Krvavý pomaranč

Krvavý pomaranč https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400337/bmid_krvavy-pomaranc-lLQ-400337.jpg 4 165 55

Alison má všetko. Milujúceho, aj keď trochu suchopárneho manžela, rozkošnú šesťročnú dcérku a kariéru advokátky na vzostupe – práve dostala svoj prvý prípad vraždy. Lenže nič nie je také, ako to navonok vyzerá. Už len jednu noc. Potom s ním skončím. Alison priveľa pracuje, priveľa pije a zanedbáva svoju rodinu. Má vášnivý románik s kolegom, ktorého záľuba posúvať hranice je občas nad jej sily. Urobila som to. Zabila som ho. Mala by som zhniť vo väzení. Klientka jej prvého prípadu vraždy Madeleine nepopiera, že dobodala svojho manžela na smrť, a chce sa priznať. Lenže niečo na jej príbehu nesedí. Pri príprave obhajoby Alison nachádza isté paralely medzi svojím a Madeleininým životom. Záchrana tejto ženy môže byť prvým krokom k tomu, aby zachránila aj sama seba. Sledujem ťa. Viem, čo robíš. Niekto pozná jej tajomstvá. Niekto chce, aby zaplatila za všetko, čo urobila aj čo neurobila. A nemieni s tým prestať, kým Alison všetko nestratí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Blood Orange , 2019

Parwana
11.01.2020 2 z 5

Nádherná obálka a stručný výtah na záložce slibovaly nezapomenutelný zážitek. Bohužel se z knihy vyklubala sračka. Hlavního agresora, který zasílal své ženě, věčně přiožralé obtloustlé právničce, která zanedbává svoji dceru a je věčně navátá, jsem rozluštila velmi záhy. Čekala jsem mnohem větší drama a kvalitnější čtení než lesk a bídu londýnských obhájců a manžela psychopata, který na to dojel. Opět jsem čekala mnohem víc.

vila_z_lesa
19.12.2019 3 z 5

Začátek byl fakt nudný, nemohla jsem se zacist. Nakonec jsem ráda, že jsem vydržela, nebylo to špatný čtení.

Táňa721
11.10.2019 5 z 5

Skvělá

mysterygirl
10.10.2019 3 z 5

Všechny postavy nesympaticke,porad se tam pilo a podvadelo..
Tri hvezdy davam pouze za necekany konec

plamínek21
08.09.2019 4 z 5

Vynikající debut ! Přečteno prakticky na jeden zátah a strašně moc mě to bavilo.

DominaCZ
01.09.2019

(SPOILER) Znepokojující? Ba ne, spíš chlastavý espakapády, který mi přišly spíš jakýsi smutný a zbytečný.
SPOILERY!
Manža ovšem taky vyskakoval zbytečně a ač se chvílemi snažila, choval se jako debil a její střízlivé snahy bojkotoval tak, že bych ho nakopala hned. Jinak obdiv za to, že byly chvíle, kdy k ní byl za to všechno milý, klidný, vše snášel, mlčel a prostě...nemůžu uvěřit, že by to všechno přecházel tak s klidem. když vám baba nedorazí celou noc domů a vy ji najdete zkrvavenou a navátou zkroucenou chrápající v křesle, musí vám dojít, jak zlý to bylo. A neříkejte mi, že to nedojde i tomu děcku, který je, jak najednou zjistíme, už velký tak, že chodí do školy a je zcela rozumné, ne malé poskakující objímající nerozumné tříleťátko, jak nám bylo zprvu naznačeno.

Trošku dějová poznámka: v jednu chvíli je holka plazící se pod stolem a jako tříletej fakan vykřikuje MAMINKO, PRSTÍK MOC BOLÍ! a brečí tam, aby o stránku dál uměla psát tiskacíma písmenama a chodila do školy a byla znalkyní toho, co červenky jedí? Najednou zachraňuje situaci během rýpání kámošky a má rozumnou řeč během jejich návštěvy ?!
Jinak dobré.

Peršanka
18.07.2019 1 z 5

Nepovedený mix detektivky a vztahového románu. Spousta textu líčí naprosto banální chvíle a beze scén o sexu bych se ráda obešla.

dominika8486
12.07.2019 1 z 5

Tohle opravdu ne. Nulová akce, žádné napětí, občas až nesmyslné. Hlavně ke konci. Hlavní hrdinka na mě působila tak, že bych jí snad musela dát facku. Nakonec z toho vyvázla jako chudinka (tím nebráním chování manžela). No každý má jiný pohled.

Dresia
12.07.2019 3 z 5

Docela mě to nudilo, až závěr byl dokonalý.

AndulinaU
01.07.2019 5 z 5

Já jsem byla nadšená. Pro mě to bylo napínavé do poslední chvíle a celou dobu jsem přemýšlela, jak to dopadne nebo co se v příběhu stane dalšího. Zajímám se o trestní právo a baví mě thrillery, takže pro mě skvělá kombinace. Hlavní hrdinka není ve všech směrech ideální, což mě dost bavilo, docela změna oproti většině knih. Často jsem jí v duchu nadávala za její chování, ale rozuzlení celého příběhu mi na ní nakonec změnilo názor na pozitivní.

Petronela16
01.07.2019 3 z 5

Tak na to, ze to bola autorkina prvotina to nebolo zle.Sem tam trosku menej zaujimavy dej sa striedal zase s akcnejsim.Hlavna hrdinka mi bola spociatku nesympaticka,ale vyklula sa z nej celkom fajn postava.Pacil sa mi zaver.Je mozne ze v buducnosti si este nieco od autorky precitam./Ak napise./

zbožňuju_knihy
11.05.2019 4 z 5

Kniha mne bavila, přečetla jsem ji na jeden zátah, ale tak nějak jsem měla pocit, jako bych ji už někdy četla.
A tak tu máme jednu ženu, co to možná přehání s pitím a svým vztahem s milencem svůj život rozhodně nevylepšuje ("Slepí"), manžela, který možná není značka ideál ("V pasti lží") a závěr, který jsme údajně nečekali (třeba "Za zavřenými dveřmi")
Dávám 4*, prže to čtivé bylo i když pro mne s celkem jasným závěrem od začátku. Možná jste ale tyto knihy v knihkupectví do teď obcházeli a proto byste mohli být nadšení.

Ophelie
06.05.2019 3 z 5

Kniha mě zaujala v knihkupectví na první pohled a hodnocení na zadním přebalu knihy mě přesvědčila ke koupi a přečtení :-) Nebylo to úplně špatné, ale hlavní hrdinka Alison mi byla při čtení dost nesympatická. Právnička, která žije jen svou prací, je zahleděná především do sebe, neschopná udělat nějaké pořádné rozhodnutí... Příběh jako takový je ale celkem dobrý, konec překvapivý, ačkoli u mě se po přečtení knihy žádné "wow" nekonalo (tak jako u jiných thrillerů). Proto "jen" dvě hvězdy.

Knižní střípky
06.05.2019 5 z 5

Tak toto bylo vážně dobré. Znepokojující thriller o domácím násilí, o tom, jak zdání může klamat, jak se dá jednoduše zmanipulovat v podstatě kohokoliv. Hlavní hrdinka právnička Alison mi zpočátku nebyla vůbec sympatická. Její "dokonalý" manžílek ovšem ještě méně. Alison i přes mé počáteční nesympatie si postupem času získala mé uznání. I když opravdu sekala jednu chybu za druhou, nakonec vše dokázala vzít za spravný konec. Její obhajoba ženy obviněné z vraždy svého muže byla rovněž skvělá. Alison nedala na první dojem a dostala se k pravdě, i když byla sebevíce skrývaná. Alison pila jak duha, měla mimomanželský poměr se svým kolegou, péči o svou dceru přenechala svému manželovi, ale i přesto si mé sympatie nakonec získala. No a to finále....

Pípasek
25.04.2019 5 z 5

Cituji hodnocení jednoho z mých nejoblíbenějších spisovatelů Roberta Bryndzy : " Fantastický debut. Temný, plný zvratů. Přečetl jsem ho bez dechu a na jeden zátah". 100% souhlas, prostě paráda