Krvavý pomaranč

Krvavý pomaranč https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400337/bmid_krvavy-pomaranc-lLQ-400337.jpg 4 165 55

Alison má všetko. Milujúceho, aj keď trochu suchopárneho manžela, rozkošnú šesťročnú dcérku a kariéru advokátky na vzostupe – práve dostala svoj prvý prípad vraždy. Lenže nič nie je také, ako to navonok vyzerá. Už len jednu noc. Potom s ním skončím. Alison priveľa pracuje, priveľa pije a zanedbáva svoju rodinu. Má vášnivý románik s kolegom, ktorého záľuba posúvať hranice je občas nad jej sily. Urobila som to. Zabila som ho. Mala by som zhniť vo väzení. Klientka jej prvého prípadu vraždy Madeleine nepopiera, že dobodala svojho manžela na smrť, a chce sa priznať. Lenže niečo na jej príbehu nesedí. Pri príprave obhajoby Alison nachádza isté paralely medzi svojím a Madeleininým životom. Záchrana tejto ženy môže byť prvým krokom k tomu, aby zachránila aj sama seba. Sledujem ťa. Viem, čo robíš. Niekto pozná jej tajomstvá. Niekto chce, aby zaplatila za všetko, čo urobila aj čo neurobila. A nemieni s tým prestať, kým Alison všetko nestratí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Blood Orange , 2019

Leena
06.04.2021 2 z 5

Čekala jsem nějaký šokující konec, ale to, jak v závěru našla manžela, bylo tak divně a zmateně napsané, jako by už autorka nevěděla, jak to ukončit.
Odesílatele sms jsem odhalila hned:-(
Žádná pecka to tedy nebyla.

KatkaHutyrová
19.02.2021 5 z 5

Za mě super počtení. Temný, znepokojivý a nevyzpytatelný thriller. V závěru je velký zvrat, který se nedá předvídat.
Podle mého názoru se nejedná o právnický thriller, jak se píše vzadu na obálce - ale to jen drobný detail. Moc mě to bavilo.

Danago
12.02.2021 5 z 5

Velice povedený thriller. Hlavní hrdinka Alison to má složité , jak doma tak v práci. Jako obhájce řeší velmi znepokojivou kauzu vraždy muže k níž se přiznala jeho žena, ale nic není jednoduché a přímočaré. Sama Alison má malou dcerku a v manželství to taky není žádná sláva. S toho všeho vyplývá celkem( na mě osobně ) dost drsný příběh. Knížku jsem zhltla na jeden zátah . Alison taky není neposkvrněná květinka, ale přesto jsem ji fandila , cítila jsem že není všechno tak jak se zdá. Závěr je překvapení.
Pro mě tato knížka byla rychlá jízda bez hluchých míst a já jsem opravdu nebyla schopná knížku ani na chvilku odložit.

soukroma
28.10.2020 3 z 5

Thriller pro ženy, nikoli soudní drámo - obhájkyně sice v prvních odstavcích příběhu obdrží případ vraždy, ale pak se 50 stran řeší jen její soukromý život (pramalá rodinná péče o domácnost a malou dceru školačku), popíjení a eskapády, než se vůbec dostane k tomu, aby se podívala, o čem vlastně případ je... Popíjení (až na plech) dnes a denně, milostné hrátky i na pracovišti, nevím, zda by to takhle mohlo chodit v britské právní firmě.
K soudu se prakticky nedostaneme, jen letem světem zmíněny desítky dalších případů v průběhu dlouhé přípravy na obhajobu (zajímavé a nepochopitlené pro mne je, že právníci střídají strany, jednou jako obžaloba, jindy obhajoba).
Hlavní je soukromá linka hlavní hrdinky, dost nechutná, se stále utahovanějšími smyčkami, ad absurdum. Debut nedebut, nelíbilo. 50%

Vladísek
27.10.2020 5 z 5

Ačkoliv jsem si knihu pořídila spíše z důvodu, že byla v akci a zaujala mě její obálka, musím přiznat, že příběh se mi libil a celkově knihu hodnotím jako velmi povedenou. Alison jsem fandila a tiše doufala, že se vzchopí a dokáže, že není vše ztraceno. Konec mě dokonale uzemnil. Takový jsem nečekala. Doporučuji.

Pajic21
26.09.2020 4 z 5

Kniha na mě zapůsobila jako velmi povedené psychologické drama. Děj měl spád, v knize nebyly zbytečné zdlouhavé pasáže a neustále docházelo k novým událostem. Z trochu jiného soudku, ale za mě příjemné a zábavné čtení.

janik6969
24.08.2020 2 z 5

trochu mě kniha zklamala, na konci jsem měla dojem, že spisovatelka měla kontrakt na jednu knihu a tak se do ní snažila vtěsnat několik příběhů najednou. Přitom kdyby se věnovala každému jednomu z nich, bohatěji ho rozvedla, pohrála si s tématem, mohlo to být uspokojivější.

Agida
14.07.2020 4 z 5

Knihu jsem si vybrala podle obálky (ta mě ihned zaujala), příběh byl zajímavý (místy tedy předvídatelný nebo spíš možná hodně podobný ostatním knihám stejného žánru), líbilo se mi prostředí z advokátní kanceláře a případ na kterých hl. hrdinka pracovala (ta mi až tak sympatická nebyla - občas bych ji s chutí propleskla)...konec jsem nečekala.....

lucakuca
29.06.2020 4 z 5

Výstavka vnitřních a vnějších démonů všech myslitelných odnoží. Hlavní hrdinka má všech 5 P – Prostě Protivná Problémová Psycho Paní. Něco takovýho jsem ještě nikdy nečetla. :-) Všichni jsou nesympatičtí, zlí, sobečtí, arogantní, zvrácení… Nebylo komu fandit, ale čtivé to bylo dost :-) :-) :-)

ArwenAragorn
09.06.2020 4 z 5

Výborný debut, přečtený skutečně na jeden zátah. Jedná se o spojení psychologického a právnického thrilleru, znepokojujícího a temného, plného zvratů. Přiznám se, že Alison mně lezla ze začátku na nervy, ale později si moje sympatie získala. A ten šokující zvrat na konci? Byla jsem z něho ještě dlouho rozhozená.
Krvavý pomeranč si nenechte ujít! Ani obálka není špatná.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Scéna je připravená, vybraný film připravený k přehrání.
A jako pomyslná tečka pomeranč položený na talíři. Vezmeš nůž. Je velmi ostrý. Má dřevěnou rukojeť a střenku z žíhané oceli. Zabodneš ji do kůry a jedeš. Půlka. Čtvrtka. Osminka. Pomeranč oloupeš. Pod slupkou je bílý. Dužina tu a tam krvácí. Spektrum západu slunce.

mirunda
13.05.2020 4 z 5

V první půlce knihy jsem byla přesvědčená o tom, že mě už nemůže nic překvapit a že mě kniha nebude moc bavit. V druhé půlce se příběh rozjel a konec mě opravdu šokoval a překvapil. Nakonec tedy zvedám i počet hvězdiček

Andlih
17.04.2020 4 z 5

Kniha se mi četla velice dobře. Je tedy pravda, že je těžké se s některou z postav identifikovat, protože mi téměř nikdo nebyl sympatický. Hlavní postava je žena se sklony k alkoholismu, která se nestará o svoji rodinu a zajímá se jen o svoji práci, ale alespoň si to uvědomuje. Její manžel je zvláštní a nějak jsem celou dobu netušil, co si o něm myslet. Milenec je arogantní blbec a z mého pohledu jsem vůbec nepochopil, proč s ním Alison zůstává (nebo spíš proč se k němu pořád vrací). Konec byl překvapivý, ale z mého pohledu celkem předvídatelný (bylo tam pár překvapivých zvratů, ale část byla odhadnutelná již dříve).

MistrCZ
09.04.2020 3 z 5

Bohužel hodně předvídatelné...

Mandlevest
06.04.2020 5 z 5

Měla to se mnou těžké tato kniha, kterou jsem si vybrala v knihovně jako adeptku do čtenářské výzvy jako knihu s obálkou, která mě nezaujala. 2x jsem si ji v knihovně prodlužovala, ale nakonec jsem byla, možná za tu tvrdohlavost , že ji nevrátím nepřečtenou, nečekaně odměněna. Výborně napsaný thriller z právnického prostředí s hrdinkou, se kterou se život příliš nemaže,ale ani ona s ním. Hrdinka je popsána docela naturalisticky, jako postava z masa a kostí, chybující, zoufající, nevěřící si, tápající, ale také milující a doufající. Téma knihy je v poslední době často zpracovávané , ale knížka mě "něčím navíc" co jsem v ní našla opravdu bavila. I přes konec "trochu za hranou", ale to je u těchto typů thrillerů normální, hodnotím na výbornou.

Anténa1991
26.02.2020 2 z 5

Knihu jsem si namátkou vypůjčila v knihovně. Zalíbila se mi obálka, anotaci jsem si přečetla jen na půl oka. Až doma v klidu jsem se podívala i sem na ne moc vysoké hodnocení, a tudíž jsem od knihy nic extra neočekávala. No, ale takhle nudnou a předvídatelnou knihu jsem teda nečekala.
Možná bych ji doporučila opravdu nenáročnému čtenáři, či jako oddechovku, u které není potřeba nijak zvlášť přemýšlet nebo dávat pozor při čtení. Neboť se v celé knize opravdu nic moc neděje..
OK, posledních asi 10 stran možná překvapí.
Tohle NE!

iveta6676
19.02.2020 5 z 5

Napínavé a čtivé

Bee240
16.02.2020 4 z 5

V tomto roce jsem se rozhodla přečíst hlavně straší knihy co mám doma v knihovně, takže jsem šla do Krvavého pomeranče. V první řadě chci říct že je to povedený thriller , děj byl napínavý a kniha mě bavila. Místy to bylo dost přitažené za vlasy. Co se týče hlavní postavy právničky Alison tak ta mi dost lezla ze začátku na nervy svým chlastáním a nevěrou. Její manžel byl ale na tom hůře ohledně sympatií i když se ze začátku projevoval jen jako věčně vynervovaný a kritický chlap. Postupem času byla kniha stále více zajímavá a postavy se vyvíjely a ukazovaly v pravém světle. Ke konci už kniha nešla odložit a bylo tam několik pro mě nečekaných zvratů. Alison už mi pak nepřišla až tak špatná a jejího manžela bych schodila pod vlak. Kniha má i právnickou zápletku, která mě velmi bavila a hodně mi připomínala život samotné hlavní představitelky. Jako celek je kniha velmi dobrá a má právoplatné místo v mé knihovně mezi ostatními thrillery.

TereVy
16.02.2020 5 z 5

Super, napínavé a překvapivé(trochu zvrácené) až do konce

jasmína
14.02.2020 3 z 5

Mám z knihy smíšené pocity, bude obsah SPOILERŮ :

Přece, i když by hlavní hrdinka věřila, že je "jen opilá ", nedokážu pobrat to, že dávala přednost ne zcela milému Patrickovi před svou dcerou.

monci6485
05.02.2020 5 z 5

Nebylo to špatné. Alison jsem chtěla několikrát nakopat prdel, to její chování bylo příšerné. Ani se nedivím, že byl manžel takový. I když konec mi vzal i iluze o něm. Nejvíce mě ale naštval případ Madeleine. Každý si má nést následky za své činy.