Černá čarodějka

Černá čarodějka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368607/bmid_cerna-carodejnice-T9w-368607.jpg 4 480 111

Elloren Gardner je vnučkou poslední Černé čarodějnice Carnissy Gardner, která přemohla nepřátelské síly a uchránila lid před zničující válkou. Ale ačkoli je Elloren své babičce podobá jako vejce vejci, ve světě, kde jsou magické síly nade vše, nemá žádný vliv. Jejím celoživotním snem je stát se lékárnicí, a tak je šťastná, když je přijata na prestižní univerzitu Verpax. Ale brzy si uvědomí, že na univerzitě studují i zapřisáhlí nepřátele Gardneřanů a že tahle škola může být pěkně nebezpečným místem. A další hrozba je na obzoru a Elloren bude muset přijmout výzvu a navázat na dědictví své slavné babičky. Může však důvěřovat těm, které celý život nenávidí a bojí se jich?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

The Black Witch , 2017

Adýsek69
28.01.2021 5 z 5

Jako fantasy to nebylo vůbec špatné. Chvíli trvalo vyznat se v lidech, ale nakonec to byla krásná pohádka.

red_marionette
21.01.2021 5 z 5

Prostě paráda. Hned po přečtení jsem musela sáhnout po dalším dílu.

jaja4
30.12.2020 3 z 5

Posun od čisto dejovej fantasy, akou bol napr. Hobit, ku vzťahovo moralizujúcej fantasy - Selekcia, je super, ale Černá čarodějka má tých dialógov, opisov a vzťahov už trochu moc.

evik_svistik
28.12.2020 5 z 5

Začátek knihy mě trochu zneklidnil, byl rozvláčný a na mě až moc young adult, ale jakmile kniha začala nabírat na obrátkách, nešla odložit. Těším se na další díl! Za mě skvělé!

kachnat
23.12.2020 5 z 5

Velmi povedený příběh, pohltil mě od začátku až do konce. Už se nemohu dočkat pokračování...

knihomolkaJani
08.12.2020 5 z 5

Tak tato fantasy kniha se opravdu povedla.. Má nápad a super děj, jen chvilkama jsem se motala v postavách, ale jinak jí nemám opravdu co vytknout. Jen ten konec? Nenechte se zmást, začátek má pomalý rozjezd, ale pak je to paráda!

zinon
29.11.2020 4 z 5

Tato kniha je velmi čtivá. První půlka byla taková hodně pro mladší ročníky bych řekla, druhá ukázala, že i my starší nenároční čtenáři si tam najdeme to svoje. Myslím, že má dobře našlápnuto. Určitě doporučuji přečíst.

hanaseidl
10.11.2020 4 z 5

Kniha mne rozhodně bavila. Nejprve jsem se ztrácela ve světě všech ras a různých druhů. Ale nakonec jsem se zorientovala a určitě mě kniha nadchla. O trochu méně už hlavní hrdinka, která je tak trochu nemastná, neslaná. Rozhodně hloupoučká a najivní. Ale má srdce na správném místě, tak se to dalo přežít.

majda213
04.11.2020 3 z 5

Kniha byla pěkně napsaná, nápad perfektní. Bohužel po velice slibném počátečním rozjezdu se děj trochu zadrhl a hlavní hrdinka se začala chovat jako "nána", dokud trochu neprokoukla, což mne valnou část děje dost iritovalo. Stějně tak, že celou dobu čtenář určité informace tuší, skoro VÍ a hlavní hrdinka poté vypadá dost natrvdle, když jí daná infomace dlouho (nebo nikdy...) nedojde. :D Ale jinak velice příjemný a oddechový titul.

Tweety0207
28.10.2020 5 z 5

Úplne úžasné.

AniDi
26.10.2020 5 z 5

Můžu říct, že kniha je pro mě největší překvapení za dlouhou dobu. Anotace se mi nelíbila, obálka také ne a dlouho jsem se čtení vyhýbala, pořád ale odněkud vykukovala, tak jsem jí dala šanci. A páni, čtení jsem si neuvěřitelně užila. Skvělí hrdinové, perfektně vykreslený svět, zlo i dobro, charaktery postav, krásné nakročení na další díl. Rozhodně můžu doporučit i romantičkám jako jsem já, už vím kdo je mého srdce šampión a vůbec se Eloren nedivím. Nenechte si rozhodně ujít.

kvitko7875
26.10.2020 5 z 5

Koupila jsem si knihu trochu omylem, nějak mě zaujal název a velmi dobře jsem udělala, sice začátek jsem měla pomalý nájezd, pak jsem se ale začetla a konec mi přišel divný, jako mooooc otevřený a ejhle, další díl, už se moc těším.

MichaLela
15.10.2020 5 z 5

No, tak tohle je po dlouhé době kniha, jíž jsem naprosto unešená.

Jana65
03.10.2020 5 z 5

Další skvělá fantasy, moc mě bavila a už mám rozečtený druhý díl. Vůbec nevadí, že je kniha pro děti a mládež. Jsem starý dospělák a moc jsem si čtení užila. Vřele doporučuji.

Malinali
27.09.2020 5 z 5

Tak nešlo mi se nejprve začíst, ale po 60ti stranách jsem se nemohla odtrhnout. Autorka se sice vyžívá v podrobných popisech, ale jsou tam moc důležité. Kniha je úžasná, skvělý svět. Dost postav, ale najednou, jako bych je všechny znala už dávno.. Nejhorší je, že série má 5 dílů a v ČR vyšly zatím jen 2. Výborná fantasy zase úplně jinak. Doporučuji.

EvaSupovic
06.09.2020 5 z 5

Tak na Černou čarodějku jsem se moc těšila a fakt mě moc a moc překvapila. Těším se na pokračování a na ten různorodý svět plný kouzel a tajemna, jak mě zase pohltí.

Radusek
30.08.2020 5 z 5

Málokdy čtu fantasy, ale kniha Černá čarodějka se mi zaryla pod kůži. Jakmile jsem dočetla 1.díl, musela jsem si okamžitě koupit 2. díl. Potřebovala jsem vědět, jak vše pokračuje. Autorka skvěle popisuje různé bytosti, krajiny. A já jen doufám, že 3.díl vyjde, co nejdříve.

dontbullshitme
23.08.2020 4 z 5

Když opomenu opakující se slova jako ostře řezaná tvář, horkost a tak dále, musím říct, že mě příběh zaujal a bavil, o čemž vypovídá fakt, že jsem to četla jen týden a tři dny, což pro některé může být dlouho, ale jelikož jsem opravdu šnek a dokážu číst knihu i měsíc, je tohle pro mě známka toho, že jde o povedený kousek, který dokáže zaujmout. Líbí se mi, že se to nemotá jen kolem kouzelného světa, ale řeší se zde rasové rozdíly a šikana, což jsou dost aktuální témata, jak si jistě všichni uvědomujeme. A ano, hlavní hrdinka se často chová naivně a na facku, ale podle mě je to proto, aby pak byla zřetelně poznat změna jejich názorů a vývoj (aspoň doufám), což velmi oceňuju! Doporučuju. :)

Yuuki24
22.08.2020 5 z 5

Super! Naprosto ideální příběh pro takového knihomola jako já. Spletitý, napínavý příběh plný neočekávaných zvratů. Úžasně zasazené hlavní postavy. Tak a teď se vrhnu s chutí na další díl.????

knihomolmarci
20.08.2020 5 z 5

Úžasná kniha! Už mám objednaný druhý díl. ☺️ Doporučuji opravdu všem, kteří mají rádi fantasy svět se svým vlastním politickým systémem. Kniha je opravdu chytře napsaná, řeší rasovou otázku ve fantasy světě. Moc se mi líbila veliká škála nadpřirozených bytostí. ????☺️

draci magie čarodějnice pro dívky čarodějky

Laurie Forest
americká