Krvavé jahody

Krvavé jahody https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162634/bmid_krvave-jahody-wUA-162634.png 4 1345 362

Krutý osud mladé Češky, která prožila osmnáct let ponižování a teroru v sovětských gulazích.

Jitty82
24.04.2019 5 z 5

Neskutečně silný příběh zpracovaný na základě vyprávění paní Věry Sosnarové, která o minulosti mlčela jako hrob. Ani její manžel Václav nevěděl o 19 letech, které Věra i Naďa trpěly v gulagu. Hitlera viděla, Stalina zažila.
Vyprávění, nad kterým tuhne krev v žilách hrůzou, co je možné spáchat na nevinných lidech.
Děkuji paní Sosnarové, že našla odvahu předat své vzpomínky dalším generacím, abychom nezapomněli.

Kopretina_aku
21.04.2019 5 z 5

Velmi autenticky popsaný příběh o hrůzách stalinismu, který by měl být poselstvím pro budoucí generace. Obrovský obdiv za statečnost obou sester a údiv, jak mohly těch 19 let hrůzy přežít. O to smutnější byl jejich návrat a přijetí, jako kdyby byly vyvrhelové společnosti.

lima123
15.04.2019 5 z 5

Skutočný príbeh mladých sestier, ktoré boli s matkou odvlečené do sovietského gulagu a tam prežili takmer 20 rokov. Pútavá, poučná, miestami náročná kniha, pri ktorej si poplačete, no na záver máte dôvod na úsmev. Určite odporúčam.

Kamchaa
13.04.2019 5 z 5

Nejen v něměcku byly osudy lidí drsné a neuvěřitelné. Méně známé příběhy lidí trpících v Rusku. Doporučila bych každému, velmi silný, krásně napsaný příběh.

alexis818
12.04.2019 5 z 5

Opravdu velmi silný příběh.Když si člověk představí,že tohle je skutečné,tak na to nenacházím slov.Přežít něco tak krutého,to je až neuvěřitelné a přesto je to pravda.Hluboce se skláním před paní Sosnarovou.

Pet...a
04.04.2019 5 z 5

Velice silný příběh.

soupik2012
02.04.2019 5 z 5

K této knize jsem se dostala jenom díky čtenářské výzvě. Ale rozhodně nelituji. Něco si opravdu jenom těžko dovedu představit. Ale přestože je kniha plná hrůzy a emocí, tak je psaná tak laskavou formou, že je ta hrůza v knize snesitelná. Také pomáhá fakt, že jde o autobiografii a tak čtenář dopředu ví, že to nakonec dopadne dobře. Poslouchala jsem audioknihu a paní Hana Maciuchová, dává knize další rozměr. Čte neskutečně citlivě, poutavě a byl to opravdu nezapomenutelný zážitek. Děkuji.

bábuška
23.03.2019 5 z 5

Přestože jsem kdysi četla Soustroví Gulag, a věděla jsem. že v roce 1945 Sověti odváželi bývalé občany Ruska kteří odešli po pádu Cara z rodné Rusi, neznala jsem tak podrobný příběh, jaký nám předkládá tato kniha. Omezenost a krutost na dvou malých dívkách, to je něco neuvěřitelného ! Nevím, zda by někdo dnes dokázal přežít tak nelidské zacházení. A ani po návratu domů se lidé okolo ani sám stát nedokázal ukázat, že má také srdce. Dojemná a velice silná kniha.

qinska
16.03.2019 5 z 5

Kniha mi otevřela oči v mnoha směrech. Když jsem ji chtěla někomu vyprávět, nebo ji někomu doporučila, hodně lidí odmítlo. Ne, že by je to nezajímalo, ale nechtějí se zabývat hrůzami, které si museli lidé v gulagu prožít. Paní Věra dokonce našla v sobě sílu se ve vyprávění do svého utrpení vrátit. Zaslouží si obdiv.

gab72
15.03.2019 5 z 5

Výborná. Vše bylo asi již řečeno. Za mě, jak bylo psáno v části "Ohlasy na knihu v médiích", nejvíce mě dostal fakt s jakým úmyslem obě děvčata pozvalo JZD Nový Šaldorf zpět do vlasti. Další věc je strach, který jim bránil promluvit 30 let, co musely prožívat, když nemohly promluvit, ani vlastnímu muži, člověku v té době asi nejbližšímu.... . Neuvěřitelné. České občanství až v roce 2004 atd..... . Knihu jsem dostala jako dárek od své dcery, která byla se školou na besedě s paní Sosnarovou. Díky za takový nápad. Kéž paní Věra je dlouho zdráva.

manka323
05.03.2019 5 z 5

Ufff! Silná kniha. Ačkoli nám podobná fakta byla po celou totalitní dobu zamlčována, tak bohužel i toto se dělo.

VeruRomanská
27.02.2019 4 z 5

Hodně silný příběh sepsaný podle skutečných událostí. Obsahově není co vytknout. Jednu hvězdičku jsem ale odebrala za ne úplně vytříbený literární styl.

Romana645
24.02.2019 5 z 5

Skoda,ze se o pribehu Very a Nadi nepise a nemluvi vic. A jim podobnych osudech. Knihu se cte jednim dechem.

koudelu
17.02.2019 5 z 5

Silný příběh, nic z toho by nemělo být zapomenuto. A k tomu skvěle napsané.

Barbanka
12.02.2019 4 z 5

Velmi silný příběh z kterého člověka až mrazí. Jen mi trochu neseděl styl psaní, některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé. Každopádně mají obě sestry můj obdiv, že přesto co zažívaly, neztracely naději a víru....

allblacks
07.02.2019 5 z 5

A pak že peklo na zemi neexistuje! Myslím, že Věra, její sestra a vlastně všichni vězni si jím prošli. Paní Věra má můj hluboký obdiv, jak se s tím vším peklem poprala a zůstala optimistkou nejen, že se dostane z Ruska, ale i do další etapy jejího života. Velice smutná knížka. Nicméně děkuji z ni. Na minulost se nesmí zapomenout.

ivcapauli
05.02.2019 5 z 5

Neuvěřitelný strhující příběh dvou sester..

terinka.tp
03.02.2019 5 z 5

Děsivé. Stále mi běhá mráz po zádech z těch hrůz, kterým byli lidé neprávem vystaveni.

Beruska18
02.02.2019 5 z 5

Neskutečně silný příběh dvou sester, příběh tak neuvěřitelný, že si říkáte, že to se přeci nemohlo stát. Bohužel, stalo a paní Věra má můj velký obdiv ....

hana1984
28.01.2019 5 z 5

Jsem na tom jako ostatni. Knihu jsem musela davkovat,rozdychavat a stejne jsem ji nakonec obrecela. Pani Sosnarova bydli ve vedlejsi vesnici a velmi bych si povazovala mit knihu podepsanou. Bohuzel jsem nebyla na zadne prednasce,asi bych to neustala bez tuny kapesniku. Povinna cetba na skolach!