Krstný otec

Krstný otec
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500454/bmid_krstny-otec-1yO-500454.jpg 5 4937 4937

Kmotr / Krstný otec série

Krstný otec, hlavná postava, je vodca tajnej organizácie, no ako človek je sympatický a svojim spôsobom aj spravodlivý. Zo svojho sídla na Long Islande spravuje obrovskú ríšu, podsvetie, ktorému podliehajú stávkové kancelárie, odborové zväzy, hazardné herne, pašerácke organizácie a skupiny vydieračov. Najmocnejší a najbohatší Američania sa pred ním trasú, lebo jeho vplyv siaha do všetkých oblastí amerického života – od polície a tajnej služby až k finančným magnátom. Dej románu je rozvetvený: sledujeme tu osudy chránenca bandy, slávneho speváka, priebeh i stroskotanie viacerých manželstiev, životné úspechy jednotlivcov a ich sklamania. A tak sa v tejto „americkej ságe“ prelína svet najmodernejších technických zázrakov s feudálnym svetom násilia a krvnej pomsty – neprikrášlená a autentická tvár Ameriky, napísaná so znalosťou prostredia a zmyslom pre gradáciu deja.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Godfather , 1969

Lama.Lama
17.07.2011 5 z 5

Co dodat? Vynikající kniha, poutavá a skvěle napsaná.

oli.rock
12.07.2011 5 z 5

tato kniha mě zcela ,,zmafianizovala,, :o)

Jakubisko
04.07.2011 5 z 5

Pokud bych nějakou knihu měl klasifikovat jako mou nejoblíbenější, Kmotr by určitě byl jedna z prvních možností. Způsob, jakým mě tato kniha uchvátila se nedá na tak krátkém prostoru vyjádřit. Některé zdlouhavější pasáže z Los Angeles jsou možná trochu zbytečné a lehkou vadou na kráse, ale jinak...

Thomas.on
03.07.2011 5 z 5

Klasika, která nikdy nezklame. Naprosto perfektní kniha. Vřele doporučuji.

Adriana.82
09.05.2011 5 z 5

zpočátku sem do ní "šla" s nedůvěrou. Mafie není můj šálek čaje .. a teď po přečtení ???? VÝBORNÁ ...!!!!!!!!!!!!!!!!!! NEJLEPŠÍ !!!!!!! Doporučuju na 200% :)))

bovinka
27.04.2011 4 z 5

Pro mě trochu těžkopádnější..., ale nebyla špatná. Konečně vím, co je to "zalehnout na matrace"

Kvikvinka
16.04.2011 5 z 5

Opravdu fantastická knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Všem vřele doporučuji!

Kvothe
10.04.2011 5 z 5

Suprová knížka, která má výbornou zápletku a nenatahuje počet stran jen kvůli popisům atd. - naopak akce je rychlá a svižná - od jedné zápletky k druhé - občas nějaké ty úplatky, předvedení Kmotrovi autority a moudrosti - navíc všechny postavy působí velmi lidsky a skutečně - v další vteřině je oblíbená postava mrtvá. No co víc dodat - skvělá kniha, ktereou jsem dlouho míjel, ale nakonec jsem jejího čtení ani v nejmenším nelitoval. Doporučuji!!! (P.S. - reakce na Bibli mužu: to mě hodně pobavilo!!! určitě to není Bible můžu - je to prostě výborná kniha steně jako Egypťan Sinuhet a může se líbit oboum pohlavím - Bible mužu je skutečně zvláštní novinka - to jsem ještě neslyšel :-)) - čímž nepopírám, že se to může říkat.

s.macuska
07.04.2011 5 z 5

Výborná knížka a podle mého s filmem naprostro nesrovnatelná... Rozhodně doporučuju nejdřív přečíst a pak koukat :)

Lenka Kadeřáb
31.03.2011 1 z 5

Film jsem neviděla, ale pořád jsem slýchávala, že tohle je Bible všech mužů. Po přečtení teda fakt nechápu proč. Asi mám divný vkus. Chlapi milujou i Egypťana Sinuheta, ale ani na něm neshledávám nic výjimečného. Ale jsem holt ženská:-))

Niktorius
29.03.2011 4 z 5

Samozřejmě, že daleko lepší je film, bobánci. Už proto, že vypouští extrementoidní a s hlavním dějem nesouvisející pasáže o dekadentních zbohatlících, novinářích, filmařích atd...

MrMail
08.03.2011 5 z 5

Snad nejlepší kniha kterou sem četl .

Domenica
03.03.2011 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha, co víc dodat.

MartyMcFly
02.02.2011 5 z 5

Kniha byla výborná. Další z momentů, kdy jsem byl rád, že jsem poznal knihu dříve, než film. Je to unikátní zážitek a jsem za něj vděčný. Do filmu se plno scén nevešlo a tak je kniha poměrně bohatá na příběhy, i když pomalé a vážné tempo vypravování má též.

Nebudu trhat partu a dávat jiné hodnocení, protože u této knihy cítíte, že v rukou držíte jednu z těch nejlepších. Je to tak a záleží jen na čtenáři jaký je a jak dokáže ocenit knihu. Pro některé to nefunguje, ale to se stává. Mě tento styl ke knize sedl.

JP
17.01.2011 4 z 5

Skutečně nevím, kde nebo čím mi to uniká. Ať jde o film nebo knihu, obojí ve mě nevyvolá pocity výše, než že se jedná "pouze" o nadstandart. Don Corleone je ovšem úžasný, ať jde o jeho literární zpracování nebo filmového Marlona Branda, právě Don má to největší charisma, jaké jsem kdy u jaké postavy spatřil.

Zzanka
13.01.2011 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenější. Perfektně vystavěný příběh.

ajka
29.12.2010

Patří k mým oblíbeným. Četla jsem ji , myslím, více než 10x. Naposledy před porodem.Jejím prostřednictvím jsem pochopila některé lidské typy.

Apoxyomenos
13.12.2010 5 z 5

uzasny pribeh, cital som jednym dychom som ani spavat nechcel, maloktoru knihu si tak uzivam ako som si prave tuto uzival. A pre mna osobne Sonyho smrt bola jedna z najcitlivejsich okamihov v knihe, z ktorej som bol smutny po cely den. A samozrejme po precitani som planoval zalozenie vlastneho klanu :D. Len skoda ze mi dojem trosku pokazil Marlon Brando, nepoznam snad nikoho koho by neokuzlila postava Dona Corleoneho svojou charizmou, autoritou a proste vsetkym co ma mat silna a veduca osoba naproti tomu mi vo filme nadobudzal dojem stareho zlomeneho cloveka zniceneho a utrapeneho zivotom

p.mihoc
07.12.2010 5 z 5

Naprosto nádherná kniha. Puzo musí mít v rodině mafiána. Jak tohle mohl vše tak do detailu vystihnout a popsat. Nechápu.

phalene
30.11.-0001 5 z 5

Vynikající kniha, díky které jsem přesvědčena o tom, že se musím provdat do rodiny mafiánů :)