Křišťálové království

Křišťálové království https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357503/mid_kristalove-kralovstvi-akV-357503.png 4 339 339

Kroniky Kaninu série

< 3. díl

Bryn Avenová, neprávem obviněná z vraždy a velezrady, je na útěku. Může jí pomoct jen její největší nepřítel, úžasný a záhadný Konstantin Black. Je jejím jediným spojencem v boji proti těm, kteří si uzurpovali její království a kteří hrozí zničit vše, co je jí drahé. Může mu ale doopravdy věřit? Když se Bryn snaží očistit své jméno, zároveň přitom odkrývá nejtemnější tajemství vládce Kaninu. Nic není takové, jak se zdá, ale jisté je jedno: chystá se velká bitva, a až skončí, nic už nebude jako dřív…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy

poslední díl byl nejzajímavější

carollfu
13.11.2017 4 z 5

Spoiler!
Jednu hvězdičku srážím za Konstantinovu smrt, při které jsem uronila slzu... Jinak nemám žádné výtky, doporučuji

teer.h
08.11.2017 4 z 5

Spoilery!
I kdyby Amanda psala o ničem, tak se její knihy čtou krásně. Jsou jednoduše a hezky napsané. Škoda, že to končí třetím dílem.
Čtení o královstvích bylo velmi působivé a dalo se hezky představit. Také akce nechyběla.
Nicméně, když konečně Bryn začala pracovat s Konstntinem, tak jsem čekala, že to mezi nimi začne jiskřit a v podstatě nic. Jak jsem psala hned u prvního dílu "Team Konstantin" tak to mi bohužel nevyšlo. A to mě na knížce velmi zklamalo. Ridleyho jsem opravdu neměla ráda hned od prvního dílu a čekala jsem, že bude nějak spolupracovat s královnou a to mi bohužel nevyšlo.
Dále, škoda že příběh někdy nebyl delší a některé kapitoly více rozvedené.
Bohužel konec mě velice zklamal a potřebovala bych další díl, kde Konstantin ožije a bude s Bryn :D
Takže vlastně můj komentář je jen o Konstantinovi Blackovi a jak jsem nespokojená a doufám, že nejsem jediná.
Ale, tak abych řekla něco k Mině a Viktorovi, tak to bylo skvělé, promyšlené! Za to určitě velké plus autorce, protože to jsem já osobně nečekala
Za konec dávám 4 hvězdičky.

Adris
05.11.2017 4 z 5

Autorka série Kroniky z Kaninu si opravdu dokáže udržet čtenářovu pozornost. Série se krásně hodí pro fanoušky Selekce - lehkost a čtivost s níž je příběh vyprávěn je známé sérii hodně podobný. Také dívky nepřijdou o krásné šaty, šperky, bohatství a královské rody, ani o rebelské bitvy. Krátké kapitoly, jež dopomáhají čtivosti série, jsou mi velmi sympatické. Navíc většinou končí tak, že napíná čtenáře, a nutí jej číst dále.
Křišťálové království je vyústěním příběhu série Kroniky z Kaninu a lze říci, že je svým obsahem tím nejlepším, co může tato série nabídnout. Autorce opět vytknu citovou plochost a nedostatečný popis akčních scén - i když zde se trošku polepšila.

Křišťálové království nabízí dobrodružný fantasy svět trollů, kde kmeny nedávno došly smíru ale i přesto se najdou mocichtiví a pomstychtiví jedinci, jež se snaží klidné časy rozvířit. Rozhodně se hodí pro čtenářky "princeznovské" fantasy či dobrodružných romancí od čtrnácti let.

Pedruska01
28.10.2017 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila, protože to byl závěrečný díl série. Byla jsem neskutečně zvědavá a napnutá, zvlášť s ohledem na konec knihy druhé. Jak už jsem jistě avizovala u knih předešlých, autorka má skvělý styl psaní, který čtenáře upoutá, nutí číst dál a dál a hlavně nenudí, proto se kniha dost dobře čte.
I když jsem si myslela, že v průběhu děje, kde se stále konala nějaká akce a napětí, budu číst i o milostném trojúhelníku, v němž jsem trochu doufala, tak tomu tak nebylo. Náznaky? Asi tak setina procenta, toho, co tam z toho bylo. I když postava Konstantina byla zařazena už od začátku jako záporák, měla jsem ho ráda už od prvního dílu, i když žádný velký prostor nedostal. A díky tomu chybějícímu prostoru si člověk oblíbil i Ridleyho, ale... Osobně jsem byla překvapená, že mě tentokrát Ridley neoslovil tak, jak bych čekala.
Vlastně do poslední chvíle jsem nevěděla jak to dopadne - tedy až do stránky 328. Ta stránka, ten moment byl pro mě konečným. Málem jsem nahlas vykřikla "proč?!". Autorka mi vyrvala srdce, které puklo a v ten okamžik se proměnilo v prach.
Když to shrnu, tak celý příběh dopadl dobře, i když padlo hodně trollů. Však padli za dobrou věc a pro lepší zítřky. :) Každopádně, já si neodpustím to, že pro mě to moc dobře nedopadlo. Ani nevím proč. Možná proto, že jsem doufala. Možná kvůli Konstantinovi. :) A taky trochu proto, že v některých pasážích to bylo kapku přitažené za vlasy. Ať mi plné hodnocení odpustí, ale tentokrát to na pět hvězd není.
Celá série se mi moc líbila a neváhala bych jí doporučit. :)

kristynkal
21.10.2017 4 z 5

Knihu hodnotím jako povedenou a čtivou, ALE celkově vytvořený svět je asi dobrý, nicméně neustále jsem ho úplně nepochopila. Co se týče různých akcí a hodně "nebezpečných" situací, tak myslím, že plno dost okatých věcí hrdinům prošlo, což je vzhledem k celkové situaci v království dost zvláštní, ale je pravda, že hrdinové jsou vycvičení, takže možná i proto jim plno věcí, při kterých by kdokoliv jiný už byl pod drnem, prošlo. Kniha mě bavila, ale i tak jsem některým situacím a tomu, jak co dopadlo, prostě úplně nevěřila. Knize jsem dala čtyři hvězdy, protože se mi líbí námět, svět, který sice není asi úplně domyšlený, ale základ tam je, a potom se mi líbilo, že kniha byla čtivá a ubíhala rychle.

Andreanis
18.10.2017 4 z 5

Opravdu úžasný příběh a výborně čtivě napsáno. Po pro mě nudném druhém dílu se jedná o úžasné ukončení série.
Nic méně oproti první sérii ze světa trollů, konkrétně Tryllů, je tato série o poznání horší. Ano přinesla spoustu nových a zajímavých informací, ale Bryn pro mě nebyla tak sympatická hrdinka jako Wendy, rozhodně se měla vykašlat na Ridleyho a být s Konstantinem. Prostředí knihy bylo oproti původní sérii rozmanitější, což je podle mě největším pozitivem této série. Bohužel však tato série nezanechala ani polovinu toho co původní. Takže pokud jste ještě původní sérii nečetli, určitě sáhněte nejprve po ní.

Annnysek
13.10.2017 5 z 5

Krásné završení posledního dílu ale hrozně mě mrzela smrt Ember a Konstantina

Arianne
09.10.2017 4 z 5

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Tuhle sérii jsem si moc užila. Příběh je jednoduchý, lehce předvídatelný, ale příjemně se čte, pořád se něco děje. A velmi osvěžující je absence milostného trojúhelníku. Vím, že mnoho čtenářů drží na Konstantina, ale dle mého nikdy s Bryn být neměl. Všechny dílčí příběhy skončily podle očekávání a zásluh, až na Minu, která z toho vyvázla až moc snadno. Ačkoli byla hlavní zápletka zřejmá už od minulého dílu, i tak jsem byla napnutá a hltala stránku za stránkou. Lehké příjemné čtení, které nenudí.

Tenebien
02.10.2017 3 z 5

Tak ono to už vyšlo, jo? :)

Za mě Konstantin byl lepší volba, jeho charakter byl komplikovaný a prostě se k Bryn hodil víc. Spolu jsem si je představovala od začátku a celý Ridley mi lezl krkem. :D Přišlo mi taky, že autorka zpočátku vůbec nevěděla, kterého z nich si nakonec Bryn vybere, meh. (čteno v originále, duh)

IvankaM
26.09.2017 4 z 5

Předchozí dva díly jsem měla přečtené hned, u tohoto jsem se trochu zdráhala.

(Spoiler:
Navíc jsem celou dobu fandila Konstantinovi, takže mě konec trochu mrzel.)

Jinak krásné zakončení.

trollové