevlastní matka Asiatka? A proč ten nejlepší kluk pod sluncem je v běžném životě emař/ghotic nebo co a samozřejmě miluje plazy, ještěry a pavouky?

Vydržela jsem ten úvod a odměnou mi byl naprosto perfektní příběh. Jakmile jsme se dostali do divočiny, už to jelo a já jsem nemohla knihu odložit. Z divného emaře Lennona se stal dokonalý kluk do nepohody a love story mohla začít. Zorie jsem však tu nenávist vůči Lennonovi nevěřila. Takže hate-to-love bych to nenazvala, ale i tak to bylo prostě super!

Ještě lepší než romantická linka byly ovšem popisy přírody!!! Měla jsem pocit, že tam jsem celou dobu s nimi, vše jsem si živě představovala, byla to nádhera! U knihy jsem se smála i brečela, jedna scéna ve stanu mě úplně odrovnala (a není to to, co si myslíte ;))

Za mě obrovské doporučení, i když už dávno nejsem cílovka. Love story v divočině, to chcete!!!

Theliel
10.03.2021 5 z 5

Tak tohlee bylo něco úžasného, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, byla jsem schopná číst a číst do noci. :33 Ten příběh byl skvěle vymyšlený, kempovaní, divočina, hvězdy, nejlepší kamarádi, zlomené srdce a opětovná láska... Řešilo se tam spoustu problému, které se dějí v reálném světě a myslím mělo by se o tom psát. Ten děj prostě, styl psaní to bylo něco! Velice dobře se mi kniha četla a doporučuji si knihu přečíst, mé srdce zasáhla a jen tak na to nezapomenu!

LuckaH2
07.03.2021 4 z 5

Je to kniha totálně mimo to, co obvykle čtu. Ale zaujala mě krásná obálka. Cekala jsem romanťarnu, ale drama s medvedem, dobrodružství, had mě mile překvapilo. Byla to oddechovka, což jsem potřebovala. Za dva dny přečteno.

petulkapeta
21.02.2021 5 z 5

Pomalu, pomaličku se přibližuje rty a lehce se otře o ty moje. Ústa má
něžná a jednou rukou mě hladí po zádech. Roztřeseně vydechnu a on mě
konečně políbí.
Poprvé krátce.
Ucítím teplo v hrudníku.
Podruhé déle.
Spalující žár v podbřišku.
Potřetí…
A jsem ztracená.
tak tento přiběh byl skvěly..Zori jsem ze začatku moc nechapala,ale pak pri kepmopani jsem pochopila a Lennon byl skvělý kluk...další autorka co mě zaujala...

CatherineH.
20.02.2021 3 z 5

Na tuhle knihu jsem neměla nějaká velká očekávání a jsem za to ráda. Ano, originální příběh zasazen do kempování, většinou jsou takové letní příběhy zasazeny do táborů a brigád... Ano, nemluví se moc o nevěře mezi rodiči a jaký to má dopad na dítě, respektive tady na puberťáka, který se hledá v sám sobě. A do třetice... ano, Lennon a jeho mamky... tak těm nelze odolat, i když ve třetí časti mě Lennon začal štvát, jaký je to romantik... vůbec mi to nesedlo k jeho povaze. Zora mi nebyla vůbec sympatická od začátku. Jediný proč jsem vydržela u knihy tak byl Lennon a skvělý netěžkopádný styl autorky. A malý plus ještě dávat k citlivému popsání intimních scén.

DejSemTuKnihu
19.02.2021 4 z 5

Super knížka, kterou si vážně užijete. Sympatické postavy, moc pěkné místa a zápletka byla skvělá. Určitě si ji přečtěte.
4,5/5*

Sarah11
12.02.2021 4 z 5

Kudy ke hvězdám není kniha, která vám změní život. Ale rozhodně je to kniha, která vám zlepší nejeden večer (mně jen jeden, protože jsem se nemohla odtrhnout) a u které se budete hloupě usmívat. A ta obálka? To je opravdu mistrovské dílo.
Určitě nesouhlasím s názorem, že je to typické YA klišé. Ano, máme tady úmrtí v rodině, máme tu bohatou nejlepší "kamarádku" a určitě by se našlo ještě několik motivů, které se v YA contemporary často objevují, ale už jste někdy četli o hrdnice, co se zajímá o astronomii, o kempování, o expertovi na přežití v divočině a o dvou mamkách, které vlastní sexshop? Nemyslím si. A když zabředneme do těch těžších témat, nevěra mezi rodiči a rozvod mi určitě nepřijde jako motiv, který by se v podobných knihách běžně objevoval. Určitě ale považuji za důležité o těchto věcech mluvit, protože, ať chceme nebo ne, dějí se. A ne zas tak ojediněle.
Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, obzvlášť Lennona, to bylo prostě zlatíčko. Vůbec by mi nevadilo se s ním na pár dní ztratit v divočině. :-) Intimní scény byly napsané citlivě a uvěřitelně (oceňuji zmínku o ochraně), i když v jednom momentě už jsem měla pocit, že je toho trošku moc.
Jinak víceméně nemám co jiného vytknout, čtení jsem si moc užila a pokud se CooBoo rozhodne vydat i jiné knihy od autorky, rozhodně se po nich podívám.

Dearbooklife
09.02.2021 5 z 5

tohle bylo hodně skvělý. postavy mi sedly hned, samozřejmě jsem jich taky hned pár nenáviděla xd
užívala jsem si každou stránku, humor a prostředí. nádherně zpracovaná a nádherně napsaná knížka. moc doporučuji : D

Hmmmkniha
05.02.2021 5 z 5

Tato knížka je mega sladká!

Fortuna7
30.01.2021 5 z 5

Tato kniha je skvělá, vtipná a sladká. Autorka má velice čtivý styl psaní. Tèšim se na další knihy od autorky.

janakovak
20.01.2021 5 z 5

Tohle byla skvělá kniha. Doporučuji všem!

Market116
13.01.2021 5 z 5

Moc hezký příběh. Velice čtivý, vtipný, romantický a zajímavý.
Zorie byla správná...to její plánování úplně všeho, moc dobře znám...ale je pravda, že ne vždy jde vše podle našich představ...někdy to je dost frustrující a k vzteku, ale prostě nejde vše předvídat...a právě v této knize se Zoriiny plány dost sesypaly, i když nakonec to bylo to nejlepší, co se jí mohlo přihodit....protože Lennon byl bezchybný...
Musí být zvláštní myslet si, že jste do někoho zamilovaní a pak zjistit, že vaše srdce patří dávno jinému...
Celá kniha se mi moc líbila. Zase taková romantická oddechovka.

Áža707
11.01.2021 4 z 5

Příběh já psaný úžasné a díky tomu se krásně četl. Popis krajiny působí stylem, jak kdybyste se sami vydali na výlet a zkoumali tu dokonalou přírodu. Vaši představivosti ještě lépe pomůže, že kniha obsahuje celkem 4 úžasné mapy, kde je zaznamenán celý postup knihou. Ty mapy mě nadchly, studovala jsem je dlouho, prostě bomba! ❤️

Zorie i Lennon jsou velmi sympatické postavy a budete se bavit nad jejich vtípky, hlášky a sarkasmem. Tyto charaktery jsou napsany doopravdy skvěle, takže jsou spolu v naprostém souladu a sedí k sobě jako dílky puzzle.

Není to však jen o těch dvou, ale o více věcech jako je žárlivosti a falešném přátelství, penězích a jeden z hlavních motivů jsou problémy v rodině s kterými se hrdinka musí potýkat a není to zrovna nic jednoduchého, rozhodně bych se nechtěla ocitnout v podobné situaci.

U čtení jsem se i velmi pobavila, protože scénky i některé rozhovory staly za to. Kniha byla příjemně oddychová, lehce předvídatelná, ale i tak se mi velmi líbila a čtení jsem si moc užila a o tom svědčí i to, že jsem ji zvládla během jednoho večera.

⭐ 4,5/5

Knihomolka627
11.01.2021

(SPOILER) Na knížku jsem narazila celkem omilem když jsem se koukala jaké knížky bych si mohla přát k vánoců. Moc se mi ten začátek nelíbil ale jak se ocitly v lese začalo se mi to líbit čím dál víc. Reagan se chovala hrozně už od začátku. Jinak se mi kniha moc líbila a určitě si ji přečtu ještě několikrát.

hledaseniki
10.01.2021 4 z 5

Nebudu tvrdit, že jsem se nezamilovala do té obálky, a ano, někdy povrchně vybírám knihy na základě obálky. S četbou, která je určená mladším čtenářům nemám problém, i přesto, že se do jejich věkové kategorie už dávno nevejdu. Věděla jsem co přibližně od příběhu čekat a to jsem taky dostala, příběh je předvídatelný, což ale neznamená, že to je špatně, jde prostě o klasický model hate-love. Kudy ke hvězdám se přesto v mnohém liší od podobných příběhů a to především díky samotným hrdinům. Lennon a Zorie jsou celkem netypičtí teenageři, asi nejlepší označení je slovo nerd a to mě prostě baví. S Lennonem bych se klidně v divočině ztratila třeba i úmyslně. Jeho smysl pro humor mi sedl, sarkasmus mu také nebyl cizí a Zorie vcelku rozumná holka se zvláštní zálibou ve hvězdách a v plánování. Čtení jsem si užívala a za jeden den jsem měla dočteno, což přiznávám mě docela mrzelo. Jak říkám kniha neřeší žádná vážná témata, i když vážnější tvář kniha má, ale největší a nejsilnější stránkou příběhu jsou právě jeho hrdinové.

Kudík
08.01.2021 5 z 5

Příjemné čtení. Nejvíc oceňuji výlet od vodopádů (akční scény s m....) přes jeskyně až po sekvoje. Popis přírody a stanování mi připomněl i mých pár pěkných zážitků. Hlavní hrdiny, Zorie a Lennona, jsem chápala, prostě jednu nešťastnou náhodu završila jistá tragédie, a to že spolu ihned nekomunikovali, vedlo k tomu... o čem si můžete přečíst. Lennon byl neuvěřitelný a Zorie si uvědomila, kdo jsou skuteční přátelé. SPOILER: Jsem ráda za to, jak to výsledně dopadlo s Joy a díky tomu i babičkou Esther a dědou Samem. U likvidace babičky jsem fakt nemohla, ještě že tak dobře umí vařit. :)