Podlý král

Podlý král https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413577/bmid_podly-kral-x4u-413577.jpg 4 1405 231

První lekce zní: zatvrď se. Poté co vyšlo najevo, že Doubek je ve skutečnosti dědicem vílího trůnu, musí Jude svému bratříčkovi zajistit bezpečí. A právě jen kvůli tomu k sobě připoutala podlého prince – teď už krále – Cardana a stala se šedou eminencí tahající za nitky celé říše. I kdyby se Cardan nechal snadno ovládat, bylo by pro ni těžké stále proplouvat bouřlivými vodami proměnlivé politiky a spojenectví vílího království. Král ale navíc dělá všechno, co je v jeho silách, aby ji ponížil a zesměšnil, ačkoli je lidskou dívkou stále fascinovanější. Když začne být jasné, že se Jude někdo v jejím bezprostředním okolí chystá zradit, ohrozit její život a životy všech, které miluje, musí smrtelnice odhalit, kdo jí jde po krku. Dokáže se navíc vyrovnat s komplikovanými city, které chová ke Cardanovi?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Wicked King , 2019

sArKa236
28.02.2021 4 z 5

Mnohem lepší než první díl. Knížku jsem si užila, děj i zápletka mi přišly mnohem zajímavější, a dokonce jsem se víc sžila s hlavními postavami.

tessiesulcova
15.02.2021 5 z 5

Druhý díl jsem přečetla snad bez nadechnutí! Miluji tento svět a miluju bad boye Cardana, prostě je to jedna z nejlepších postav, které ve světě knih jsou.
Doporučuji knihu všema deseti jako třetí a první díl. U milovníku Fantasy či Young adult nesmí chybět v knihovně.
Kniha se mi četla krásně a nemusela jsem se do ní nutit jako do první poloviny prvního dílu.
Konec jsem nebyla schopná rozdýchat, prostě super. Nečekala jsem to a ostatní čtenáři to též potvrdí.

5 hvězdiček je pro tuto sérii málo!

veia
15.02.2021 4 z 5

Podlý král mě teda příjemně překvapil. Zatímco první díl mě moc nebavil a nesedl mi, tenhle jsem přečetla velmi rychle a čtení mě neustále bavilo :) Ačkoliv si pořád stojím za tím, že romantická linka v této sérii je dost zvláštní a nadhodnocená, tak postavy sami o sobě mi už nepřišly nesympatické či nezajímavé (s čímž jsem měla problém v prvním díle), ale už podle mě měly nějakou osobnost. Ve druhém díle už si to prostě všechno tak nějak sedlo a začalo se to hezky rozjíždět, takže knížku hodnotím kladně. Zejména oceňuji konec, který mě teda hodně překvapil a rozhodně mě nalákal na poslední díl :)

Verunka926
04.02.2021 4 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Pořád si stojím za tím, že série Krutý princ se nezařadí mezi mé nejoblíbenější série, ale musím uznat, že Podlý král mě opravdu bavil a moc se těším na poslední díl.

izfnp
01.02.2021 4 z 5

Pokračovanie sa mi veľmi páčilo. Zmenila sa dynamika medzi postavami, takže i tento diel mal v sebe energiu niečoho nového. Páči sa mi, že autorka svojmu svetu vdýchla punc krutosti, pri čom ale čitateľ chápe, že ide o prirodzenú súčasť daného sveta, ktorá ovplyvnila i to, ako sa postavy chovajú a ako rozmýšľajú. Tým, že divák chápe, že svet, v ktorom sa príbeh odohráva, funguje inak, chovanie postáv nevyznieva až tak kruto či absurdne a o to zaujímavejšie je sledovať príbeh smrteľníčky, ktorá by do daného sveta nemala zapadať, a pritom je v ňom tak dobrá.

Bavilo ma sledovať, kde sú hranice sveta a jeho postáv, bavilo ma odhadovať, z ktorého smeru príde zrada, bavil ma romantický príbeh dvoch hrdinov nezvyknutých na lásku, bavilo ma, ako hrdinka dospievala. Knižka, ktorú je ťažké odložiť a u ktorej zamrzí, že končí tak rýchlo.

houdkic
30.01.2021 4 z 5

Druhy dil ode me dostava o hvezdicku vic nez pilotni, jelikoz byl o dost lepsi. Stale to nebyl takovy zazrak, jaky jsem dle reakci cekala, ale cetlo se to mnohem rychleji. Zacatek me sice opet nebavil a “zazrala” jsem se do toho, az od chvile, kdy jsme se ocitli pod morem. Konec me pak opravdu prekvapil, protoze takovy zakonceni jsem necekala.

Market116
24.01.2021 5 z 5

Druhý díl série si mě získal stejně jako ten první, ne-li víc.
Jude mě nepřestává překvapovat a hrozně jsem jí přála, aby jí vše vyšlo...ale to samé jsem přála Cardanovi...je prostě neuvěřitelný...ještě teď mě udivuje, co se mu povedlo...je pravda, že mě to trochu mrzelo, ale zároveň ohromilo...věřím, že se s tím Jude nějak vypořádá...
Pokračování mě jen utvrdilo v tom, jak skvělý příběh to je, jak úžasná, přesto nebezpečná Země víl je a jak moc jsem si jí oblíbila. Právě proto už mám v ruce třetí a poslední díl...

Cress
10.01.2021 5 z 5

Po konci prvního dílu jsem se okamžitě pustila do druhého a měla jsem opět vysoká očekávání. Holly Black nezklamala.
Jude se občas chovala trochu hloupě a oproti prvnímu dílu mi přišlo, že se její mysl trochu zatemnila. Ale to jsem knize odpustila.
Cardan byl prostě Cardan, místy se pořád chovala jako hajzl, ale konečně začal dokazovat, že není úplně blbej a něco dokáže.
Autorka mezi Jude a Cardanem dokázala vytvořit perfektní chemii. A bylo jedno zda se měli rádi nebo nenáviděli.
Tenhle díl se mi líbil více než jednička, byla tam kapka romantiky a ještě více intrik. A to mě baví. A ten konec?! Podle mě v posledním díle Cardan konečně ukáže, co všechno v sobě skrývá. A teď mě omluvte, jdu si pro další díl.

CHESS
09.01.2021 5 z 5

Skvělé pokračovaní, pár věcí, které jsem nečekala, ale kniha velmi dobře napsaná. Už se těším na další díl :)

Týna79
07.01.2021 5 z 5

Super pokračovaní Krutého prince. Zase super nečekané věci. Takže taky doporučuji přečíst, jakmile budete mít za sebou první díl.

Market.maky
28.12.2020

Druhý díl série měl napínavý, zajímavá a strhující příběh plný překvapení a zvratů. Když jsem dočetla poslední řádky, zůstala jsem sedět s otevřenou pusou. Už se těším, až si přečtu třetí díl.

Saraken
19.12.2020 5 z 5

Super seria :) zhltla som ju !

eliska2126
17.12.2020 4 z 5

Tak tohle bylo tak skvělý ❤️. Mnohem lepší, než Krutý princ, který se mi taky moc líbil.
Začátek byl trošku pomalejší. Tím, že jsem Krutého prince četla před delší dobou, tak jsem musela trochu vzpomínat na některé postavy a zvraty, co se staly v prvním díle.
Podlý král je už víc o intrikách, pletichaření a politikaření.
Jude mě už neštvala tolik, jako v prvním díle. Konečně si přestala hrát na chudinku a začala trochu víc žít. Co se týče Cardana, tak ten finální zvrat mě jen utvrdil v tom, že to nebude takový tupec, jak jsem si myslela a že třeba něco zvládne i sám.

janca6129
14.11.2020 3 z 5

O něco slabší než 1, ale pořád čtivé... A ten konec!

Turante
11.11.2020 3 z 5

Příjemné pokračování prvního dílu, bylo zajímavé sledovat, jak se vyvíjí vztah mezi Jude a Cardanem. Konec byl tedy divoký a hned jsem se musela vrhnout na třetí díl.

Alnima
09.11.2020 3 z 5

Celkem nevšední příběh. V dobrém slova smyslu. Ovšem, něco tomu prostě chybí..

Neitiri
05.11.2020 3 z 5

Já nevím. Nebylo to špatné, ale taky ani nijak zvlášť dobré. Prostě...suché. Příběh by byl docela dobrý, svět je dejme tomu taky zajímavý, jen je to všechno podané tak nějak podivně, někdy až neobratně. Možná je to jen můj pocit, ale v téhle podobě mě to opravdu nezaujalo. Psát v ich-formě a v přítomném čase je podle mého těžší než v er-formě a minulém čase, ovšem i tak by se spousta věcí dala napsat jinak. Za předpokladu, že se to neztratilo v překladu, o čemž pochybuji. Věty typu: "Pocítím strach." nebo "Přijdu k jezeru masek." a podobně (v kontextu to vyzní lépe) na mě moc dojem neudělaly. Přišlo mi, že autorka měla dobrý plán, ale nějak se jí to nepovedlo zformulovat. Všechno bylo napsané hrrr, autorka se snažila pracovat s politikou a intrikama, ale nepřesvědčilo mě to. Nedokážu to zcela popsat, zkrátka a dobře už jsem narazila na talentovanější autory, kteří s postavami a dějovou linkou umějí pracovat obratněji. Celou knihu, jak první, tak druhou, jsem dočetla jen ze zvědavosti, co z toho teda nakonec vyleze, a kvůli Cardanovi. A taky proto, že když už jsem s tím začala, tak to dokončím. Proto si přečtu i třetí díl, ale neočekávám od něj o moc víc. Abych knihu nechala ležet, musel by to být odpad, čímž tahle kniha není. Ale není to žádná pecka, minimáně pro mě ne.

Morgaine07
28.10.2020 5 z 5

Úžasná kniha

Ivet1990
19.10.2020 5 z 5

Za mě určitě lepší jak jednička, i když mě chvílemi hlavní hrdinka docela točila tím, jak si o sobě myslela, že bez ní by se nikdo neobešel......Ale i přesto jsem knihu hltala stránku po stránce a hnedka se pustila na další díl

v.july
13.10.2020 4 z 5

Jednicka mi prisla zajimavejsi, ale konec tohoto dilu byl skvely. Dej se trochu tahne, podmorsky svet by si mozna zaslouzil trochu vic prostoru, uz jen protoze je nametem obalky..Druha polovina knihy je zivejsi a vyslovene si zada o precteni pokracovani.