Podlý král

Podlý král https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413577/bmid_podly-kral-x4u-413577.jpg 4 1411 232

První lekce zní: zatvrď se. Poté co vyšlo najevo, že Doubek je ve skutečnosti dědicem vílího trůnu, musí Jude svému bratříčkovi zajistit bezpečí. A právě jen kvůli tomu k sobě připoutala podlého prince – teď už krále – Cardana a stala se šedou eminencí tahající za nitky celé říše. I kdyby se Cardan nechal snadno ovládat, bylo by pro ni těžké stále proplouvat bouřlivými vodami proměnlivé politiky a spojenectví vílího království. Král ale navíc dělá všechno, co je v jeho silách, aby ji ponížil a zesměšnil, ačkoli je lidskou dívkou stále fascinovanější. Když začne být jasné, že se Jude někdo v jejím bezprostředním okolí chystá zradit, ohrozit její život a životy všech, které miluje, musí smrtelnice odhalit, kdo jí jde po krku. Dokáže se navíc vyrovnat s komplikovanými city, které chová ke Cardanovi?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Wicked King , 2019

Vendulis
02.07.2021 5 z 5

Jsem celkem překvapená, že druhý díl byl o dost lepší než první. Druhé díly bývají většinou vycpávkové, ale pro tento to rozhodně neplatí. Také začínám chápat tu posedlost Cardanem. Začíná se opravdu pěkně vybarvovat a jeho vztah/nevztah s Jude mě dost baví. A ten konec...jsem čučela na zavřenou knihu a byla prostě v šoku. :D

LaInSe
21.06.2021 5 z 5

První díl se četl skvěle a neuvěřitelně mě vtáhl do děje, s druhým dílem to nebylo jinak. Prakticky hned po dočtení prvního dílu jsem se vrhla na druhý, takže ani nemám pocit, že bych četla dvě knihy. Stejně strhující, stejně promyšlená kniha, kterou jsem nemohla odložit před dočtením. A finální zvrat... Mám pocit, že se mi na chvíli zastavil dech. :-) Celá série mi nedá jinak, než opravdu prožívat se všemi postavami jejich příběhy.

klarik
16.06.2021 5 z 5

Druhý díl je mnohem lepší než první, což se často nestává. Jsem ohromená a překvapená a už teď mi je jasné, jakou prázdnotu a smutek pocítím, až dočtu i poslední díl. Ještě jsem ho ani nezačala číst, a už mi je smutno z toho, že to brzy celé zkončí. Podlý král je mnohem napínavější než první díl, ale pro mě mají jednu věc společnou: oba díly se od začátku dobře čtou a lehce plynou, a pak, ke konci knihy, nastává okamžik, kdy se začnou dít věci a vy nemáte sílu přestat číst, dokut knihu nedočtete a nakonec zůstanete s otevřenou pusou zírat na přečtenou knihu a nevíte jak a kdy se tohle všechno seběhlo.

xoxo1736
16.06.2021 5 z 5

"Chci ti říct tolik lží"

Podlý král se mi líbil o dost víc než Krutý princ. Víc jsem si oblíbila Jude a začala ještě víc nesnášet Taryn. Politikaření mě bavilo, nepřišlo mi to vyloženě vycpávkové, ale je pravda, že jsem se v tom někdy ztrácela. Miluju ten chaotický vztah Cardana a Jude, který ve mě v průběhu čtení dokázal vzbudit fakt dost různých emocí. A ten konec?? Pane bože! Jsem ráda, že mám po ruce závěrečný díl.

PS: Nevím jestli to přijde jen mě, ale Jude je podle mě o dost krutější než Cardan a podle standardů vílího světa mi přišel jako jeden z těch míň podlých.

"Ukážeme jí, že zas tak neschopný nejsem."
"A jak to uděláme?"
"Těžko. Protože se obávám, že má pravdu."

4,5*/5*

ZapisnikTerky
07.06.2021 4 z 5

Druhý díl už byl lepší než první. Vážně jsem se nenudila. Ovšem najde se pár věcí, které mi na příběhu chybí... víc v mojí recenzi.

aquaver
03.06.2021 5 z 5

Druhý díl byl podle mě lepší jak ten první. I sem tam dokázal překvapit, jako třeba ten konec... i když malinko se nedivím, že to tak dopadlo (protože jak je to přísloví... Kdo chce víc, nemá nic). Ale rozhodně to byl konec se zajímavým zvratem. Skoro celou knihu jsem si říkala, proč ten název knihy... no ten konec to vysvětlil. Co se mi na tomto díle líbilo, byl ten podmořský svět, bylo to něco zase z toho světa nového.

HoneyH
22.05.2021 5 z 5

Zase skvělé napětí mezi hlavními postavami. Cesta za mocí a nástrahy s ní spojeny, to vše je podle mě věrně popsané. Ačkoli jsem zde sice četla v komentářích, že někomu vadí, že hl. hrdinka jedná nelogicky, nedokážu se s tím ztotožnit. Jude má sice vlastní hlavu, ale podle mě vždy dobře ví, co dělá, i když to na první pohled třeba není patrné. Jde vidět, že je stratég a hraje vysokou hru.
Čteno v originále.

magdalene7
10.05.2021 4 z 5

Podle mě byl tento díl maličko méně čtivý než první, ale stále jsem knihu dočetla a těším se na poslední díl. Děj byl spíše o politikaření, sem tam se něco stalo a mrzí mě, že vztah mezi Jude a Cardanem byl takový plochý... Taryn mě svým chováním už docela deptá. Nicméně kniha se četla poměrně rychle a chci se dozvědět jak příběh vlastně skončí :).

Tessia
07.05.2021 3 z 5

Lepší než první díl, ale pořád se tato série neřadí mezi mé oblíbence.

Stejně jako Krutý princ, četlo se to prakticky samo. Jude je pořád stejně nesnesitelná, ale do popředí se (oproti prvnímu dílu) dostávají postavy, které jsou zajímavé, které mě bavily. Změna prostředí druhému dílu taky prospěla. Autorka ubrala na scénách mezi Jude a Cardanem a dějovou linku zaměřila hlavně na politikaření a souboje o moc. Což není nutně špatně, ale je to možná i důvod, proč jsem jim ten vztah prostě nevěřila.
Autorka má tendenci odhalovat všechny zvraty až v úplně poslední třetině knihy, takže se připravte, že prvních 250 stran se prakticky nic neděje.
Jsem zvědavá, co přinese závěrečný díl.

vinebitch
03.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl se mi zdál lepší, ale asi pouze z důvodu, že jsem už obeznámená se světem. Přišlo mi, že si autorka všechny zajímavé momentky nechala až na konec, což mi přišla jako hrozná škoda. Jistě, občas se něco stalo i uprostřed, ale obávám se, že tahle kniha opravdu sloužila jen jako výplň. Ale líbí se mi, že jsme se o něco posunuli co se týče vztahů. Uvědomila jsem si, že absolutně nemůžu vystát Taryn a Locka. Vivi se mohla objevit vícekrát, stejně jako Puma. No, uvidím co se stane v posledním dílu.

Fortuna7
01.05.2021 4 z 5

Já z této série prostě nejsem tak unešená jako ostatní. Ano, ty královské intriky jsou zajímavé, ale že bych o nich potřebovala číst celou knihu? To úplně ne.
Podlý král je za mě rozhodně lepší než Krutý princ, a to proto, že se děj rozjede daleko rychleji a je tady víc akce. Hlavně ale musím pochválit druhou část knihy, protože ta byla opravdu nabytá akcí a na konci došlo ke skvělému zvratu.
Už teď jsme zvědavá na poslední díl Královnu ničeho :-)

Luc.i
25.04.2021 4 z 5

Tak už jsem si na tu myšlenku zabijáckých víl zvykla a ten svět mám čím dál radši. Tenhle díl se mi líbil o trošku víc než ten první a bylo to hlavně proto ze tady nebyl tak dlouhý rozjezd. Děj pěkně ubíhal, těšila jsem se na to co přijde a chvílemi jsem byla fakt napjatá. Bylo tam několik super zvratů . Jude už mi tady vadila o trošku víc než v prvním díle, ale pořád se to dalo vydržet. No a Cardan, ten je prostě čím dál skvělejší, těším se na jeho vývoj ve třetím díle protože ten konec. .. Celkově se na třetí díl dost těším a myslím že by mohl být hoodně dobrej.
Celkem 4,5/5* Lepší než první díl

Špekyn
23.04.2021 4 z 5

Moc povedené pokračování. Za mě i lepší než první díl. První část opět nic moc, rozjezd je pomalý. V polovině knihy je ale pěkný, nečekaný zvrat a druhá část už nemá o dění nouzi. Vykreslení vodního světa je působivé a jiskřením mezi Cardanem a Jude vzrušující - oba jsou v jistém ohledu stejní, ale nechtějí si to přiznat. Závěr je šokující, ale Cardan tak opravdu dostál názvu knihy. Netrpělivě očekávám, jak to celé dopadne ve třetím díle!

katkaq
22.04.2021 3 z 5

Trvalo mi přes 600 stran téhle série než jsem pochopila podstatu. Jude mě vytáčela svou snahou tahání nitek u všech ve svém okolí a svými naivními rozhodnutími. Jenže pak mi došlo, že autorce se skvěle podařilo ukázat rozdíl mezi mentalitou bytostí žijících tisíce let a člověkem, který se snaží hrát jejich hru. V životě trvajícím tisíce let je spoustu místa pro plánování, ale lidský to neumožňuje. Jude má naivní pocit, že má navrch a že vyhrává. Jenže je rozdíl mezi vyhranou bitvou a vyhranou válkou. Cardan konečně začal jedna a já jsem za to ráda.

DreamerX9
21.04.2021 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala...
Co kapitola to další překvápko líbí se mi že dej nebyl předvídatelný a jednotvárný ale bylo tam několik zvratů, léček a událostí. Jude mě občas dost štvala na jednu stranu drsná holka co chce hrát svojí hru na druhou stranu naivní a chycená muška v síti. A Cardan je zkrátka nemilosrdný král a není radno ho podceňovat. Vyborný šach mat. Musím také oceňit autorčinu představivost a že tohle nebyl žádný díl kterým se nudně musíte prokousat abyste zjistili co bude dál ale vlastně úplně nově rozvinutý celý příběh.
Nevím jak ostatní čtenáři ale s koncem tohoto dílu nevím co bude dál a jak to hlavně bude dál :D hezky nás zmátli co?

Amy05
15.04.2021 2 z 5

2,5⭐️/5⭐️
Takže tahle knížka... byla obrovské zklamání, jakože fakt velké. Jelikož jsem první díl četla asi v srpnu (2019), kdy jsem začínala s bookstagramem a celkově s žánrem Young adult, tak jsem byla na knížky hodně mírná a nehodnotila je tak úplně podle toho, jak si zasloužily. Vím, že i tehdy se mi první díl úplně nelíbil a ani tehdy bych mu nedala 5⭐️/5⭐️, ale říkala jsem si, že se všem líbil, tak se musí líbit i mně, ano byla jsem hloupá. Tak jo, ale teď už k druhému. Postavy... no, ani jednu jsem si neoblíbila, hlavní postava, Jude, se chovala strašně a o Cardanovy radši ani nemluvím. Nechápu, jak všichni říkali, že je to plné akce. Podle mě tam byli, tak maximálně 2 akce. Ten zvrat na konci jsem nečekala, ale jako to byla tak jediná dobrá věc na celé knížce. Celkově vám knížku za mě nemůžu doporučit, ale jsem jedna z mála, které se knížka nelíbila, takže, pokud vás knížka zaujala můžete ji zkusit.

knizni_skreti
03.04.2021 4 z 5

Tento díl byl lepší než první, sice pomalejší rozjezd, ale zhruba od čtvrtiny se to četlo krásně. Líbí se mi ta hate to love romantika.....konec jsem fakt nečekala. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

lotofhs
16.03.2021 5 z 5

První část knihy mě tolik nebavila, bylo to fajn, ale když přišla druhá část, četla jsem rychlostí blesku, protože to bylo skvělé! Ten konec? Jako haló, Cardan mě dost překvapil :D Těším se na třetí díl, jak se to vše vyvine.

Dani3
14.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Další vydatná dávka lží a manipulací. Ve druhém díle se toho přihodilo opravdu hodně, ale přitom se děj dopředu vůbec nijak neposunul.

Celou dobu sledujeme, jak mezi sebou jednotlivé postavy bojují a snaží se jeden nad druhým zvítězit a dostat se tak k moci. V centru toho všeho je Jude a bláhově si myslí, že sama může ovládat celé království, ale přitom se jen více a hlouběji zamotává do svých i cizích intrik. Musí čelit nejen novým nepřátelům, ale i starým hrozbám, neví, komu může věřit a předchozí navázaná spojenectví jsou velmi křehká.

Začátek byl stejně jako u prvního dílu pomalý, za to konec se autorce povedl. Líbilo se mi, jak Cardan Jude šikovně přelstil, ta si to plně zasloužila, protože její chování bylo často na ránu. Škoda že Cardanova postava nedostala v knize více prostoru. Asi proto pro mne bylo tolik nepředvídatelné, co udělal.

Nelajza
13.03.2021 5 z 5

Moc se mi to líbilo, první díl byl taky dobrý, ale tohle bylo lepší. Hlavní hrdinku jsem milovala a přišla mi velice sympatická (i v prvním díle) a nedělala věci u, kterých bych si chtěla rvát vlasy. Což je velký plus. Příběh byl velmi čtivý a zábavný, možná jen začátek byl pomalejší. O intriky a zvraty není v knize nouze a romantická linka je docela zajmavá. Moc povedená knížka. XD