Temný kvítek

Temný kvítek https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449846/bmid_temny-kvitek-BFs-449846.jpg 4 107 24

Krvavá magie si vybírá svoji daň! 2. díl fantasy trilogie. Život princezny Aurélie je v troskách, stejně jako království, které chtěla zachránit. Její snoubenec zahynul na lodi, a bratr, který se měl stát v jejich zemi králem, musí čelit odporu ze strany Tribunálu. Když během korunovační noci dojde k převratu, Aurélie je nucena uprchnout. Aby zachránila sebe a svou rodinu pustí se do sebevražedného boje. Najde v nejtemnějších chvílích jiskřičku naděje? Pomůže jí láska, kterou považovala za ztracenou?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Greythorne , 2020

Lokina
08.11.2020 4 z 5

První díl se mi velmi líbil a nemohla jsem se dočkat, až vyjde další díl. Musím říci, že druhý díl mě bavil o něco méně než jednička, ale pořád se jedná o velmi povedené čtení.
Někdy mě Aurélie se svým spasitelským komplexem už otravovala a některé kapitoly, kde se moc neřešila hlavní zápletka, mohly být kratší. Kniha by mohla být i lepší, kdyby byla vyprávěna z pohledu více postav, hlavně Zana a Kellena. Postava Rozety byla zajímavá, nápadité bylo i prostředí a její život. Kniha má moje sympatie i za krásnou mapu.
Konec byl hodně podobný, co známe z filmů nebo jiných knih. Ale mě to přišlo záživnější, překvapující a poutavé.
Poslední kapitola příjemně navnadila na další díl.

zinon
07.11.2020 3 z 5

Knížka není vůbec špatná. Celý děj je vymyšlený vážně moc dobře. Navíc je kniha čtivá. Proč tedy jen tak nízké hodnocení? Protože na mě je až moc stručná. Některým lidem to vyhovuje, ale já mám raději větší bichličky s více stránkami, které dovolí jít autorovi více do hloubky. Škoda, že to není případ této autorky, protože si myslím, že tento svět a postavy by si to určitě zasloužily.

wezz
15.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Ne že by se mi jednička nelíbila, ale byla v podstatě ukončená. Dvojka je dobrá, přečteno za odpoledne. Koncová část mi ale velmi připomínala Vězně z Azkabanu s tím cestováním v Šedi. Je zde i pár frází které se mi líbily. Jen si říkám, o čem bude další díl..

Skippka
10.10.2020 5 z 5

Anotace mě prvotně odradila, ale jsem zvědavá a knihu přečetla :-) Pěkně navazovala na první díl, byla akční, moc se mi líbila, teď jen to čekání na závěrečný díl :-)

Crystal Smith
americká