Kto je rýchlejší?

Kto je rýchlejší? https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423151/bmid_kto-je-rychlejsi-AiG-423151.jpg 5 14 5

Obrazová knižka pomocou silného a krásneho príbehu, ktorý popisuje obvyklú životnú situáciu, otvára citlivú tému sebadôvery. Dve malé osobnosti, čisté bytosti, ktorých spodobňujú v príbehu rozprávkové postavy vĺčika a orlíka, a ich životná skúsenosť. Jeden behá pre radosť, druhy je presvedčený, že je najrýchlejší. Čo sa stane, keď sa stretnú? Blesk sa túži skamarátiť ale odvážny orol Vietor o priateľstvo veľký záujem nemá. Myslí si, že je najrýchlejší a začne nepríjemne Bleska spochybňovať o tom, že je v behu dobrý, provokovať ho a vysmievať sa. Dajú si preteky, aby zistili, kto je rýchlejší. Stane sa ale niečo, čo by nikto nečakal. Vďaka výrazným, reálnym a zároveň magickým ilustráciám, knižka je vhodná aj pre malé trojročne detičky. Keďže príbeh sa zaoberá pocitmi nie sú vekove obmedzenia čitateľa. Avšak veľmi nápomocná môže byt deťom vo veku od 5 do 8 rokov, v období kedy budujú svoju osobnosť, prichádzajú do kolektívu, nadväzujú vzťahy a stretávajú sa so situáciami, v ktorých sebadôvera je základ aby ich zdravo zvládli. Súčasťou knižky sú úvahy autorky na tému sebadôvera, ktoré čerpá zo zážitkov zo života s jej dvomi deťmi a ňou pripravený okruh otázok, ktoré rodičom môžu pomôcť otvoriť úprimnú komunikáciu s dieťaťom a príležitosť vojsť do jeho sveta. Na konci knižky si dieťa po precitaní príbehu môže vymaľovať vymaľovanku namaľovať svoje vnútro. Pomocou tohto sa môže rodič pozrieť do srdiečka svojho dieťaťa o trochu hlbšie a ho ubezpečiť v tom, že je milovane a dostatočne dobre také aké je. Knižka je vytlačená na 100 percent recyklovanom papieri.... celý text

potesenicist
02.04.2024 5 z 5

Nejlepší z těch co jsme od autorky četly. Tato se mi líbila.

sheldon8410
17.01.2024

Nádherný! Půjčila jsem to dceři v knihovně, ale určitě to pořídím domů. Krásný příběh i ilustrace.

muchomurka
26.08.2022 4 z 5

Krásně zpracované téma o sebelásce a úctě. Úplně jsem to prožívala s vlčkem. Líbí se mi, že je to psané pro děti, jim blízkým jazykem, který z nich ale nedělá hlupáky. Plus dodatek pro rodiče donutí k zamyšlení, poradí. Za mě ano.

Starmoon
25.05.2022 5 z 5

Vizuálne, obsahovo i myšlienkovo krásna kniha. Pastva pre oči, potrava pre dušu. Ideálny darček pre deti, ale aj pre deti v dospelých. Kniha, ktorá hádže rukavicu nášmu perfekcionizmu a nezdravému porovnávaniu (sa). Jednoducho kniha, ktorú sa oplatí mať aj dať.

Blog_zrzky
06.03.2021

Nádherně zpracovaná kniha o emocích, která zabrnká na city především nám rodičům. Společné předčítání s dětmi může být velice přínosné, protože se dotýká těch nejcitlivějších témat. Silný příběh lehce přenositelný do lidské říše, běžné situace, úvahy k zamyšlení, magické ilustrace, to všechno dělá knihu naprosto výjimečnou.