Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy

Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466397/bmid_jak-se-kral-zeme-vil-naucil-nenavid-vsi-466397.jpg 4 529 101

Než se z něj stal krutý princ nebo podlý král, byl jen obyčejným vílím dítětem se srdcem z kamene. Holly Blacková odhaluje nová tajemství z dramatického života záhadného krále Říše víl Elfhame Cardana. V tomto příběhu najdete neodolatelné podrobnosti z dob před příběhem Krutého prince, dobrodružství odehrávající se po Královně ničeho a známé okamžiky z celé trilogie vyprávěné Cardanovým pohledem. V návratu do série Krutý princ si užijete lásku, která rozbuší srdce, nebezpečí, humor a drama, které okouzlilo mnoho čtenářů. Ke každé kapitole navíc patří celobarevné ilustrace Roviny Cai, které z titulu dělají chloubu každé knihovny.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

How The King Of Elfhame Learned To Hate Stories , 2020

Luc.i
29.09.2021 4 z 5

Knížka je krásným návratem do Země víl. Kresby jsou opravdu krásné a moc se mi líbilo si je při čtení prohlížet. Knížka by klidně mohla být i delší protože to byl příjemný zážitek.
Příběhy sami o sobě mě moc nezaujaly okdyz se mi líbilo dozvědět se , jak se Cardan seznámil s Nikasii a i jake byly jiné střípky z jeho života. Dějová linka s Aslog byla zajímavá a líbilo se mi jak se příběh (společně s vypravěčem měnil). Uvítala bych i víc zlomových momentů z triologie z cardanova pohledu ale takhle to bylo taky fajn.
Pěkná doplňková knížka s krásnými obrázky při doplnění atmosféry.
Celkem 3,5/5*

aquaver
27.09.2021 5 z 5

Nádherné kresby. A celkově krásně zpracovaná kniha. Škoda jen, že to bylo tak krátké. Kdyby těch příběhů bylo víc, nestěžovala bych si :) Jako doplňková kniha splnila očekávání. Rozhodně doporučuji na zlepšení dne.

Atekram
23.09.2021 2 z 5

Tahle krátká doplňková knížka je krásně graficky zpracovaná. Příběhy jsou vyloženě něco navíc, jako dolazení celkové trilogie. Bylo to hezké, ale už se těším, až Holly Black přijde s nějakým novým plnohodnotným příběhem.

dianaxn
17.09.2021 3 z 5

Po posledním díle jsem 4 měsíce čekala na překlad, a když konečně vyšel, stejně jsem si to nakonec přečetla v originále, hlavně kvůli tomu, že to bylo krátké a angličtina jednoduchá.

Musím ocenit hlavně ilustrace, které jsou fakt povedené. Děj se mi zdál taky dobrý, ale nedá se říct, že by mi odhalil něco nového, co bych už nevěděla z trilogie (což jsem ani nečekala, takže to je okay). Jednotlivé příběhy z Cardanovy minulosti se mi líbily, a klidně bych jich brala víc, hlavně momenty s Jude.

Doporučuju přečíst hlavně pokud jste fans původní trilogie, v opačném případě by to bylo celkem zbytečné.

Ellinek
28.08.2021 5 z 5

Tyhle doplňkové knížky vážně miluju. Zvláště když se tady můžeme podívat do hlavy konečně i Cardanovi. Byla jsem nadšená, když jsem při čtení zjistila, že autorka se rozhodla zobrazit ty okamžiky, které byly v trilogii zmíněny, ale nemohly se tam vejít. A ilustrace jsou naprosto nádherné. Cardana jsem si sice představovala úplně jinak, ale to ničemu nevadí. Všechno na téhle knize je naprosto podmaňující a knížka nádherně dokresluje jak Cardana, tak Zemi víl. Zbožňuju to!

Knihořádky
25.08.2021 4 z 5

Holly Black patří k mým nejoblíbenějším autorkám. Píše velice poutavě a do její série Krutý princ jsem se naprosto zamilovala, protože kdo by nemiloval Cardana? Proto byla u mě nutnost si tuto knihu přečíst. Krutý princ je psaný hlavně z pohledu Jude, ale v Hollyině nové knize, si připomenete některé situace i z pohledu prince (a poté i Nejvyššího krále) Cardana a zároveň se dozvíte něco o jeho minulosti. No a to grafické zpracování? Pecka!
Fanoušky Blackové tato kniha rozhodně nesmí minout!

Ronnie37
25.08.2021 5 z 5

Nádherný obrázky, a je fajn vidět to z pohledu mé nejoblíbenější postavy :)

Fortuna7
17.08.2021 5 z 5

Podle mě je to nejlepší knížka z celé série! Já jsem si KONEČNĚ oblíbila Cardana a zamilovala si ten svět (jo, to bylo teda brzo XDD). Půvabné ilustrace od Roviny Cai a krásný pohádkový styl psaní Holly Blackové.

Sabča92
17.08.2021 4 z 5

Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy obsahuje 11 krátkých příběhů, které se odehrávají různě v období před samotným prvním dílem Krutého prince ale i v průběhu trilogie a dovolí nahlédnout i za děj Královny ničeho. Napsána je poutavým a jednoduchým stylem v er formě a budete ji mít přečtenou opravdu za chvilku. Celou atmosféru dokreslují ilustrace a kresby, kterých je celá kniha plná. Kniha je nádherným doplněním série ačkoliv pro někoho se může zdát jako zbytečnou publikací. Pokud jste předtím sérii nečetli, nebo jste si ji neoblíbili, asi si vás ani tato nezíská. Nicméně si zkuste přečíst prolog, který je za mě naprosto špičkový a okamžitě mě do Elfhame vtáhnul.
Krutou trilogii přečtete za víkend protože neobsahuje obrovské tlusté svazky stojí na dobře vystavěném světě, perfektně napsané postavě Cardana a spoustě intrik. Pokud jste fanoušky série, tuhle knihu nutně potřebujete!

Sixtinka144
10.08.2021 5 z 5

Tahle kniha je něco naprosto úžasného. Krutý pric byl užásná série, i když jsem byla lehce zklamaná z posledního dílu, tak tento doplňkový mi naprosto spravil chuť. Nejdřív prostě musím vychválit vzhled a zpracování knihy. Určitě je to nejkrásnější kniha v mé knihovně, protože ty ilustrace jsou neskutečné, jemné a krásné. Už i obálka je neskutečná. Celá kniha na mě dýchá kouzelným světem, který za to rozhodně stojí. Co se týče samotného textu, je opravdu hezky propracovaný a Krutému princi dodává třešničku na dortu. (Nebo možná trilogie je třešnička, a v tom případě tenhle díl dort?). Cardanův pohled byl velice dobrým nápadem a moc se mi líbilo, jak se to všechno na konci propojilo dohromady, a všechno začalo dávat smysl. Ráda jsem se opět vrátila do tohoto kouzelného světa společně s hlavními postavami, a jsem moc vděčná, že tato kniha vyšla, a ještě v tak krásném zpracování. Povídkový díl rozhodně doporučuji, pokud se vám Krutý princ líbil.

knihomolkajanca
05.08.2021 3 z 5

Tohle je pěkná doplňková knížečka k sérii Krutý princ a určitě ji doporučuji všem, kteří mají svět Holly Black rádi. Nečekejte nic závratného, je to spíš takové milé počtení, ale bylo pěkné vidět některé situace, které už člověk zná z předchozích knih, očima Cardana. Kniha je taková jednohubka a díky krásným ilustracím Roviny Cai, které jsou snad na každé dvoustraně, ubíhají stránky opravdu jedna za druhou.
Navíc je kniha díky svému vzhledu opravdu pěknou perličkou v knihovně - pod povedeným přebalem se skrývá krásná černozlatá obálka a je radost knihou jen listovat. Příjemné počtení, které zahřeje u srdce.

booklover88
30.07.2021 5 z 5

Velmi užitečná knížka. Hodně pochopíte proč se v sérii Krutý princ Cardan takhle choval. Škoda, že knížka není trošku tlustší, má krásné ilustrace a rozhodně bych si přála vidět více. Doporučuji, neměla by chybět ve vaší knihovně pokud máte rádi děj, který vytvořila úžasná Holly Black.

Indilwen
28.07.2021 4 z 5

Pěkné doplnění předchozí trilogie, obzvláště obal a celkové provedení + ilustrace knihy jsou božskou pastvou pro oči.. Ale chybělo mi tady více textu a jakási dotaženost, snad více mezi-příběhů před návratem do současnosti..

Damonka18
25.07.2021 5 z 5

Neobyčejně krásná knížka s dechberoucími ilustracemi. Od této knihy jsem nečekala žádný velký příhěh. Více jsem se těšila na ilustrace. Jsem ráda, že jsem mohla více poznat Cardana i jeho minulost a znova se podívat do svéta Elfhame.

MajaT.
25.07.2021 5 z 5

Krásná knížka a ta ilustrace k tomu je nádherná

masavole
24.07.2021 5 z 5

Nádherná kniha s krásnými ilustracemi, která vysvětluje některé události krutého prince a provádí nás Cardanovým životem a pocity. Krutý princ je moje nejoblíbenější série a při čtení této knihy jsem se do Cardana a Jude zamilovala zase od začátku. Přečetla jsem ji na jediné posezení a nemohla jsem se odtrhnout. Rozhodně si zaslouží místo na mé poličce.

Nelajza
20.07.2021 5 z 5

Neobyčejně krásné ilustrace, které je škoda nemít v knihovničce. Příběh je také moc moc originálně napsaný a okouzlující, škoda jen, že je tak krátký. Těšila jsem se na podrobnosti i kolem vzrahu s Jude, ale tak co... Doporučuji :)
10/10

book_loverka_
15.07.2021 3 z 5

Tahle knížka je vážně skvost po grafické stránce - nádherné ilustrace, krásná předsádka, zlaté nápisy atd. Je to asi jedna z nejhezčích knížek v moji knihovničce Obsahově už mě ale tolik nenadchla. Obsahuje pár povídek, ze kterých jsem se toho o Cardanovi nedozvěděla tolik, kolik bych si představovala. Ale je to pěkné navrácení do vílího světa a užila jsem si to alespoň po té estetické stránce.

Market116
13.07.2021 5 z 5

Opravu neodolatelný návrat do Země víl.
Tohle bylo třešničkou na dortu mé už tak oblíbené série. Cardana zbožňuju a po této knize snad ještě víc...vždycky jsem chtěla vědět, co prožíval, jak to cítil a co si myslel...
Navíc je tady i ukázáno proč byl vlastně takový, jaký byl...a musím říct, že byl neuvěřitelně silný a statečný...
Pro mě je hrdinou se srdcem na správném místě, což je zázrak...vzhledem k tomu, co vše musel zažít...
Rozhodně si zasloužil pohádkový konec.
A ty ilustrace? Ty byly bezchybné...nádherné, výstižné...přesně tak, jsem si Cardana a celou Zemi víl představovala...jsem opravdu ráda, že mám tuto série ve své knihovně.

1259
05.07.2021 5 z 5

Skvělý příběh plný malých vysvětlivek. Fakt super.