Kudy ke hvězdám

Kudy ke hvězdám https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469460/bmid_kudy-ke-hvezdam-pMB-469460.jpeg 4 661 661

Jen lesy, hvězdy... a kluk, který jí zlomil srdce. Od loňského školního plesu se bývalí nejlepší kamarádi / teď úhlavní nepřátelé Zorie a Lennon snaží jeden druhému vyhýbat ze všech sil. Ale když se kempování s partou kamarádů tak trochu nepovede, ocitnou se uprostřed divočiny. Sami. Spolu. Co by se mohlo pokazit? Zatímco se ti dva noří hlouběji a hlouběji do severokalifornské divočiny, vyplouvají na povrch křivdy, chyby, tajemství i skrývané pocity. Kouzlo třpytivé noční oblohy a vůně lesů je silné, ale může mít tohle putování vůbec dobrý konec?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Starry Eyes , 2018

Karola050716
05.09.2021 5 z 5

boží...

anet.myblog
31.08.2021 5 z 5

Trošku jsem se knížky bála, protože jsem měla fakt vysoký očekávaní. Neviděla jsem na ni snad ani jednu negativní recenzi.
Ale je to opravdu tak skvělé, jak všichni říkají! Dokonalá romantická linka friends-to enemies-to lovers, kempování, astronomie a sympatičtí hlavní hrdinové.
Téhle knížce nemůžu nic vytknout, četla se sama a měla vážně boží atmosféru! Protředím je taky originální, nic podobného jsem ještě nečetla.
Takže pokud jste nad touhle knížkou váhali, nebo vás ostatní recenze nenalákaly dostatečně - this is your sign abyste jí dali šanci, budete to milovat! Těším se, že si dám někdy re-reading:)

Pierette
27.08.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila :)

Jessie_
18.08.2021 5 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila úplnou náhodou díky její krásné obálce a musím říct, že obsah je stejně tak skvělý! Ideální letní počtení z pera mé nové oblíbené autorky.

Siwan
16.08.2021 5 z 5

Je to moje druhá zastávka s touhle autorkou a doufám, že ne poslední. Její knihy jsou sice klasickou romantikou, ale zároveň mají něco navíc. Příběh je skvěle napsaný, charaktery postav se pomalu, ale jistě rozplétají, není třeba přehnaných erotických scén, přesto je kniha plná vzrušení a jiskření. Krásný, krásný zážitek.

nela3812
16.08.2021 5 z 5

Opět krásný odpočinkový příběh a já chápu, proč všichni autorku tolik chválí. Také tento její příběh mě opravdu dostal a jsem z něj upřímně nadšená. Krásná, pomalá romantická linka, ve které nechybělo také pár lehkých pikantností. A autorka tu prostě umí napsat dobře! Není to vulgární, ale i přesto je to vzrušující, napínavé a čtenář z toho má husinu a motýlky v břiše.

Moc se mi líbí zájmy, které obě hlavní postavy mají. Jsou originální a nevidíme je v každé knize, čehož si jako čtenář velmi cením. Tyto oddechovky mají často stejnou podstatu, proto jsou tyto detaily důležité a často obrací příběh zcela jiným směrem a odlišují se tak od těch ostatních.

Lennon se mi ze začátku příliš nezamlouval, ale jakmile se s partou vydali kempovat, byl mnohem sympatičtější. Jeho znalosti jsou přinejmenším přitažlivé, především uprostřed divočiny. Každá slečna i žena by ocenila muže, který ví jak jí chránit před útokem medvěda, uštknutím hada nebo zuřivé bouři. Po dočtení tedy vidím Lennona jako velkého sympaťáka.

Za to ze Zorie mám trochu rozporuplné pocity. Jakoby se mi v myšlenkách ztrácí za povahou a nábojem, které má Lennon. Oproti němu mi přijde moc „prostá“ a plochá. Až na pár situací mi přišlo, že z ní téměř nic nevyzařuje a za Lennonem trochu zaostává. Ale právě proto jsou tak krásný pár, no ne?

Určitě si tuto knihu přečtěte a napište mi, jak se vám líbila. A já ji přidávám na svůj seznam oddechovek hodnocených 5/5, ačkoliv mám pocit, že tyto knihy snad nelze hodnotit.

Nikychlupova
15.08.2021 5 z 5

Super dobrodruzstvi s dávkou romantiky. Po přečtení knihy mám hned chuť na dobrodruzstvi. Bacha na jídlo a medvědy:) Davam pět hvězdiček.

Luccinda
09.08.2021 5 z 5

Autorce se podařilo vykreslit pohodovou prázdninovou atmosféru, díky které jsem měla pocit, jako bych se ocitla v divočině uprostřed léta spolu s hlavními hrdiny. Zorie a Lennon byli moc dobře vykreslení, na svůj věk se chovali vcelku rozumně a oba mi byli od samého začátku sympatičtí. No a ruku v ruce se skvělými postavami jde i romantická linka, která byla jedna z nejlepších, na jakou jsem v rámci žánru narazila.

Ačkoliv je děj knížky vcelku předvídatelný, hltala jsem ho od první do poslední strany. Čtivost se příběhu nedá upřít, což je také přesně to, co od letní oddechovky očekávám. Autorka mě okamžitě vtáhla do děje a jakmile se začal jen maličko rozvíjet vztah mezi Zorie a Lennonem, už nebylo úniku. Oproti jiným young adult Kudy ke hvězdám skutečně nekončí jen u prvního polibku, ale dostane se i na pěkně žhavé scény, které ale byly moc příjemně napsané. Což je za mě rozhodně velké plus!

Knížka je nádherná nejen po obsahové, ale také po vizuální stránce. Kromě překrásné obálky najdeme uvnitř také boží ilustrace a mapky! Kudy ke hvězdám se tedy povedlo ve všech ohledech a já už se moc těším na autorčinu novinku Na jedné vlně, která nabídne zase trošku jiné prostředí.

katkavasik2908
05.08.2021 5 z 5

MOOOC se mi líbila :) autorka krásně píše a hlavní hrdinové se chovají aspoň rozumně, to mám ráda :)

KateTheBlogger
03.08.2021 4 z 5

Knížka je velmi čtivá a ačkoliv se její děj může zdát předvídatelný, stejně mě bavila. Perfektní young adult kniha na léto.

pavlusci
01.08.2021 5 z 5

Čekala jsem na ni alespoň půl roku, ale vyplatilo se to. Knížka mi nabídla přesně to, co jsem od ní čekala. Lesy, hory, turistiku a kempování. Zorie jsem měla už od začátku ráda, ale Lennon mi v něčem vadil... Což se pak během jejich výletu změnilo a moc jsme si ho oblíbila! Celý příběh se mi líbil a konec byl moc hezký.
+ Od začátku do konce byly části u kterých jsem se musela smát!
Doporučuju.

lokonla
25.07.2021 5 z 5

Knize jsem sice dala 5*, ale u sebe mám 4,75*, protože mi to ze začátku přišlo strašně předvídatelné. Nakonec to ale byl pěkně a nenásilně napsaný příběh, který nebyl pouze romantický a u kterého jsem se místy nemohla neculit. Je ale pravda, že na protagonisty jsem si zvykala docela dlouho.
No a já jdu teď balit krosnu a razím do hor, protože přesně tenhle pocit ve vás kniha zanechá.
PS: kniha je velmi čtivá a obsahuje mapky! :D

kikikrat
24.07.2021 4 z 5

4,5*/5* přečteno v rekordním čase. Byla to zábavná, čtivá a hlavně moc milá kniha. Po přečtení mam chuť jít na tůru, chtěla bych znát víc souhvězdí než jenom velký vůz a taky bych ráda zašla k vodopádům. V knize jsou i těžké témata a obraz toho, že každý se s problémem vyrovnává jinak. Hlavní postavy si oblíbíte a přenesete se s nima do krásne přírody. Skvělá kniha.

Dizzy3
22.07.2021 5 z 5

Musím rict, ze to byla skvela jednohubka! A to jsem to, ze zacatku chtela vzdat, protoze mi postavy absolutne nesedly. No.. jesteze jsem to neudelala! :) super sladarna tak akorat, zadny prehnany dramata a dvojice mela spoustu prostoru pro sebe. To ocenuji hodne, protoze mam pocit, ze ve spoustě knizek jim neni dan prostor nebo se vse semele na poslednich par strankach. Dopadlo to se vsemi presne tak jak jsem si predstavovala, takze idealni oddechovka a hlavni hrdiny jsem si nakonec zamilovala :) A co vic, mam chut jit nekam kempovat a pozorovat hvezdy!

Verča@
18.07.2021 3 z 5

Těšila jsem se na nějakou slaďárnu, po které se budu culit ještě celý den, bohužel jsem to dostala jen částečně. V knize se vyskytovalo pár scén, které podle mě do YA nepatří a autorka někdy zabíhala až moc do detailů. Možná kdybych po knize sáhla v jiné době, líbila by se mi víc. Jinak jsou zde moc nádherné popisy kalifornské divočiny, a hlavní hrdinové mají velice originální a neokoukané zájmy a koníčky. 3,5/5✨

LaDouceBrise
18.07.2021 4 z 5

Přiznám se, že knížka do mé knihovny přibyla především kvůli netypické a poutavé obálce, samotná anotace ve mně vyvolala téměř nulová očekávání. Neměla jsem ani tušení, že se mi dostane tak milého a čtivého romantického příběhu!

Už dlouho jsem ve vodách young adult nenarazila na nic, co by mě přimělo přestat je dál vytrvale brázdit s neukojenou touhou po oddechovém čtení. Kudy ke hvězdám si mě našlo v ten pravý čas a já dostala přesně to, co už se mi hezky dlouho nedařilo najít. Ideální letní příběh plný úsměvných dialogů, roztomilého kamarádského popichování, trochu toho zardělého flirtování, prošpikovaný ničím jiným než teenagerskou láskou.

Kempování v divočině a spousta turistiky, na kterou dnes již většina mladých lidí zanevřela, představovaly příjemné zpestření a ozvláštnění celého příběhu. Ilustrace v podobě obrázkových map názorně demonstrujících cesty hlavní dvojice mi dobře posloužily, abych se v jejich putování lépe zorientovala, a navíc mě jejich studování opravdu bavilo. Autorce tak prominu i těch pár neuvěřitelných setkání tváří v tvář s divokou přírodou - přece jenom, na sedmnáctiletý pár to bylo až příliš nebezpečí, které by jejich rodiče určitě nepřešli s takovou lehkostí.

Mám také několik výhrad ke konci, konkrétně k vyústění rodinné situace Zorie - osobně si nemyslím, že by nevěra v dnešní době byla zas tak výjimečným jevem, sice chápu Zoriino pobouření, ale její sobecká reakce mi přece jenom přišla hodně přemrštěná. Z pozice dcery byla její slova až příliš silná.

TO PRAVÉ PRÁZDNINOVÉ ČTENÍ PRO MLADŠÍ ROČNÍKY! :)

Adél784
16.07.2021 4 z 5

Od autorky jsem četla prvně Na jedné vlně, která se mi líbila hodně a měla jsem tedy od Kudy ke hvězdám velká očekávání, která se tedy úplně nenaplnila.
Stejně jako Na jedné vlně se jedná o milý, sladký, roztomilý a letní příběh. Zorie koníček je astronomie, což je poměrně originální v YA. Stejně tak, to, že se nám hlavní postavy tak trochu ztratí v divočině a jsou nuceni spolu strávit několik dní mimo civilizaci. Za originální také považuji mapy, které jsou v průběhu čtení příjemné, obzvlášť ta závěrečná je krásná:) V knize se řeší rodinné problémy, ale také téma například falešných přátel, a proto se nejedná jen o miloučkou přeslazenou oddechovku...

Přesto knize dávám jen 3,5/5 protože mi přišlo, že je kniha zbytečně natahovaná, hlavně ze začátku a postavy jsem si neoblíbila, tak jak v Na jedné vlně:) V rámci žánru se ale jedná o skvělou knihu, takže doporučuji například čtenářkám Kasie West:)

,, To zní rozumně. A Zorie?"
,, Ano?"
,, Nebuď přehnaně opatrná. Buď pozorná. A užij si to, jasné?"
Pečlivě přikývnu a zamířím ven."

Lea_41
14.07.2021 5 z 5

Tohle bylo boží. Četla jsem ji na skautském táboře a o to to byl lepší zážitek. Nádherně napsané, postavy byly opravdu reálné a s podobnými lidmi jsem už měla tu čest. Toto je kniha kterou budu číst každé léto minimálně dvakrát.

Babu002
06.07.2021 5 z 5

Pane jo…musím se přiznat, že mě ta kniha velice překvapila. Obě postavy mi sedly, takže jsem si celý jejich příběh užila.
Téma mi přijde originální. Opravdu jsem si čtení užila.
Velký plus má čtivost!

_Knihomolka_
04.07.2021 1 z 5

Příběh byl sice oddechový a romantický, ale také moc překombinovaný. Většinou jsem se musela ke knize i nutit, i když musím přiznat, že tam bylo pár kapitol, které mě bavily. Zkrátka četla jsem už mnohem lepší na tento způsob.