Temný kvítek

Temný kvítek https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449846/bmid_temny-kvitek-BFs-449846.jpg 4 107 107

Krvavá magie si vybírá svoji daň! 2. díl fantasy trilogie. Život princezny Aurélie je v troskách, stejně jako království, které chtěla zachránit. Její snoubenec zahynul na lodi, a bratr, který se měl stát v jejich zemi králem, musí čelit odporu ze strany Tribunálu. Když během korunovační noci dojde k převratu, Aurélie je nucena uprchnout. Aby zachránila sebe a svou rodinu pustí se do sebevražedného boje. Najde v nejtemnějších chvílích jiskřičku naděje? Pomůže jí láska, kterou považovala za ztracenou?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Greythorne , 2020

Duchoslp
07.12.2022 4 z 5

Druhý díl je stejně dobrý jako první. Moc se mi líbí prolínání děje a není čas si vydechnout. Parádní magická jízda.

Njangu
19.11.2022 5 z 5

Podle hodnocení vypadá tento díl, jako slabší. Za mě teda rozhodně slabší neni.
Zajímavé je, že i přes vcelku ukončený děj, začíná další díl, který navazuje novými skutečnostmi. A tak vlastně příběh pokračuje dál.
Překvapivé pojetí a hlavně díl nabitý akcí. V každé fantasy knížce je spoustu mrtvých, ale tady? Je jich mnohem víc. Takže je to docela i temnější, než jsem obvykle zvyklá.
Moc se mně tato série líbí. Tak doufám, že bude i vám.

Damonka12
08.01.2022 3 z 5

Tenhle díl byl trochu slabší než ten první, vlastně mi to přišlo skoro jako úplně jiný příběh. Což je škoda, protože špatné to nebylo, ale ztratilo to kouzlo z prvního dílu, které mě dostalo.

v.michlickova
10.11.2021 5 z 5

Druhý díl ze série Krvavý lístek byl pro mě na prvním místě při pořizování podzimních novinek tohoto roku. Tuto sérii jsem rozečetla letos na jaře, kdy jsem se dostala ke Krvavému lístku a během chvilky jsem ho přečetla. Styl autorčina psaní je mi hrozně sympatický, stránky mi ubíhaly pod rukama a i když zde narazíme na neznámý jazyk (kouzla a zaklínadla), je to tam všechno hezky přeložené. V této druhé knize mě strašně moc bavila přítomnost i jiné magie, než té krvavé, jak je tomu v prvním díle. Objevují se zde i nové postavy, většina ovšem zůstává stejná. Chování hlavní hrdinky se postupem času vyvíjí a ve všech situacích mi byla Aurélie čím dal víc sympatická. Oblíbila jsem si i jejího mladšího brášku Konráda a jejího osobního strážce Kellana.
Kdo jste četli Krvavý lístek, rozhodně neváhejte ani v případě Temného kvítku, je to opravdu skvělé, propracovanější pokračování. A vy, kdo jste tuto sérii ještě nečetli a uvažujete nad tím, neváhejte! Je to podle mě jedna z nejlepších sérii, vážně.

Sixtinka144
29.09.2021 5 z 5

Potom, jak jsem byla odvázaná z prvního dílu, jsem se bála Temného kvítku, protože jsem měla dost vysoká očekávání. Na téhle sérii je geniální to, že nemá slabá místa. Příběh je plný akce, událostí a zklamání, prostě vás nenechá vydechnout. Takže jsem četla a četla, párkrát se mi chtělo brečet, trochu jsem to mezi kapitolami musela rozdýchávat, ale pak, když jsem to dočetla, jsem byla nejvíc překvapená. Protože tahle kniha rozhodně předčila moje očekávání. Postavy měli skvělý vývoj charakteru, hlavní hrdinka mi přirostla k srdíčku, takže její občasné pošetilé chování jsem ji odpustila.Vracení se zpět vzpomínkami je moc dobrý prvek. Autorka si s námi moc ráda hraje, a to úplně zbožňuji. Upřímně, za mě je tento druhý díl ještě lepší než jednička, takže si je oba dva musíte přečíst. Prostě tohle je opravdovaná, nefalšovaná fantasy série, kterou mám tak neskutečně ráda.

Sofonisba
15.09.2021 5 z 5

Druhý díl naplnil očekávání a potvrdil kvality Krvavého lístku, což se ne vždy povede. Děj má to švih, šťávu, napětí, nečekané zvraty a Aurélii. Hlavní hrdinku, která rozhodně není dokonalá, občas věci (byť v dobrém úmyslu) zamotá či pokazí, ale má odvahu, dobré srdce plné lásky a nevyhýbá se odpovědnosti za své činy.

1259
30.08.2021 5 z 5

No jako takový závěr sem rozhodně nečekala a celkově kniha byla čtivá.

Ella161
01.08.2021 5 z 5

Konečně se mi do ruky dostal druhý díl a opět si ho nemůžu vynachválit! První díl byl tedy o něco lepší, ale fakt jen o něco. Trochu mě mrzí, že jsem si nedala rereading předešlého dílu, protože jsem už zapomněla na nějaké situace a teď jsem se musela rozvzpomínat, což netrvalo zrovna krátce. Také jsem zjistila, že jsem v prvním díle špatně pochopila konec. Na mojí obranu…ono to tam bylo strašně zamotané a tady se to alespoň pořádně vysvětlilo. Je ale fakt, že jakmile mi to došlo, tak mě to moc mrzelo a byla jsem z toho smutná (ten, kdo četl, pochopí). Každopádně i tenhle díl byl neuvěřitelně čtivý a měla jsem ho přečtený jen za pár hodin.

Objevilo se zde celkem dost nových postav. Také jich dost umřelo a některé se pak vrátily mezi živé. Musím přiznat, že celý ten příběh je zamotaný. Některé věci mi tam ze začátku nedávaly smysl a pochopila jsem je až po nějakém čase. Takže tohle není příběh na oddech, protože tady se musíte tak na 90% soustředit. Jelikož tady i drobný detail má velký význam. Někdy mě tohle na knize štvalo, ale nejspíš kvůli tomuhle jsem si tu sérii oblíbila a dovolila si říci, že je to jedna z nejlepších v tomhle žánru. No, zpátky k postavám. Aurélie byla opět skvělá. Statečná. Smířená se svým osudem. Obětavá. Milující. Ona je taková ta postava, která Vám prostě přiroste k srdci a rádi na ní budete vzpomínat. To samé platí na Zana. Sice mě trochu mrzelo (trochu víc), že tady v tom příběhu moc nebyl. Také mě mrzelo to, že se jejich cesty (Aurélie a Zenovo) rozdělily a oni se odcizili (tohle mi trochu připomínala knihu Krev&med). A ostatní postavy jako Kellan, Kornád, Onal a další, byly skvělé.

Každopádně, i když je ten svět zamotaný, tak se mi strašně líbila ta magie pomocí kvítků. Díky němu jste se mohli dostat na hranici mezi životem a smrtí. Tenhle svět byl fakt krásně a propracovaně vymyšlený. A ten konec? POTŘEBUJI NUTNĚ DALŠÍ DÍL.

dominika2585
26.07.2021 5 z 5

Povedená kniha. Jen už při čtení anotace jsem si říkala, jak mohla autorka hned začít smrtí prince Valentina, když první knihu zakončila v úplně jiném duchu. Každopádně v průběhu knihy je vše uvedeno na pravou míru. Na další díl se těším.

Alíček83
29.06.2021 4 z 5

Ze začátku mě zase chvíli trvalo než jsem se dostala do děje. Nové postavy se mi pletly. Konec byl taky pěkně zamotaný v čase. Někdy jsem se opravdu ztrácela. Ale celkově se mi to líbilo, určitě sérii dočtu.

makik111
30.03.2021 5 z 5

Nabitý příběh od začátku do konce plný akce, napětí a nečekaných zvratů. Aurelie je skvělá postava. Rozhodně se nemůžu dočkat až vyjde další díl.

secrecy
19.03.2021

Miluju tuto knihu i předchozí díl! Myslela jsem si, že mou oblíbenou o jiných dimenzích už nic nepřekoná, ale spletla jsem se. Je to nádherně promyšlené, miluju latinská zaklínadla, stále se tam něco děje, člověk se nenudí. O zvraty není nouze. Takhle si představuji správně napsanou knihu. Můj neskonalý obdiv nepatří jenom autorce, ale i překladatelce, protože překlad není jenom o překladu.

Morgaine07
13.03.2021 5 z 5

Na tuto knihu jsem se nemohla dočkat, krvavá magie si vybírá svoji daň. Kniha byla lepší než předešlá a nesmírně jsem si ji užila už se nemůžu dočkat pokračování

annes
19.02.2021 4 z 5

Pro mě bylo orozhodně těžší se trochu začíst do druhého dílu a čekala jsem které pohádkové prostředí bude inspirací... zlá čarodějnice v lese ; tři sestry "čarodějky" ; jiný odraz v zrcadle :-)
Rozhodně ale musím říct, že mi to bylo sympatické a závěr teda ale byl docela rychlý...jestli bude třetí díl (jakože si na tam nechali prostor) tak tomu už moc nefandím...ale možná budu dostatečně zvědavá :-D

Kyta
17.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Temný kvítek bych zařadila do stejné úrovně jako Krvavý lístek, možná byl Kvítek dokonce o chlup lepší.

Autorka nám připravila nové zápletky, nová tajemství, nová odhalení a nové postavy. Hodně se opírá o minulost postav (zejména tří sester a Isobel), kterou mě velmi bavilo odhalovat. Poznala jsem, že autorka si na tom dala záležet a za to ji chválím. Co ale malinko pokulhávalo, bylo to zpracování do jednoho celku. Připadalo mi to opět takové plytké a povrchní, autorka vměstnala velké množství informací a událostí do příliš málo stránek. Některé scény nebo události se mohly prodloužit (například Auréliin pobyt na Pokoře). Možná to autorka chtěla udělat svižně, ovšem za cenu nepříliš vysoké kvality - jinak mohla jít víc do hloubky, všechno pořádně vysvětlit. Takhle jsem v tom měla zmatek, protože několikrát předkládala nové informace a fakta ve velkém množství a čtenář se v tom pak ztrácel. Určitě by udělala i lépe, kdyby děj vyprávěla z více úhlů pohledu (Kellana, Konráda či Rozety). Opravdu mi to přijde škoda, protože potenciál má ta série obrovský.

Chvíli mi trvalo, než jsem se orientovala v těch ženských postavách (Ilitie, Nola, Galanta - jejich funkce, kdo co udělal, nedejbože po čí smrti rostly krvavé lístky a po kom temné kvítky...). Rozeta jako nová postava je zajímavá, má také velký potenciál, ale bohužel se s ní v knize nesetkáváme tolik, kolik bychom potřebovali. Co mě mrzelo, byla romantická linka - byla chladná, bez jiskry a popravdě v sérii ani být nemusela, protože mi akorát tak vadila (v jednu chvíli se Zan s Aurélií nesnášeli, v druhou milovali). Bylo to zkrátka neuvěřitelné a autorka by udělala lépe, kdyby dala prostor vzniku novému páru.

Aby to nevypadalo, že knihu jen haním, jdu také vyzdvihnout pár věcí, které se mi líbily. Originální mi přišla kompozice knihy - úvodní kapitoly na začátcích každé části vyprávěné z jiných pohledů. Přesně to kniha potřebovala. Chválím nápad s tajemným jezdcem, s Šedí, s Auréliinými vidinami, hledáním zvonku nebo se zabíjením dotykem. Moc mě bavily scénky z minulosti. Ten nápad se Šedí celkově dodal knize nový rozměr. Ocenila jsem také mapu Západních zemí, tedy kde se odehrával děj.

A samotný závěr bych popsala jedním slovem - epický. Na knize byl jednoznačně nejlepší (oproti tomu nápadu s vkládáním duší do mrtvých těl - to se do knihy absolutně nehodilo). Při jeho čtení mi běhal mráz po zádech, jak to všechno začalo do sebe zapadat a dávat smysl. Autorce za to tleskám, protože dlouho po čtení jsem o knize musela ještě přemýšlet.

Koncept úžasný, zpracování by mohlo být o něco lepší, ale i tak kniha stojí za přečtení. 4 hvězdičky dávám za skvělý nápad, snahu a ten konec.

andrejci
16.02.2021 4 z 5

Ten začátek byl strašně zmatený. Čekat pomalu 60 stránek na pořádné vysvětlení mě opravdu nebavilo. To tam autorka mohla trošku víc rozepsat. Líp nás uvést do děje. Zvlášť když předchozí díl skončil jinak než tenhle začal. Co mi potom ještě vadilo byl děj. Místy mi přišel strašně táhlý. Jelikož to je už nějaký pátek co jsem četla první díl tak bych uvítala sem tam nějaké informace pro obnovení paměti.
K postavám jsem si musela znovu vybudovat vztah, ale prostě to už nebylo ono tak jak v prvním dílu. Nejlepší opět byla Onal. K hlavní hrdince jsem měla sem tam nějaké výčitky.
Nejlepší byl podle mě konec. Na jednu stranu mi přišel strašně rychlý. Těch posledních pár stránek se tam mohlo líp rozepsat. Ale i tak byl napínavý a překvapivý. Autorka to všechno krásně propojila. Obzvlášť epilog.
Jelikož má být ještě 3. díl tak jsem zvědavá o čem bude a kdy u nás vyjde abych si to všechno pamatovala a zase v tom neplavala.NA jednu stranu to bylo lepší než první díl na druhou jsem byla zklamaná z toho začátku. Knížku bych hodnotila tak na 3, 5 hvězdy. Tu půl hvězdu dostává za obálku. Ta je krásně tématická.

barbb8k
11.01.2021 4 z 5

Během prvních pár stran (myslím, že to bylo sedmdesát) byl děj vážně hodně , zmatený, protože hned na začátku postava, která ještě na konci předchozího dílu žila, teď byla mrtvá (Toto není spoiler, protože to, že už není mezi živými je napsáno i v anotaci, kterou jsem před čtením knihy nečetla, což byla možná chyba... Ale spíš ne). Takže jsem byla celkově dost dezorientovaná, protože jsem nevěděla, jak, nebo proč a kdy zemřel, ale autorka nám to naštěstí po sté, možná po dvou sté straně vysvětlila. V ten moment, kdy už bylo vše řečeno, se děj začal pořádně rozjíždět. Začalo tu být více akce a já si to zamilovala.

Postavy byly až na nějaké (možná častější) výjimky úžasné.
Aurélie pro mě byla v předchozím a ve čtvrtce toho dílu takový průměr, ale na konci se něco změnilo a začala mi být opravdu moc sympatická.
Zana jsem přestala mít tolik ráda. V první části knihy se neobjevoval vůbec a později mi začal připadat dost mrzutý.

Romantickou linku mezi ** a ** fakt nemám ráda. Když jsou spolu, připadá mi, že se přetvařují a chovají se přiblbě.

S koncem si autorka prohrála, stejně jako s emocemi čtenářů. Každá stránka byla dokonale propracovaná a každý odstavec mě dokázal překvapit.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu, protože závěr se Crystal vážně povedl.

Kvůli špatnému začátku 3,5/5⭐

Tesset
11.01.2021 2 z 5

No nic moc. Jednak to bylo celkem dlouho od prvního dílu, takže jsem si už moc nepamatovala, o co šlo, a pak mi to nějak nesedlo. Přišlo mi to takové zmatené a zbytečně překombinované.

Morgaine07
05.01.2021 5 z 5

Nejlepší kniha roku 2020, opravdu jsem si tento díl zamilovala více než krvavý lístek, ale i ten miluju. Kniha mi je příjemná, hezky se čte a má famózní obálka. Hlavní hrdinka mi přijde zajímavá a i samotný děj kolem, nemůžu se dočkat na další díl

Hels-is-unicorn
09.11.2020 3 z 5

No nevím. Oproti prvnímu dílu dost slabota. Příběh v podstatě dost o ničem (byl tam vůbec nějaký?), spousta zbytečných rodinných a dějinných souvislostí, zmatek, chaos... Cestování astrálním světem Šedi mi vůbec nedávalo smysl, nepochopila jsem, jak vlastně funguje. Proč jednou bylo možné ovlivnit minulost a jindy zase ne? Navíc se mi prostě pořád hrozně pletly ty kytky. :D Doteď ani nevím, jaký je mezi krvavým a temným kvítkem rozdíl. :D
Líbil se mi odkaz na Sněhurku v samotném závěru. A cením i to, že konec byl relativně uzavřený, ale pořád ponechává prostor k domněnkám (pokud se tedy neplánuje další díl?). Edit: aha. Trilogie. Hm. Tak to teda úplně nevím. Asi bych se vůbec nezlobila, kdyby se zůstalo u duologie. O čem chce vlastně autorka ještě dál psát, když relativně všechno uzavřela?
Hodnotím jako průměr. K prvnímu dílu se někdy možná ještě vrátím, ale druhý se dalšího čtení už nejspíš nedočká.

Crystal Smith
americká