Krysáci jsou zase spolu

Krysáci jsou zase spolu https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165838/bmid_krysaci-jsou-zase-spolu-654aa7700f49d.jpg 4 115 31

Krysáci série

< 2. díl

Daleko na Moravě, uprostřed Valašského království, na malém smetišti nedaleko Vizovic žijí dva krysáci Hubert a Hodan. Spolu se sádrovým trpaslíkem Ludvíčkem spokojeně bydlí v zásuvkách starého šicího stroje s výhledem na vysavač a všem se jim ohromně stýská Naštěstí na Edáčka je vždycky spolehnutí, a tak se vrací z Prahy na vizovické smetiště, protože domov je tam, kde jsou kamarádi. Jste zvědaví, jaká nová dobrodružství zažila čtveřice sympatických kamarádů s ježkem Pančoškou, žábou Dášou, netopýrem Floriánem nebo stonožkou Viktórií? Pak se začtěte do druhého dílu knížky, ve kterém jsou Krysáci zase spolu. Abyste všechny kamarády na vizovickém smetišti dobře našli, můžete se řídit velkou a podrobnou vloženou MAPOU!... celý text

Hebrey
10.09.2017 4 z 5

Ten večerníček vlastně ani neznám, děti chodí na televizi k babičce, ale syn dostal za úkol přes prázdniny přečíst knížku a vybral si tuto. A tak jsem se o krysácích dověděla o něco víc, než jen z překotného vyprávění svých potomků. Musím uznat, že snad konečně docela slušný večerníček, jen mi připadají některé příběhy dost podobné.

LordMikes
27.08.2017 4 z 5

Tento díl byl slabší, poněvadž už asi neví z čeho ždímat.

kuba2006
18.07.2017 5 z 5

Hodne povedená kniha.

Saša2009
15.06.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila.

Niky Coffee
15.06.2017 2 z 5

Chichi, kdyby tu někdo nenapsal, že v knížce jsou dvě krysy a potkan, tak bych si to neuvědomila O:-) Sice mě knížka donutila si najít, co znamená "ogar" a líbilo se mi v každé kapitole opakující se souvětí:".. a pustily se do raní hygieny. Vyčistili si zuby kartáčkem na ruční pohon, osprchovali se vodou z konvičky, nechali se vyhřebelcovat myčkou z kuchyňského robota a nakonec si dopřáli mydlinkovou lázeň ve staré výlevce." Příklad nejen pro děti, že si mají čistit zuby, ale i pro dospělé, protože si myslí, že potkani jsou čuňata, i když nejsou. Semtam padla pěkná věta a byl milý styl humoru, viz kartáček na ruční pohon. Líbily se mi vpisky do kroniky z každého dne, pro děti takové shrnutí ponaučení z příběhu a přišly mi vtipné poznámky na konci knihy. Shlédla jsem díky knize i jeden díl večerníčku, ale Krysáci nejsou šálkem mého čaje, bohužel. Už v první kapitole se krysák shání po pravé valašské trnkovici na lepší náladu: " Hubertovi bylo jasné, že musí Hodana rozveselit. Probudit v něm chuť do života. Hodila by se kapka pravé valašské trnkovice, která zahání smutek..." - možná nějaký moravský smysl pro humor, který jako seveřan nechápu, ale do knížky pro děti - vážně? A první ponaučení pro děti, které je i zvýrazněné v textu, že je chvályhodné podvádět a lhát, abyste někomu udělali radost: "Hubert zfalšoval pozdrav od Edy, ale proč? Aby Hodanovi udělal radost, a to je, kamarádi, chvályhodná věc."...na mě asi moc moderní, já prostě vyrůstala na Broučcích. Další kniha, která mě přesvědčila o tom, že než svým budoucím potomkům budu číst nebo jim půjčím knihu, budu jí muset sama přečíst :-/

imy.angel
06.06.2017 1 z 5

Kniha mě upoutala tím že v ní vystupují krysy a potkan, ale poté co jsem začala synovi číst, tak jsem se zhrozila.

Kniha Vaše dítě naučí lhát a ještě to považovat za ctnost! Krysáci pijí alkohol ....a co se ještě nedozvíme?Kdo tento paskvil napsal? Nemám odvahu číst dál ale zlatý Ferda mravenec- to byla pěkná kniha..ne toto!

psomil
22.09.2016 5 z 5

je to super knížka a je dobré že ještě příloha mapa.

Anaš44
02.12.2015 4 z 5

dobrá je mapa v příloze

Legáček
08.07.2015 4 z 5

Tak a, je další díl mé oblíbené knihy Krysáci,jen mě sklamala ilustrace je trošku slabší ale jinak dobrý.A zase jako u minulého dílu jsem stouhle knihou strávil hodně času a,proto zase pochvaluju Jiří Žáčka.

Vojslava
20.01.2015 5 z 5

Skvostné jako večerníček televizní i čtenářský - úplně jsem to slyšela jako čtený komentář... :-)

bookcase
25.06.2014 5 z 5

Krysáci nemají chybu!!!! Ani Ludvíček. Chtěla bych další příběhy, i přestože nejsem správná věková kategorie..ale pšššt :)