Kudy ke hvězdám

Kudy ke hvězdám https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469460/bmid_kudy-ke-hvezdam-pMB-469460.jpeg 4 663 663

Jen lesy, hvězdy... a kluk, který jí zlomil srdce. Od loňského školního plesu se bývalí nejlepší kamarádi / teď úhlavní nepřátelé Zorie a Lennon snaží jeden druhému vyhýbat ze všech sil. Ale když se kempování s partou kamarádů tak trochu nepovede, ocitnou se uprostřed divočiny. Sami. Spolu. Co by se mohlo pokazit? Zatímco se ti dva noří hlouběji a hlouběji do severokalifornské divočiny, vyplouvají na povrch křivdy, chyby, tajemství i skrývané pocity. Kouzlo třpytivé noční oblohy a vůně lesů je silné, ale může mít tohle putování vůbec dobrý konec?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Starry Eyes , 2018

PandickaAdka2
06.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Ach toto bolo proste také super :* Ďalšia z kategórie kníh pri ktorých by som sa najradšej zbalila a vydala sa po stopách hlavných hrdinov :) Lennon a Zorie boli proste skvelí a Reagan by som najradšej kopla do riti, tak jej treba že sa nedostala na olympiádu, ešte že tam bola len pol knižky :D

Ocásek
03.01.2021 5 z 5

Tahle knížka v sobě ukrývá krásnou romantickou linkou, která je kombinací hned dvou druhů - hate to love a slow burn. A to chcete číst.
Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci od první kapitoly. I Lennon mi byl velmi sympatický už od samého začátku. Jenom jejich ,,kamarádi’’ mi úplně nesedli a hlavně otec hlavní hrdinky, tak ten mě neskutečně vytáčel.
Nejvíc ze všeho se mi líbila krásně vykreslená americká příroda. Úplně jsem dostala chuť hned vyrazit kempovat do přírody.
Knížka je skvělou oddechovkou, u které si odpočinete a místy se i pobavíte. Je i krásně graficky zpracovaná a o té krásné obálce ani nemluvím. Pokud jste tuhle knížku ještě nečetli, tak děláte chybu, protože je vážně skvělá.

loty13
02.01.2021 5 z 5

Skvělá knížka. Četla si mi sama.

salča
17.12.2020 4 z 5

Romantický, místy vtipný příběh Zorie a Lennona mě velmi mile překvapil a zaujal.
Líbilo se mi putování přírodou o které jsem se ledaco dozvěděla, malované mapy, hvězdy... celkově moc pěkné čtení.

adelka7079
12.12.2020 5 z 5

Je to asi tak dvě minuty co jsem knihu dočetla a musím říct, že mě opravdu dohnala několikrát k slzám. Vztah Zorie a Lennona je tak hrozně reálně vykreslený, až mě to samotnou překvapilo. V knížce je tolik srdceryvných momentů, které vás chytí a nepustí až do konce. Scena, kdy se celá parta poháda, scéna, kdy Lennon brečí ve stanu a člověk to celé prožívá s ním...

Děkuju za další emotivní a působivou knížku z Young Adult literatury...zahřála mě u srdce!

Ella161
17.11.2020 5 z 5

To je tak milá kniha! Sice budou za chvíli Vánoce a já tady čtu letní knížku, ale vůbec mi to nevadí. I když je škoda, že jsem si jí nekoupila dřív. A proč jsem si jí nekoupila? Protože jsem se bála, že mě to prostě nebude bavit, že už jsem z takových “sladkých” příběhů vyrostla. Po přečtení jsem si uvědomila, že z nich asi nevyrostu nikdy. Autorka umí krásně psát. Všechny postavy (až na Reagan, která mě strašně iritovala) mi byly sympatický. Hlavně Lennon a jeho černý humor. Líbilo se mi, že o přírodě (divočině) věděl tolik. A ačkoliv nemám ráda tyhle průvodce a různé zajímavosti o těch místech, tady jsem si to vyloženě vychutnávala a hltala informaci za informací. Zorie mi taky byla velmi sympatická. Když jsem četla recenze a pár lidí psalo, že je štvala, tak jsem se trochu bála... ale mě ani v nejmenším neštvala. Sice byla posedlá plánováním, ale měla jsem ráda, jak používala sarkasmus. Také různé fakty o astronomii mi přišly velmi zajímavé a ani se jí nedivím, že na tom tak ujíždí. Trochu jsem nepochopila jejich dávnou rozepři a následné oddělení. Byla to kravina a každý se domníval něčeho jiného... kdyby si to vyříkali... Každopádně o to víc je jejich příběh krásnější. Pokud Vás nezaujme anotace, tak obálce určitě neodoláte. Je to příjemné letní čtení a já doufám, že autorce přeloží další knihy.

kata5210
16.11.2020 4 z 5

Skvela kniha

tereza1198
14.11.2020 4 z 5

Příběh nabitý událostmi. Láska, zrada, sekvoje, stany, hadi, sekvoje, jeskyně, kondomy, hory, údolí a další sekvoje. S hlavním hrdinou bych hned vyrazila do divočiny. Je to mistr přežití a sympaťák. Hrdinka mi kapku šla na nervy. Totální oddychovka.

Ivet1990
10.11.2020 3 z 5

Nebylo to špatný, ale na mě se děj docela táhl. Hlavní hrdinka mi moc nesedla. Za mě 2,5*

kalinkacz
01.11.2020 4 z 5

Young adult contemporary už tolik nečtu, ale v zahraničí je Jenn Bennett neustále vidět... Spousta booktuberů ji doporučuje, hltá její knihy a těší se na každou její novou... Kudy ke hvězdám jsem četla v originále, protože jsem to nemohla vydržet a po dočtení jsem byla mile překvapená, poměrně nadšená a jen jsem si říkala, jak by bylo super, kdyby knihu u nás někdo vydal... A je to tu! Doufám, že tohle není poslední kniha, která u nás od autorky vychází... Tento příběh mě totiž opravdu bavil, místy dojal a postavy byly skvělé... Opravdu autorce přeji u nás úspěch, protože v rámci svého žánru si to zaslouží... Nečekejte knihu, co vám změní život, ale knihu která bude prostě milou oddechovkou....

Damonka12
28.10.2020 5 z 5

Od knihy jsem nic neočekávala a byla jsem mile překvapena. Příběh byl dokonalý vtipný, plný tajemství a zvratů. A i když bylo od začátku jasné jak to dopadne, tak jsem byla naprosto spokojená.

Fortuna7
25.10.2020 5 z 5

Nic jsem od této knížky nečekala, ale dočkala jsem se příjemného překvapení. Doporučuji.

farys_books
21.10.2020 4 z 5

Na tuhle knížku mě nalákala hlavně obálka a téma "turistiky v lesích". Proto jsem vůbec nečekala, že se tu budou řešit nějaká vážná témata, a že jich tedy bylo! Taky to celé téma hvězd a astronomie tu bylo hezky zobrazené.
Hlavní hrdinka Zorie mi byla sympatická, líbilo se mi, že nebyla zobrazena jako dokonalá, ale že měla i své chyby a dělala chybná rozhodnutí. Co se ostatních postav týče, ty byly takové nijaké, a to včetně Lennona.
Knížka se četla velmi dobře, autorka umí dobře vyvolávat atmosféru - když Lennon vyprávěl strašidelné příběhy, tak jsem se opravdu bála, ale možná to bylo tím, že jsem většinou četla v noci potmě. Zhruba v půlce knihy na mě ale příběh začal být moc sexuální, takové věci já nemusím.
No a konec byl předvídatelný, jak se u většiny contemporary dá čekat. Přesto ale knihu hodnotím velmi kladně.

Litocha
19.10.2020 4 z 5

Tohle je prostě milá knížka. Nenašla jsem v ní sice nic třeskutě originálního (snad jen ta turistika se v knížkách moc často neobjevuje), ale postavy měly mile specifické rysy (včetně jistého podivínství) i rodinné zázemí, uvěřitelné problémy a prostě mě bavilo o nich číst. Lennon byl zlatíčko, Reagan kravka, Brett jiný kus hověziny a pro tatíka Dana vůbec nemám slov. Četlo se to hezky, občas jsem jen trošku zvedala obočí nad americkým způsobem života (třeba pití kávy čtrnáctiletou holkou). Kreslené mapky byl milý bonus (ještě bych ráda viděla Lennonovy kresbičky).

Šárušinka
15.10.2020 5 z 5

Milá příjemná young adult oddechovka, u které jsem se culila a bavila zároveň.

PerfectionistKa
12.10.2020 5 z 5

Naprosto milé, příjemné, reálné a ke všemu ještě poučné. Pořádně se začíst mi trvalo trochu déle, ale přišlo to a já si knihu nakonec upřímně užila. Hodně, fakt hodně tomu pomohly ty mapky - kdo miluje jakékoliv mapky v knihách jako já, určitě si je taky užijete. S túrami jsem na tom obdobně jako naše hlavní hrdinka, takže jsem se do ní dokázala vcítit, a nakonec, podobně jako ona, mám i já chuť nějaký kempovací výlet podniknout.
Obávala jsem se, že mě romantická zápletka až tak nechytne, jelikož jsem nějak cítila, že mi nesedne Lennon. Přišel však ten zlom, kdy se ocitli v divočině sami a zrazeni, a... díkybohu za Lennona. On je fakt zlatíčko.

A co ještě musím nakonec vypíchnout, že kromě romantiky, překrásné obálky, tipů na přežití v divočině i na výlety po krásách Ameriky, nám autorka naservírovala citlivé a nelehké téma nevěry rodičů. To já osobně v knihách vídám sporadicky až vůbec, ale určitě je důležité si říct, že se to prostě děje, že není lehké tomu čelit, a já jsem ráda, že i takové věci se v YA knihách zmiňují.

Touto knihou jsem se nedávno rozloučila s letními feel-good nenáročnými romancemi a hurá na ještě méně náročné vánoční čtení!

Ajda300
04.10.2020 4 z 5

Při čtení jsem měla pocit, jako bych četla tři naprosto rozdílné příběhy.
První o vztazích v rodině. O pevném poutu mezi nevlastní matkou a dcerou a o poněkud lhostejném otci.
Druhý příběh o dvou zamilovaných kteří ani neumí pořádně popsat, proč se rozešli a dávají svůj vztah znovu do pořádku.
Třetí o obyčejném kempování, které vyeskaluje v jeden příšerný víkend, na kterém se však dá najít i něco pěkného.

Ačkoli jsem to počítala jako plus, stejně jsem měla pocit, že je to trochu překombinované. I tak to ale určitě stojí za přečtení. Pěkné

Mimochodem... To Američani nejezdí stanovat? Podle popisu těch scén a Zoriina počínání to tak totiž vypadalo. Jinak skvělá kniha

Zvědavásinka
04.10.2020 5 z 5

Nádherná kniha o lásce a přirodě. Doporučuji!

aniger
02.10.2020 3 z 5

Když jsem si tuto knihu koupila, netušila jsem, že je spíše pro mladší generaci. A když toto pominu, tak je to moc hezký příběh, kde autorka krásně popsala prostědí, ve kterém se hlavní hrdinové nacházeli. Také konkrétní postavy byly dobře napsané. Pěkné čtení :)

Arsinoe_06
24.09.2020 5 z 5

Vubec nejsem cilovka, i presto se mi knizka libila, strasne prijemna a misty i vtipna oddechovka :) na prolozeni mezi narocnejsimi knihami ideal.