Krvavé levandule

Krvavé levandule https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416104/bmid_krvave-levandule-w1z-416104.jpg 4 118 45

Jižní Francie blízké budoucnosti. Pouliční nepokoje v pobřežních městech se vymknou úřadům z rukou a přerostou v povstání. Proti džihádistům pod vedením samozvaného emíra Abdulláha bojuje směsice veteránů, partyzánů a zločinců z povolání. A armádní velitelé, vystavení těžkým rozhodnutím, čím dál méně respektují názory vzdálené Paříže…... celý text

panvlacek
18.10.2019 4 z 5

Prvotina autora co se týče krásné literatury. Plastický popis fiktivního střetu v (doufám ne) blízké budoucnosti se čte jedním dechem. Jediná vada na kráse je jistá nerozsáhlost, skoro by se dalo říci přílišná krátkost. I tak doporučuji.

janacheca
07.10.2019 4 z 5

Pana Kechlibara znám jako autora komentářů k současnému dění, jeho hlavním znakem je neprůstřelná logika a podložená data. Jako autor beletrie mě překvapil a to příjemně. Povídky jsou napsány tak, že jim čtenář věří. V zlomových chvílích se totiž lidé chovají už po staletí stejně a přesně to v Krvavých levandulích je. Nic na tom nemění doba nebo místo. Knížka je v tomto ohledu velmi pravdivá. Jinak si pochopitelně moc přeji, aby se autorova předpověď nesplnila a vše zůstalo v rovině fikce.

Lesní_chodec
01.10.2019 3 z 5

Texty pana Kechlibara mám velice rád. Když jsem zjistil, že chystá vydat svojí první beletrii, která se bude odehrávat v scenériích "občanské války" na jihu Francii, neváhal jsem a knihu si předobjednal. Kniha mě svými příběhy nezklamala, opět zde byl znát osobitý styl autora. Na druhou stranu musím upřímně dodat, že "Zapomenuté příběhy" řadím o třídu výš a proto "jen" tři hvězdy v hodnocení.

Cinik
25.09.2019 5 z 5

Sbírka drsných a dobře napsaných povídek v rámci reálných možností vývoje ve Francii. Jen jest otázkou, zda je na místě autorův optimistický výhled...

JosefW
25.09.2019 4 z 5

Desítka krátých povídek z jiného světa, který nechceme zažít a říkám si, že jej přeci ani není možné zažít. Skutečně tomu tak však je, vážně se nemůže pokazit něco v takhle velkém měřítku?
Všechny příběhy jsou rozhodně zajímavé čtení, které by klidně mohlo být delší, neboť autor má čtivý styl psaní a téma, které pro tuto knihu zvolil, by bez problému uneslo více stránek. Ze všech povídek se mi nejvíce líbila trojice Epidemie, Nákup a Poslední slovo.

„Co v tom je?“ zeptal se Modesto.
„Granáty... trocha munice... určitě bych vzal i další bednu, tam jsou noktovizory.“
„Čisticí prostředky,“ uchechtl se Bonifacio. „Ty teda máš fantazii, Peretti.“
„A nejsou to snad svého druhu čisticí prostředky?“ odpověděl mu Modesto.